Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"VRF Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

VRF Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

VRF Klima Fiyatları ve Modelleri – Mekanlarınıza Özel İklimlendirmenin Tadını Çıkarın!

Split klima sistemlerinin ulaştığı en güncel teknolojilerden biri olarak tanımlayabileceğimiz VRF klima modelleri; 2000’li yılların başlarından itibaren Avrupa’da artan kullanım oranlarını son 10 yılda ülkemizde de göstermeye başlamıştır. İşletme ve enerji tüketim maliyetlerinin geleneksel klimalara kıyasla çok daha düşük olduğu VRF klima sistemleri; soğutucu akışkanlı teknolojisi ile hem bütçe hem de çevre dostu bir kullanıma imkan vermektedir. Ayrıca merkezi bir sistem olmasına rağmen iç ünitelerin özel bir kullanım elde etmesini sağlaması, VRF klima modelleri için vurgulanması gereken avantajlardan ve tercih edilmelerinin nedenlerinden biri olarak vurgulanmalıdır.

Dilediğiniz kadar iç ünite bağlayabildiğiniz VRF klima modelleri, dış ünitenin motor gücü ve kapasitesi yetmediğinde eklenecek yeni dış ünitelerin de sisteme entegre edilebilmesine izin verir. Ayrıca son derece küçük bir dış üniteye sahip olan VRF klima sistemlerinden dış ünitenin saklanması için ayrı bir oda veya depoya gerek yoktur. Bu yönüyle montaj açısından son derece pratik bir çözüm sunan VRF klimalar; konforlu bir iklimlendirmeye çok daha düşük enerji tüketimiyle kavuşmanın en ideal yollarından biridir.

VRF Klima Sistemleri Nasıl Çalışır?

VRF klima modelleri; temel olarak bir boru hattı yardımıyla dış üniteye bağlanan iç ünitelerden oluşur. İç ünitelerin sayısında herhangi bir kısıtlama olmayan merkezi iklimlendirme sistemi VRF klima modellerinde; hava veya su akışkanlı teknolojilerden yararlanmak mümkündür. -20 dereceden 50 dereceye kadar iklimlendirme imkanı tanıyan VRF klima modelleri; soğutucu akışkanlarının dış üniteden iç üniteye iletilmesiyle çalışır. Termostat tarafından kontrolü sağlanan VRF klima modellerindeki iç ünitelerdeki sıcak ve soğuk akışkanlar; böylelikle birbirlerinden bağımsız olarak kullanıcının ısıtma veya soğutma modunu açmasına imkan vermektedir.

Bu anlamda VRF klima sistemlerinin üç temel eleman barındırdığını söylemek mümkündür. Bunlar dış ünite, iç üniteler ve bağlantının sağlandığı boru hatları ve fittinglerdir. Yaklaşık 55 dB civarında çalışan dış ünite oldukça sessiz performansı ile ortam sesinin çoğu zaman altında kalmaktadır. Ayrıca gece olduğunda ortam gürültüsünün azalmasıyla duyulur olmasının önüne geçmek için VRF klima modellerinin büyük çoğunluğu gece modu da barındırmaktadır. Bu üç parçaya ek olarak VRF klima modelleri son olarak kişiye özel bir kullanım sağlamak amacıyla otomasyonun yapılabileceği bir kumandaya sahiptir. Günümüzde çoğu zaman akıllı teknolojilerle de uyumlu çalışan VRF klima modelleri; telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız üzerinden de kontrol edilebilir.

VRF Klima Modelleri Nerelerde Kullanır?

VRF klima modelleri; özellikle çok katlı yapıların ısıtılması ve soğutulması söz konusu olduğunda en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Yüksek enerji tasarrufu, dış ünitesinin az yer kaplaması ve özelleştirilebilir kullanıma imkan vermesi ile VRF klima sistemleri gerek çok katlı konutlar için ortak iklimlendirme projelerine gerekse çalışma alanlarında kalıcı ve uzun ömürlü bir konfor sağlamaya olanak vermektedir. Dolayısıyla her noktada bağımsız bir kullanım istenen tüm iklimlendirme projeleri için VRF klima modellerinden yararlanmak mümkündür.

