Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Döşeme Tipi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Döşeme Tipi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Döşeme Tipi Klima Fiyatları ve Modelleri – Mekanlarınıza Uyum Sağlayan İklimlendirme Çözümleri

Yaşam ve çalışma alanlarında soğuk ve sıcak havanın olumsuz etkileri olmaksızın çalışmak veya dinlenmek isteyenler için pratik çözümler sunan klimalar; mekanlarınıza uyum sağlamak üzere pek çok farklı tasarım, montaj tipi ve model içermektedir. Son yıllarda kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerden biri de döşeme tipi klima modelleridir. Zeminin hemen yukarısında duvara montelenebilen döşeme tipi klima modelleri; performans avantajlarının yanı sıra dekoratif ve zarif görünümleri ile mekanlarınızda yalnızca iklimlendirme için değil, şık bir dokunuş katmak için yararlanabileceğiniz bir ürün haline gelmektedir.

Yere daha yakın olduğu için sıcak ve soğuk havanın etkisini çok daha hızlı hissetmenizi sağlayan döşeme tipi klima modelleri, özellikle odanızın duvarının düz olmadığı durumlarda, altta kalan boşluğu dekoratif açıdan değerlendirmenize olanak tanımaktadır. Aynı zamanda klimanızın hemen elinizin altında olması sayesinde ister kumanda veya akıllı cihazınız isterseniz de döşeme tipi klima üzerinde yer alan kullanıcı paneli üzerinden kontrol etmeniz son derece kolay bir hale gelmektedir.

Döşeme Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri

Döşeme tipi klima modelleri söz konusu olduğunda vurgulanması gereken ilk özellik hiç kuşkusuz mekanlarınızla sağladığı uyumdur. Yalnızca bir iklimlendirme cihazı olmanın çok ötesine geçen döşeme tipi klimalar; mekanlarınıza zarafet katan göz alıcı dekorasyon unsurlarına kolaylıkla dönüşebilmektedir. Nitekim bu nedenle çoğu üretici döşeme tipi klima modelleri için çok daha dekoratif tasarımlar piyasaya sürmektedir. Elbette döşeme tipi klimaların tek avantajı dekorasyon açısından sağladığı şıklık değildir. Döşeme tipi klima modelleri; özellikle konutlar ve konsept çalışma alanlarında hem dekoratif hem de işlevsel açıdan konforlu bir kullanıma vadetmektedir.

9000 BTU’dan 60000 BTU kapasitesine kadar çıkabilen döşeme tipi klima modelleri; gerek küçük mekanlarda gerekse geniş salonlar gibi yaşam alanlarında veya kuaför salonu ve küçük-orta boyutta ofisler gibi işyerlerinde kullanılmaya uygundur. Oldukça sessiz bir çalışma performansı vadeden döşeme tipi klimalar; bu özellikleri sayesinde yaşam ve çalışma alanlarında konforlu bir deneyim vadetmektedir. Yoğun konsantrasyon gerektiren işinizi yaparken klimanızın dikkatinizi dağıtacağı veya dinlenirken huzurunuzu kaçıracağı gibi endişelere kapılmanıza gerek yoktur. Ayrıca havayı filtreleme özelliği sayesinde döşeme tipi klima modelleri; bulunduğunuz mekandaki havayı toz ve parçacıklardan arındırarak hem daha zinde bir çalışma göstermenize hem de dinlenme vakitlerinizin daha verimli geçmesine yardımcı olmaktadır.

Döşeme Tipi Klima Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Döşeme tipi klima satın alırken mekanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapmak hem döşeme tipi klima fiyatları açısından daha bütçe dostu bir alışverişe imkan verir hem de gerçekten verimli ve memnuniyet uyandıran bir kullanımla yeniden klima arayışına girmenizin gerekmesi gibi durumların önüne geçer. Döşeme tipi klima modelleri arasında karar verirken odaklanmanız gereken ilk husus hiç kuşkusuz mekanlarınızın genişliğidir. Daha geniş mekanlar daha yüksek bir BTU kapasitesi gerekirken daha dar ve küçük mekanlarda küçük BTU kapasitesine döşeme tipi klima modelleri yeterli olacaktır. Elbette performans açısından odaya giren güneş ışığı, odadaki elektronik cihazların sayısı ve yarattıkları ısı miktarı gibi faktörleri de göz önüne almak gerekir.

Bununla birlikte odaklanılması gereken bir diğer nokta da döşeme tipi klima modelleri arasında farklılık gösteren enerji verimliliğidir. Diğer beyaz eşyalarda olduğu gibi döşeme tipi klima modelleri de A’dan G’ye kadar enerji tasarruflarını gösteren kategorilere ayrılmıştır. A+ enerji sınıfındaki döşeme tipi klimalar; enerji tüketimleri açısından yüzde 35 ile yüzde 90 arasında diğer sınıflardaki klimalara kıyasla tasarruf sağlamaktadır. Bu da bütçe dostu döşeme tipi klima fiyatları yanı sıra enerji için harcamanız gereken maliyeti düşürerek faturalarınıza ve bütçenize de ferahlık getirmektedir.

Elbette döşeme tipi klima satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da güvenilir üreticileri tercih etmektir. Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko, Sharp, Sigma gibi döşeme tipi klima markaları; gerek dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımları gerek yüksek performansları gerekse bir arıza durumunda geniş yedek parça destekleri ile sorunun giderilmesini sağlamaları ile müşteri memnuniyeti açısından çok daha güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Döşeme Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bütçe dostu döşeme tipi klima fiyatları ile hem yıllar boyu kullanabileceğiniz hem de yüksek verim alabileceğiniz bir ürün seçmek için mekanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün seçtiğinizden emin olmalısınız. Her klima modeli birçok farklı özelliğe sahiptir ve döşeme tipi klima fiyatları üzerinde bu özelliklerin her biri belirleyici rol oynamaktadır. İhtiyacınız olmayan özellikler veya mekanınız için gerekenden çok daha yüksek kapasiteye sahip bir klima seçmeniz hem döşeme tipi klima ücretleri hem de kullanım sırasında ortaya çıkacak enerji maliyetleri açısından canınızı sıkacaktır.

Bu yönüyle döşeme tipi klima fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörler arasında model, BTU kapasitesi, motor gücü, fan sayısı, ısıtma ve soğutma aralığı, filtreleme teknolojisi gibi özellikleri saymak mümkündür. Bilinçli bir tüketici olarak beklentilerinize yanıt veren özelliklerde bir klima seçmeniz, döşeme tipi klima fiyatları ve konforlu bir kullanım için son derece önemlidir.