Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Ütü" Kategorisindeki Ürünler

Küçük Ev Aletleri Shop

Ütü

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Otomatik Kapanma

Güç (W)

Taban

Ütü Tipi

Su Kapasitesi (ml)

Sürekli Buhar

Ütü Fiyatları ve Modelleri – Kıyafetleriniz İçin Kusursuz Bakım Sağlayın!

Temiz ve bakımlı görünmek için kişisel bakımın yanı sıra hiç kuşkusuz kıyafetlerimizin bakımı da aynı derecede önemlidir. Bu nedenle çamaşır yıkama sonrasında hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri de ütüleme işlemidir. Daha az kırışıkla daha şık ve zarif görünmek için yaptığımız ütü, gelişmiş teknolojileri ve kullanıcıların işini kolaylaştıran özellikler barındıran ütü modelleri ile çok daha pratik bir işe dönüşmektedir. Ayrıca yalnızca kıyafetlerin değil, çarşaf ve örtü gibi kırışıksız gözükmesi istenen ev eşyaları için de yararlanılabilen ütüler, konforlu kullanımları ile hem kullandığımız ürünlerin kırışıklarını azaltmakta hem de daha uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

Ayrıca ütüleme işleminin kıyafetlerinize sinmiş olması muhtemel bakteri ve mikro organizmaları ortadan kaldırmak için önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Nitekim günümüzde ütü modelleri de buna uygun olarak anti bakteriyel bir kullanım sunmaktadır. Yüksek ısı altında yok edilen mikro organizmalar; böylelikle kıyafetlerimizi çok daha sağlıklı bir şekilde kullanmamıza da olanak tanımaktadır. Elektriğin günlük yaşamımızın bir parçası olmasından bu yana günümüzdeki formuna yakın bir şekilde hayatımıza giren ütü modelleri, elbette birtakım geliştirmelerle halen daha ev işlerimizin en önemli yardımcı aletlerinden biri olmayı sürdürmektedir.

Ütü Modelleri ve Özellikleri

İlk icat edildiğinde kızgın iki demir çubuktan oluşan ütüler; elbette teknolojinin gelişmesiyle çok daha kullanışlı ve konforlu aletler haline gelmiştir. Ayrıca günümüzdeki biçimiyle ütü modelleri; ilk icat edildiği dönemlerin aksine çok daha güvenli ve sağlıklı bir kullanım da vadetmektedir. Farklı özelliklerle kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen ütü markaları ve ütü modelleri; kişiye özel bir kullanım yaratabilmektedir. Kırışıklıkları açmak için son derece önemli olan buhar sistemi, günümüzde akıllı teknolojilerle birleştirilerek akıllı buhar sistemi halini almıştır. Kullanıcı hareketlerine uyumlu bir şekilde otomatik buhar çıkışı sağlayan akıllı buhar teknolojili ütü modelleri, bu sayede en zorlu kırışıklıkların bile açılmasını ortadan kaldırmakta, ayrıca kıyafetlerde ortaya çıkabilecek yanma gibi sorunların da önüne geçmektedir. Buhar kazanlı ütü modelleri ise buhar teknolojisinin avantajlarından çok daha fazla yararlanmakta, en sert kumaşları bile çok daha hızlı bir biçimde ütülemeye imkan vermektedir.

Buna ek olarak ütü modellerinin büyük çoğunluğu yanma gibi kazaların önüne geçmek için ütü zeminlerine ve güç akımına bağlı olarak geliştirmeler de barındırmaktadır. Sabit kalma süresine bağlı olarak otomatik kapanma özelliğine sahip olan ütü modelleri; ütünüzü kıyafetin üzerinde unutarak farklı bir işle ilgilenmeye başladığınızda kendiliğinden kapanarak kullanım sırasında sizlere maksimum güvenlik sağlamaktadır. Sık seyahat edenler için vazgeçilmez ürünlerden biri de hiç kuşkusuz taşınabilir ütü modelleridir. Standart ütü modelleri ile kıyaslandığında çok daha küçük boyutlara sahip olan taşınabilir ütüler; çantanızda bile rahatlıkla istediğiniz yere götürebileceğiniz pratik ve küçüklüğüne rağmen yüksek motor ve ısıtma gücü sunabilen aletlerdir.

Ütü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gelişmiş özellikleri ile hayatı kolaylaştıran pek çok fonksiyonu bir araya getiren ütü modelleri, kullanıcılara kıyafetlerinin bakımı için kusursuz bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Ancak gerçekten memnuniyet verici bir kullanım elde edebilmek için ütü satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında da güvenilir ütü markaları tarafından geliştirilen ürünlere öncelik vermenin yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bosch, Siemens, Electrolux, Beko, Philips, Fakir, Dualit, Xiaomi gibi ütü markaları gerek üstün teknolojileri gerekse kaliteli ütü modelleri ile çok uzun bir kullanım ömrü ve sorunsuz bir deneyim vadetmektedir. Ayrıca karşılaşabileceğiniz olası arızalarda da Bosch, Siemens, Electrolux, Beko, Philips, Fakir, Dualit, Xiaomi gibi ütü markaları ile servis ve yedek parça desteği almanız da çok daha kolaydır.

Elbette ütü satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılayacak özelliklere sahip bir ütü modeli seçmektir. Ütü modelleri; özellikleri ve kullanım alanlarına göre birbirinden ayrılmaktadır. Örneğin buharlı ütü modelleri ev tipi kullanım için yeterli gücü sağlayabilirken endüstriyel kullanım söz konusu olduğunda buhar kazanlı ütü modelleri çok daha uygun bir tercih olacaktır. Son olarak elbette dikkat edilmesi gereken bir konu da enerji tüketimidir. Ütüler; hele ki tasarruflu bir enerji tüketimi yapmadıklarında son derece yüksek elektrik tüketen cihazlardır. Bu nedenle A+ enerji sınıfına sahip ütü modelleri; %70’lerin üzerinde bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerji maliyetlerinin canınızı sıkmaması için enerji tasarrufu yüksek ütü modellerini tercih etmek son derece doğru bir seçim olacaktır.

Ütü Fiyatları Ne Kadar?

Birçok beyaz eşya ve ev teknolojisinde olduğu gibi ütü fiyatları söz konusu olduğunda da ciddi farklardan bahsetmek mümkündür. Segmentlere ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren ütü fiyatları, kullanıcılarına vadettikleri özelliklere göre değişmektedir. Bu nedenle ütü fiyatları hakkında net bir rakam vermek; ütünün markası, modeli, motor gücü, teknolojisi ve ek fonksiyonları hakkında bilgi edinmeden imkansızdır. Modelin sahip olduğu özellikler ve kullanım sırasında sağladığı avantajlar doğal olarak ütü fiyatları üzerinde de etkilidir. Bütçenize uygun ütü fiyatları ile memnuniyet verici bir kullanım sağlamak için alışveriş öncesinde ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz ve buna göre bir ürün seçmeniz son derece önemlidir.