Ticari alanlardan sosyal tesislere, otellerden sağlık kuruluşlarına, restoran ve lokantalardan mağazalara, eğitim binaları ve dersliklerden spor komplekslerine, havaalanlarından lüks konut projeleri ve villalara kadar farklı alanlarda güvenle kullanılabilen VRF klima modelleri; avantajları ve kolay kurulumu ile giderek günlük yaşamda daha fazla karşımıza çıkmaktadır.

VRF Klima Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Geleneksel klimalara kıyasla birçok artıya sahip olan VRF klima modellerinin giderek daha fazla kullanılmaya başlanması tesadüf değildir. Merkezi bir sistem olmasına rağmen birbirinden bağımsız kontrol edilebilen iç üniteler sunan VRF klima modelleri, böylelikle farklı kullanıcı ihtiyaçlarına anında yanıt verebilmektedir. Ayrıca yedek bir kompresörün bulunduğu VRF klima dış üniteleri; olası bir arıza durumunda bir süreliğine arızadan etkilenmeden kullanımınıza devam etmenize imkan vermektedir. Yalnızca 20 dB ses üreten iç üniteleri ve 60 dB’yi geçmeyen dış üniteleri sayesinde ultra sessiz çalışan VRF klima modelleri, buna karşılık -25 ile +52 derece arasında iklimlendirme desteği sağlayarak kusursuz bir iklimlendirme sisteminin tanımını baştan yapmaktadır.

En İyi VRF Klima Markaları Hangileri?

VRF klima modelleri; geleneksel klimalara kıyasla daha kapsamlı bir proje gerektirdiği için geleneksel klima modellerine göre daha köklü ve güvenilir firmalar tarafından üretildiğini söylemek mümkündür. Çünkü gerçekten enerji tasarrufu sağlayacak, bütçe ve çevre dostu, kullanıcı deneyimini iyileştiren özelliklere sahip VRF klima sistemleri geliştirmek ciddi bir mühendislik ve araştırma-geliştirme faaliyetinin sonucudur.

Bu doğrultuda tüketiciler tarafından en çok tercih edilen VRF klima markaları arasında Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko, Sharp, Sigma gibi üreticileri saymak mümkündür. Güçlü cihazları ve performans dostu geliştirmeleri ile gerçek bir konfor vadeden saydığımız VRF klima markaları, aynı zamanda ürünle ilgili yaşanan sorunlarda onarım ve yedek parça temini gibi hususlarda çok daha nitelikli bir destek sunmakta, kesintisiz bir deneyim yaşadığınızdan emin olmaktadır.

VRF Klima Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

VRF klima fiyatları geleneksel klimalara kıyasla daha kapsamlı projeler gerektirdiğinden biraz yüksek gözükebilir. Ancak aslında farklı mekanlara yerleştirdiğiniz iç ünite sayısı ve ekstra bir dış ünite gerektirmemesi açısından çok daha bütçe dostu bir alışveriş fırsatı sunduğu unutulmamalıdır. Ayrıca VRF klima fiyatları ile birlikte düşünülmesi gereken bir diğer husus da doğru bir kurulum ve tesisatın doğru şekilde yapılandırılmasının mekanlarınızın iklimlendirmesi için gereken maliyet oranlarını ne derece düşürdüğüdür.

VRF klima fiyatları hakkında net rakamlar verebilmek için öncelikle ısıtma ve soğutma kapasitesini, dış ünitenin kompresör gücünü, iç ünite sayısını, proje için gereken tesisatı hesaba katmak gerekmektedir. Verimli ve memnuniyet verici bir VRF klimaya son derece bütçe dostu VRF klima fiyatları ile ulaşmanız için öncelikle uzman teknisyenlerin mekanda keşif çalışması yapması ve mekanlarınız için en uygun çözümü projelendirmesi gerekmektedir.