Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Mikser" Kategorisindeki Ürünler

Küçük Ev Aletleri Shop

Mikser

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Materyal

Hız Kademesi

Güç (W)

Karıştırma Haznesi (ml)

Mikser Özelliği

Mikser Fiyatları ve Modelleri – Tam Kıvamında Yiyecekleri Kolayca Hazırlayın!

Usta aşçıların mutfaklarında her zaman güvenebilecekleri yardımcılar olmak zorundadır. Bu nedenle söz konusu mutfak eşyaları olduğunda gerçek şeflerin son derece dikkatli davrandıkları bir gerçektir. Mutfak işlerinin en büyük yardımcılarından biri de hiç kuşkusuz mikserlerdir. Yemeklerinizi çırpmak, tam kıvamında muhallebiler hazırlamak, zorlu tarifleri kolaylaştırmak için yararlanabileceğiniz mikser modelleri mutfaktaki yükünüzü azalttığı gibi yemeklerinize lezzet katmak için de oldukça kullanışlı bir tasarıma ve teknolojiye sahiptir. Blender setleri ile birlikte kullanabileceğiniz mikser modelleri; çırpma, yoğurma, parçalama gibi işlemleri mutfağınızda yemek artıkları yaratmadan gerçekleştirmenize imkan vererek en lezzetli tariflerinizin tadını çıkardıktan sonra mutfağınızı temizleme derdinden de sizi kurtarır.

Karıştırma ve çırpma hareketini elle yapmaktan çok daha konforlu hale getiren ve çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştiren mutfak mikseri, püreden pasta kremasına, krepten kek hamuruna kadar gizli lezzetlerinizi servise hazırlarken işinizi kolaylaştıracak basit ancak etkili bir teknolojiye sahiptir. Yaklaşık 100 yıldır hayatımızı bir parçası olan mutfak mikseri modelleri, gelişen teknolojiyle birlikte çok daha kullanışlı ve yemekleriniz için hem sağlıklı hem de lezzet katan bir hal almıştır.

Mikser Modelleri ve Özellikleri

Eğer mutfakta zaman geçirmeyi ve yeni tarifler denemeyi sevenlerdenseniz mutfağınızın vazgeçilmez araçlarından biri hiç kuşkusuz mikserler olacaktır. İster mutfağınıza sabitleyerek kullanabileceğiniz tezgah üstü mikserler isterseniz de hızlı ve pratik çözümler için el mikseri modelleri ile gıda malzemelerini karıştırmak, çırpmak ve en gizli tariflerinizde kullanmaya hazır hale getirmek son derece kısa bir işlemdir. Son derece küçük olmaları nedeniyle mutfak alanınızda hiçbir yer işgal etmeyen mikser modelleri, ayrıca hafif ve ergonomik tasarımları, kolay temizlenebilir yapıları ve ekstra fonksiyonları ile mutfakların her zaman ihtiyaç duyabileceği kahramanlardır.

Mikser modelleri; yiyeceklerinizi tam kıvamında hazırlayabilmeniz için farklı hız ayarlarına sahiptir. Bu da gerektiğinde hassas bir karıştırma veya sadece bir kabartma yapmakta mikserinize güvenebileceğiniz anlamına gelir. Standart yani tezgah üstü mikser modelleri genellikle bir elektrik kablosuyla prize bağlanmaya ihtiyaç duyarken son zamanlarda pek çok kişinin tercih etmeye başladığı el mikseri modellerinde ise böyle bir zorunluluk yoktur. Mikserinizi kullanmadığınız süre içerisinde şarjda tutarak yemeğinizi hazırlarken kablo karışıklığından kurtulmanız mümkündür. Ayrıca mikser modelleri için, birçok mutfak eşyasında olduğu gibi ev ve endüstriyel kullanım ayrımı da yapmak gerekir. Ev tipi mikser modelleri genellikle daha düşük bir motor gücü ve çırpma haznesi barındırırken kafe-restoran gibi mekanların mutfaklarında kullanılan mikserler için bu oranlar artmaktadır.

