Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Buzdolabı" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Buzdolabı

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Toplam Hacim (L)

Soğutucu Hacim (L)

Dondurucu Hacmi (L)

Enerji Sınıfı

Dondurucu Yeri

Soğutma Sistemi

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ses Seviyesi (dBA)

Ağırlık (kg)

Kapı

Renk

Buzdolabı Fiyatları ve Modelleri – Yeni Buzdolabınızla Mutfağınızı Güzelleştirin!

Mutfakların olmazsa olmazı buzdolapları, yiyecekleri sağlıklı ve taze bir şekilde saklama noktasında sizlere katkı sağlar. Özellikle et, tavuk, balık, meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilen gıdaları, besin değerlerini, özsularını ve tazeliklerini bozmadan saklamak, pek mümkün değilken buzdolapları, bu arayışa çare olmuştur. Elbette, zaman geçtikçe ve teknoloji değiştikçe buzdolaplarının da hem tasarımı hem iç dizaynı hem de özellikleri değişmiştir. 

Günümüzde en çok tercih edilen buzdolabı modelleri iki kapaklı ve geniş iç hazneli olanlarken alttan dondurucu özellikli yeni nesil buzdolapları da birçok kullanıcının beğenisini toplamaktadır. Buzdolapları, no-frost bölmeleriyle derin dondurucuya çok fazla ihtiyaç duyulmayan küçük aileler için aynı zamanda bir dondurucu vazifesi de görmektedir. Mevsimindeyken buzluk bölmesine yerleştirilen sebze ve meyveler, buzdolaplarının çok fonksiyonlu yapılarının bir avantajıdır.

En Modern Buzdolabı Modelleri

Tek kapılı, çift kapılı, minibar tipi, alttan buzluklu ve üstten buzluklu buzdolabı modelleri, farklı renk seçenekleri ve fonksiyonel özellikleri ile her eve uyum sağlamaktadır. Ayrıca çoğu markada kırmızı, yeşil, turuncu ve mavi gibi retro buzdolabı modelleri de bulunmaktadır. Evlere uyum sağlayan ve hayatını renklendirmek isteyenlere özel olarak tasarlanan en modern buzdolabı modelleri Bosch, Miele, Electrolux ve Beko gibi pek çok markanın geniş ürün yelpazesinde yerini almaktadır. Tüm markalarda en çok tercih edilen buzdolabı rengi inoxtur. Ardından siyah ve bir klasik olarak beyaz renkli buzdolabı modelleri gelmektedir.

Buzdolabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Yiyecekleri çok daha uzun süre taze bir şekilde tüketebilmeyi, dengeli beslenmeyi ve gıda israfını önlemeyi amaçlayan buzdolapları, özenle seçilmesi gereken bir beyaz eşyadır. Gıda ile doğrudan temas ettiği için kalitesinin, malzemesinin ve performansının kusursuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda daima elektrik tüketimi yapacağı için enerji tasarruflu ve çevre dostu bir buzdolabı modeli bulmak da önemlidir. 

Buna ek olarak buzdolabı alışverişine çıkmadan önce kendi ihtiyaçlarınızı da belirlemeniz sizlere faydalı olacaktır. Örneğin aileniz genişse tek kapılı buzdolabı modelleri sizin için yeterli gelmeyebilir. Bunun için gardrop tipi buzdolabı modellerini incelemeniz, daha doğru bir adım olur. Bir diğer kriter olarak da kullanım kolaylığı açısından alt dondurucunun mu yoksa üst dondurucunun mu sizin için daha elverişli olduğuna karar vermeniz. Eğer buzluğu sürekli olarak kullanacaksınız üstten buzluklu buzdolabı modelleri yerine alttan buzluklu buzdolabı modellerini seçmeniz daha mantıklı. Buzluğunuz ne kadar elinizin altında olursa kullanımınız da o kadar basit olur. Buzdolabı modelinizi tipini ve buzluğu belirledikten sonra sıra geldi mutfağınızın dekorasyonuna. Mutfağınızda çoğunlukla siyah renkler mi hakim? Koyu tonlarla oluşturduğunuz iddialı bir dekorasyonunuz varsa siyah buzdolabı modelleri, mutfağınızı çok güzel tamamlayabilir. Pastel tonlarda dizaynı olan mutfaklarda ise inox buzdolabı modelleri ile etkileyici bir bütünlük yaratılabilir. Çok daha soft mobilyaların bulunduğu, ferahlığa ve sadeliğe öncelik verilen mutfaklara ise beyaz buzdolabı modelleri ile asil bir görünüm kazandırılabilir.

Görsel detayları tamamladıktan sonra buzdolabı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer kriter, verim ve özelliklerdir. Buzdolabınızda olmasını istediğiniz; daha az gürültülü çalışma, kapı önü ekstra soğutma, uzun süren tazelik, cam panel, taze hava  teknolojisi, akıllı saklama rafları ve hızlı dondurma gibi özellikler var mı? Eğer varsa LG, Beko, Bosch, Miele, Electrolux ve Gaggenau gibi buzdolabı markalarını detaylı olarak araştırarak beklentilerinizi karşılayan ürünü bulabilirsiniz.

Buzdolabı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Buzdolabı fiyatları; öncelikli olarak markaya göre değişiklik gösterir. Her markanın kendine özgü bir marka değeri ve fiyat skalası vardır. Örneğin, Miele’de 3000 TL’ye buzdolabı bulmak imkansızdır. Markadan sonra buzdolabı fiyatlarını etkileyen bir kriter de buzdolabının tipidir. Tek kapılı bir buzdolabı ile gardrop tipi buzdolabının aynı fiyat aralığında olmaması, iç hacmi ve kapasitesinin fazlalığı nedeniyle normaldir. Aynı şekilde; sunduğu konfor dolayısıyla alttan ve üstten buzluklu buzdolabı modellerinin de fiyatları arasında farklar oluşabilmektedir. 

Bunlara ek olarak buzdolabı fiyatlarını etkileyen faktörlerden bir diğeri de renk seçenekleridir. Aynı markadaki biri inox, biri beyaz iki buzdolabının arasında 1000 TL’ye kadar fiyat farkı olması normal görülmektedir. İnox, son dönemlerde sıkça tercih edildiği ve mutfaklara modern bir görünüm kattığı için klasik beyaz modellere göre bir miktar daha pahalı olabilmektedir. Enerji sınıfının, buzdolabı fiyatları üzerindeki etkisini daha net anlayabilmeniz için buzdolaplarının harcadıkları elektrik enerjisi üzerinden örnek verelim. A sınıfı bir buzdolabı bir saatte 60 Watt civarında enerji harcarken A+ sınıfı bir buzdolabının günlük enerji tüketimi yaklaşık 45 Watt’tır. A++ sınıfı enerji tasarrufuna sahip bir buzdolabı ise günde 0.5 kw elektrik tüketimi yapmaktadır. Dolayısıyla “+” ifadesi arttıkça buzdolabının daha az enerji harcadığı ve elektrik faturalarını düşürdüğü görülmektedir. Bu doğrultuda yaşam alanlarınız için tercih edeceğiniz en yüksek verimli ürünler, A+++ sınıfı enerji tasarruflu buzdolabı modelleridir.