Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Tavan Tipi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Tavan Tipi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Tavan Tipi Klima Fiyatları ve Modelleri – Mekanlarınıza Uyum Sağlayan İklimlendirme Çözümleri ile Tanışın!

Konut ve iş yerlerinin iklimlendirilmesinde karşımıza sıklıkla çıkan tavan tipi klima modelleri, mekanların alanında fazladan yer işgal etmeksizin sıcak ve soğuktan izole olmasını sağlamak için en ideal çözümlerden biridir. Tavana sabitlenerek kullanılan tavan tipi klima modelleri, bu sayede klimanın, oda içerisinde yalnızca bir bölgeye değil, bütün odaya rahatlıkla hava üflemesini sağladığı için de çok daha yüksek performanslı bir iklimlendirme vadetmektedir. Aynı şekilde oda içerisindeki havanın toz parçacıklarından arındırılması ve taze kalması için de tavan tipi klima modelleri, odanın tamamında etkisi hemen görülen çözümler sunmaktadır.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra tavan tipi klimalar, son derece basit kurulumları ile gerek geniş gerekse de küçük iç mekanlar için son derece uygun bir kullanıma olanak tanımaktadır. Daha düşük BTU kapasitesine sahip konut tipi tavan tipi klima modellerinin yanı sıra çok daha yüksek BTU’larda tavan tipi klimalar, AVM’lerden hastanelere, okullardan fabrikalara kadar pek çok farklı alanda güvenle kullanılabilmektedir. Küçük mekanlar için alan işgal etmemesi önemli bir avantajdır ancak bunun yanı sıra tavan tipi klima modelleri, insan yoğunluğunun yüksek olduğu geniş iç mekanlarda da kapsamlı bir hava temizliği ve iklimlendirme yapabilmesiyle tercih edilen başlıca çözümlerden biri haline gelmiştir.

Tavan Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri

Duvar ve salon tipi klimalardan en göze çarpan farkı elbette tavana monte edilmesi olan tavan tipi klima modelleri, bu sayede odanın bütün havasını çok daha hızlı bir biçimde tazeleyebilmekte ve üflediği soğuk veya sıcak havanın tüm odada etkili olmasını sağlayabilmektedir. Ancak tavan tipi klima modelleri ve özelliklerinden bahsederken yalnızca bu avantajla yetinmek gerçek bir haksızlık olur. Farklı enerji sınıfları ve BTU kapasiteleri bulunan tavan tipi klima modelleri, enerji tüketimi ve performans açısından da son derece tasarruflu ve üstün bir kullanım vadetmektedir.

A+ enerji verimliliğine sahip tavan tipi klima modelleri; odanızı soğutmak veya ısıtmak için olağanüstü bir performans sergiler ve bunun için harcadığı enerji miktarı da son derece düşüktür. Diğer enerji sınıfları ile kıyaslandığında A+ tavan tipi klima modelleri %35 ile %90 arasında değişkenlik gösteren bir tasarruf yapmanıza imkan vermektedir. Bu da konforlu bir iklimlendirmenin faturalarınıza olabildiğince az yansıyacağı anlamına gelir. Aynı şekilde düşük ses seviyesinde çalışan tavan tipi klima modelleri; çoğu zaman çalıştığını bile fark etmeden işini yapmaya devam eder. Bu nedenle özellikle daha küçük alanlara sahip butik mağaza veya küçük ticari işletmeler için tavan tipi klima modelleri olmazsa olmaz iklimlendirme araçlarındandır.

Tavan Tipi Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mekanlarınızda mevsimlerden bağımsız bir konfora sahip olmak için tavan tipi klima modelleri ile sıcak ve soğuğun etkilerinden izole olabilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken nokta, gerçekten kesintisiz bir deneyim yaşayabilmeniz için seçeceğiniz tavan tipi klima modelinin performansı ve uzun ömürlü kullanımı ile size bunu sağlayabilmesidir. Bu anlamda memnuniyet verici bir kullanım için tavan tipi klima seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında elbette mekanlarınızın alanına uygun tavan tipi klima modellerine yönelmek gelmektedir. Küçük mekanların iklimlendirilmesinde 9000 veya 12000 BTU tavan tipi klima modelleri bile yeterli olabilirken daha büyük mekanlar için 60000 BTU kapasitesine kadar çıkılabilmektedir.

Bununla birlikte hiç kuşkusuz dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da tavan tipi klima modellerinin enerji verimliliğidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi A+ sınıfı bir tavan tipi klima modeli konfor için ödemeniz gerekecek fatura maliyetini ciddi oranda azaltacaktır. Özellikle konut tipi tavan tipi klima modelleri için düşük seste çalışma da bir o kadar önemlidir. Mağaza ve ticari alanlarda ses seviyesi çoğu zaman insan kalabalığı arasında kaybolsa da ev kullanımında bu durum geçerli değildir. Çalışırken sizi rahatsız etmeyecek tavan tipi klima modelleri için iç ünitesi ortam gürültüsünün fazla üstüne çıkmayan ürünlere göz atmanız gerekir.

Son olarak tavan tipi klima markaları da hiç kuşkusuz yaşayacağınız deneyim açısından önem taşır. Daha az sorunla karşılaşarak kesintisiz bir kullanım elde etmek, yaşadığınız sorunlarda da hemen teknik servis desteği alabilmek için Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko ve Sharp gibi tavan tipi klima markaları tarafından üretilen ürünleri tercih etmek çok daha makul bir seçimdir. Ayrıca olası bir arıza durumunda saydığımız tavan tipi klima markaları, yedek parça desteği ile ürününüzün ömrünü uzatarak ilk günkü performansına kavuşmasını sağlayacaktır.

Tavan Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gerek enerji maliyetleri gerekse performans açısından tavan tipi klima modelleri en ekonomik iklimlendirme çözümlerinden biridir. Oldukça hızlı bir soğutma ve ısıtma sağlayan tavan tipi klima modelleri aynı zamanda enerji tasarrufu bakımından da oldukça verimli bir performans vadetmektedir. Ancak yine de kullanıcılar, tavan tipi klima fiyatları nedeniyle zaman zaman beklentilerini karşılayamayacak ürünler tercih etmeye yönelebilmektedir. Elbette tavan tipi klima fiyatları üzerine konuşurken tavan tipi klima markaları ve üreticilerinin farklı satış ve pazarlama politikaları olduğunu da unutmamak gerekir. Yine de tavan tipi klima fiyatları çoğu zaman ürünün modeline, sahip olduğu özelliklere, BTU kapasitesine ve enerji sınıfına göre değişmektedir. Ekstra özellikler tavan tipi klima fiyatları açısından daha yüksek maliyetler yaratsa da kullanım açısından konforunuzu arttıracağı ve gelecekte karşınıza çıkabilecek fazladan masrafları minimize edeceği de göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle tavan tipi klima fiyatları hakkında araştırma yaparken gerçekten beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir ürün seçmek, hem bütçenize hem de mekanlarınıza uygun bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.