Mikser Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfaklarınızın en büyük yardımcılarından biri haline gelecek mikserler için alışveriş sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı vurgulamak gerekir. En nihayetinde hiç kimse mutfak işlerine pratiklik kazandırmasını isteyeceği bir aletin yaşattığı sorunlarla tam aksine boşa zaman ve efor harcamak istemek istemez. Öncelikle Bosch, Siemens, Electrolux, Beko, Philips, Fakir, Dualit, Xiaomi gibi mikser markaları tarafından üretilen mikser modellerinin gerek güvenilirlik ve uzun ömürlü kullanım gerekse daha kesintisiz bir deneyim için tercih edilebilir olduğu söylenebilir. Çünkü saydığımız seçkin mikser markaları gerek ürün kaliteleri gerekse servis ve yedek parça destekleri ile ürününüzü ilk günkü performansıyla uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Buna ek olarak mikser modelleri arasında karar verirken hayatınızı kolaylaştıracak özellikleri de göz ardı etmemelisiniz. Eğer yalnızca basit bir çırpıcı istemiyorsanız seçtiğiniz mikser; rendelemeden doğramaya, dilimlemeden çırpmaya farklı işlemlerde kullanabileceğiniz, hız ayarı bulunan, ekstra aparatlar takmanıza imkan veren bir yapıda olmalıdır. Buna uygun olarak mikserinizin motor gücü de farklı işlemler için yeterli olmalıdır. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer nokta da enerji tüketimidir. Yüksek enerji tüketimi yapan mikser modelleri üzerinden konuşursak mikserler, mutfakların en çok enerji harcayan teknolojilerinden biridir. Bu nedenle mikser seçerken enerji tasarruflu bir ürün seçmek, faturalarınızın sizi şaşkınlığa uğratmaması için önemlidir.

Mikser Fiyatları Ne Kadar?

Bir ev için küçük mutfak eşyaları alınmaya başlandığında hiç kuşkusuz akla gelen ilk ürünlerden biri mikserlerdir. Ancak mikser fiyatları arasındaki farklılıklar zaman zaman kullanıcılar için kafa karıştırıcı bir hal alabilmektedir. Aynı işi yerine getiren iki ürün arasında bu kadar fark olması kimi durumlarda kullanıcılara pek de makul gözükmemektedir. Elbette mikser fiyatları, üreticilerin pazarlama politikalarıyla alakalı bir biçimde de farklılık gösterebilmektedir. Ancak çoğu durumda asıl neden bu değildir. Mikser fiyatları üzerinde etkili olan ana husus genellikle ürünün sahip olduğu özellikler ve ne kadar güçlü bir motor barındırdığıyla ilgilidir.

Mikser fiyatları açısından daha yüksek rakamlar sunsa da güçlü motorlara sahip mikser modelleri, özellikle sıklıkla mikser kullananlar için daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü düşük motor gücüne sahip mikserler yoğun kullanımlarda bu denli bir yoğunluğa hazırlıklı olmadıkları için sorunlar çıkarabilmektedir. Ayrıca mikser fiyatları hakkında konuşurken mikser takımı halinde aldığınız takdirde takım içerisindeki diğer aksesuarları da göz ardı etmemek gerekir. Mikser ve blender gibi ikililer elbette basit çırpıcılara kıyasla daha yüksek fiyat etiketlerine sahip olabilmektedir. Bu nedenle bütçenize uygun mikser fiyatları ile ihtiyaçlarınıza cevap veren bir mikser modelini bir araya getirmek istiyorsanız beklentilerinizi ve kullanım alanlarınızı iyi analiz etmeniz son derece önemlidir. Bu şekilde yıllar boyunca güvenle kullanabileceğiniz ürünlere oldukça bütçe dostu mikser fiyatları ile kavuşabilirsiniz.