Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Kanal Tipi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Kanal Tipi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Kanal Tipi Klima Fiyatları ve Modelleri – Daha Ferah Ortak Alanlar İçin Kesin Çözüm!

Yaşam ve çalışma alanlarında mevsimlerden bağımsız bir iklimlendirme sağlamak için pratik bir formül sunan klimalar, hiç kuşkusuz hayatımızı kolaylaştıran en önemli teknolojilerden biridir. Havayı soğutmayı ve ısıtmayı yalnızca tek bir tuşa indirgeye klimalar da kullanım alanları ve işlevlerine göre modellere ayrılmaktadır. Daha çok ortak kullanım alanları olarak sınıflandırabileceğimiz okul, hastane, AVM, mağaza gibi mekanlar söz konusu olduğunda ise kanal tipi klima modelleri avantajları ile öne çıkmaktadır.

Özellikle alanın geniş olduğu mekanlarda son derece verimli bir kullanım sağlayan kanallı tip klima modelleri, dört mevsim iklimlendirmeyi başarıyla yapan temel fonksiyonlarının yanı sıra havadaki toz ve parçacıkları izole ederek solunum için daha sağlıklı bir ortam yaratılmasına yardımcı olur. Hava kalitesini maksimize ederek sağlığınızı da düşünen kanal tipi klima modelleri, bu özelliğiyle de ortak alanlar için ideal bir kullanım sunmaktadır.

Kanal Tipi Klima Nedir? Nasıl Çalışır?

Kanal tipi klima modelleri; genellikle geniş ortak alanlarda tercih edilen bir klima türüdür. Havanın iletimini kanallar yardımıyla sağlayan ve bu sayede tüm ortama sıcak-soğuk hava üfleyebilen kanallı klima modelleri, iç ünitenin haricinde kanal ve menfez barındırır. Tavan arasına kurulumu gerçekleştirilerek gizlenen kanal tipi klima iç ünitesinden kanal ve menfezler mekana dağılır ve havadaki değişim bu kanallar sayesinde sağlanır. Bu sayede mekanda sadece üfleme ve emiş menfezleri görünür olan kanallı klima modelleri; maksimum iklimlendirme performansını muhteşem bir mekan uyumuyla birleştirir.

Kanal Tipi Klima Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Kanallı klima modelleri ile özellikle iş yaşamının farklı pek çok noktasında karşılaşmak mümkündür. Hem dekoratif dokunuşları hem de güçlü performansları ile mekanların havasını değiştiren kanallı tip klima modelleri, yüksek verimliliği ve sessiz çalışmaları sayesinde de iş yerleri için tercih edilen bir klima türü olmaktadır.

Kanallı klima modelleri ile mağazalar, AVM’ler, restoran ve kafeler gibi ticari işletmelerde, bilgi işlem odaları, imalathaneler, üretim tesisleri gibi çalışma mekanlarında, okul, hastane, tiyatro, konser salonu gibi ortak alanlarda kullanılabilmektedir.

Kanal Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri – Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Kanal tipi klima modellerinin standart klimalara kıyasla en büyük farkı merkezi bir iklimlendirme sistemi olmasıdır. İç ünite veya ünitelerin ısıtma ve soğutma derecesi gibi komutlar tek bir merkezden kontrol edilmektedir. 24.000, 48.000, 60.000 BTU gibi farklı güçlerde olan kanallı klima modelleri; oldukça geniş alanları soğutmak için son derece güçlü bir performansı rahatlıkla ve uzun yıllar boyunca sunabilmektedir.

Ancak elbette bunun için mekana göre bir seçim yapmak büyük önem taşır. 24.000 BTU yaklaşık olarak 50-60 metrekarelik bir alanın soğutması veya ısıtması için yeterlidir. Ancak daha geniş alanlar için daha yüksek BTU kapasitesine kaset tipi klima modelleri tercih edilmelidir. Bununla birlikte çok katlı yapılarda kanal tipi split klima modelleri ile birden çok iç üniteyi bir arada kullanmak gerekecektir. Özellikle çok katlı mağaza ve AVM gibi mekanlarda yapının tümünde aynı ısı dengesini sağlamak için kanal tipi split klima modellerinden yararlanılmaktadır.

Kanal tipi klima modelleri ile hayatınıza konfor katan bir diğer detay da hava kanallarından daima taze hava üfleyebilmesidir. Böylelikle mekanlarınızda daima taze hava olmasını sağlayan kanallı tip klima modelleri, ısıtma ve soğutmanın ötesine geçerek havayı temizler ve sağlığınızı düşünür. Hava kirliliğinin yanı sıra gürültü kirliliğine de hassasiyet gösteren kanal tipi klima modelleri; son derece düşük çalışma sesleri ile ortam gürültüsü içerisinde duyulmayacak kadar sessizdir.

En İyi Kanal Tipi Klima Markaları Hangileri?

Özellikle iş yerleri ve ortak alanlarda kullanıldığı için kesintisiz bir deneyim sunması son derece önemli kanal tipi klimalar için güvenilir ve müşteri memnuniyetine önem veren kanal tipi markaları arasından tercih yapmak son derece önemlidir. Kalitesi düşük kanal tipi klima modellerinin yeterli ısıtma ve soğutmayı sağlayamayarak şikayetlere neden olabileceği gibi sağlığınızı tehdit edecek mekanları beraberinde getirebileceği göz ardı edilmemelidir.

Günümüzde özellikle Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko, Sharp, Sigma gibi kanal tipi klima markaları; uzun yıllara dayanan deneyimleri, uzun ömürlü kullanımları, yüksek dayanıklılıkları ve kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt veren yeni nesil teknolojileri ile kullanıcıların en önemli tercihlerinden biri olmayı sürdürmektedir.

Kanal Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Değişir?

Yüksek bir iklimlendirme performansını son derece düşük enerji tüketimi ve sessiz bir çalışmayla sunabilen, mekanlarınızın ikliminin yanı sıra hava kalitesini düşünen kanal tipi klima modelleri; kullanıcıların en çok tercih ettikleri klimalardan biridir. Birçok farklı üretici tarafından farklı modellere sahip olduğu için kanallı tipi klima fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Kanal tipi klima fiyatları markasına, modeline, BTU kapasitesine, iç ünite sayısına ve ek fonksiyonlarına göre ciddi farklılıklarla karşınıza çıkabilmektedir.

Bunun için kanal tipi klima fiyatları incelemenizde hangi özelliklere ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz ve buna uygun bir alışveriş yapmanız son derece önemlidir. Bu şekilde tam da mekanlarınıza uygun klimayı bütçe dostu kanal tipi klima fiyatları ile satın alarak kusursuz bir deneyim yaratabilir, beklentilerinizin karşılanacağından emin olabilirsiniz.