Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Çamaşır Makinesi" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Çamaşır Makinesi

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Enerji Sınıfı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ses Seviyesi (dBA)

Renk

Program Sayısı

Yıkama Kapasitesi (kg)

Devir

Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Modelleri – Giysileriniz İlk Günkü Parlaklığını Korusun!

Çamaşır makineleri, bir evdeki en önemli beyaz eşyalardan biridir. Özellikle kalabalık ailelerdeki çamaşır makineleri, ev hanımlarının kurtarıcısıdır desek pek de yalan olmaz. Üstelik her geçen gün eklenen yeni bir fonksiyon ve özellik, çamaşır makinelerinin günlük hayatımızdaki yerini çok daha önemli kılmaktadır. Her gün üzerinde uyuduğumuz nevresimlerden yorganlara, giysilerimizden kabanlarımıza kadar aklımıza gelen pek çok şeyi yıkadığımız ve evlerimize hijyen kattığımız çamaşır makineleri, sık kullanıma bağlı olarak bozulabilmektedir.

Bu olumsuz durumu yaşamamak adına, satın almayı düşündüğünüz çamaşır makinesinin uzun ömürlü ve kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki, uzun ömürlü çamaşır makinelerinin özellikleri nelerdir, kaliteli çamaşır makinesi modelleri nasıl bulunur? Çamaşır makinesinin kalitesi, elbette ilk olarak markasına bağlıdır. Adını ilk kez duyduğunuz bir marka ile başarısını dünya çapında ispat eden Bosch, Electrolux, Siemens, Miele ve Beko gibi markaların çamaşır makinelerini kıyaslamak ve kalitelerini tartışmak mümkün değildir. 

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çamaşır makinesi alışverişine çıkmadan önce ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi ne kadar netleştirirseniz çamaşır makinesi modellerinden birine karar vermeniz de o kadar kısa sürer. Çamaşır makinesi seçiminde kriterlerinizi şu şekilde ayırabilirsiniz:

Program Sayısı: Kalabalık bir aileniz mi var? Eğer her gün mutlaka yıkama yapıyorsanız çok programlı çamaşır makinelerinden birini tercih etmeniz çok daha mantıklı olabilir. Böylece az kirli çamaşırlarınızı hızlı yıkamada, çocuğunuzun ekstra hijyenik olması gereken giysilerini bebek programında, saten, ipek ve keten gibi kumaşları hassas fonksiyonda yıkayabilir; çamaşırları çok daha doğru bir gruplandırma yaparak daha verimli bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kapasite: Yalnız yaşayan veya evinde sürekli vakit geçirmeyen dolayısıyla da çamaşır yıkama rutini kalabalık ailelere göre daha az olan evlerde 5-6 kg’lık çamaşır makineleri yeterli olabilir. Sık sık çamaşır yıkamayan, çamaşırları biriktiren ve tek seferde yıkayanlar için de geniş kapasiteli 10-12 kg’lık çamaşır makineleri konforlu bir seçenektir.

Enerji Tasarrufu: Çamaşır makinesi alırken dikkat edilecek en önemli kriterlerden biri, düşük enerji tüketimidir. Faturaların kabarık gelmemesi için hem su hem de elektriği aynı anda tüketen çamaşır makinelerinin tasarruflu olması, ekstra üzerinde durulması gereken bir konudur. Piyasadaki sayısız pek çok markada inanılmaz seviyede enerji harcayan B ve C sınıfı çamaşır makinesi modelleri bulunmaktadır. Dikkatsiz kullanıcılar, bu tarz çamaşır makinelerini aldıktan sonra elektrik ve su faturalarının birden yükseldiğini ifade etmektedir. Ancak kullanıcılarının konforunu, bütçesini ve huzurunu düşünen Bosch, Beko, Siemens, Lg, Gaggenau ve Electrolux gibi dünya devi markalar, yüksek enerji tasarruflu çamaşır makineleri ile çevre ve bütçe dostu üretimler yapmaktadır.

Çamaşır Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Tamburu ve deterjan bölmesi yeterince temizlenmeyen çamaşır makineleri, giysileri istenilen temizliğe ulaştırmada ya yetersiz kalacak ya da çok daha fazla deterjan ve su harcayacaktır. Bu gibi israfların önüne geçmek için çamaşır makinelerinin temizliğini rutin haline getirmek, yılda bir veya iki kez de çamaşır makinesine bakım yaptırmak gerekmektedir. Bunların haricinde evde yapılacak bazı temizlik işlemleri de bulunmaktadır. Çamaşır makinesi temizliği için bir adet limonu dilimleyin ve limon parçalarını tamburun her tarafına güzelce sürün. Tambur temizleme işlemi bittikten sonra da makinenizin ön kısmında yer alan lastiğin iç kısmını ve kapağın makinenizin iç tarafına gelen bölümünü limonla temizleyin. Hem makinenin içinde mikrobu kıran hem de kötü kokuyu yok eden bu işlemi, ayda bir kez tekrarlayın. Son olarak makinenizi kısa programda ve minimum 40 derecelik ısı ayarında çalıştırın.

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Çamaşır makinesi fiyatları; satın almayı düşündüğünüz markaya göre değişiklik göstermektedir. Yani çamaşır makinesi fiyatlarını tam olarak öğrenebilmeniz için Bosch, Beko, Siemens, Electrolux, Miele ve LG gibi markalardan birine karar vermeniz gerekmektedir. Markalardan sonra çamaşır makinesi fiyatlarını belirleyen bir diğer kriter de makinenin kapasitesidir. 10 kg’lık bir çamaşır makinesi ile 5 kg kapasiteli bir çamaşır makinesinin fiyatlarının farklı olması normal olarak değerlendirilmektedir. Buna ek olarak çamaşır makinesinin devir sayısı da fiyat skalasını etkileyen faktörlerdendir. Şöyle ki sıkma devri 1600’lere ulaşan bir çamaşır makinesinin, sıkma ve kurutma performansı daha yüksektir. Dolayısıyla maksimum 1000-1200 devirdeki bir çamaşır makinesi ile 1400-1600 devirdeki modellerin fiyat farkı olması doğaldır. Son olarak da çamaşır makinesinin sahip olduğu ekstra fonksiyonlar, fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Almayı düşündüğünüz çamaşır makinesi; hızlı yıkama, leke programı, steam therapy ve suda bastırma gibi konforlu özellikler bulunduruyorsa bütçenizi bir miktar daha artırmanız doğaldır.