Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Baskül" Kategorisindeki Ürünler

Küçük Ev Aletleri Shop

Baskül

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Genişlik (cm)

Renk

Baskül Türü

Otomatik Kapanma

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Baskül Fiyatları ve Modelleri – Sizi Sağlıklı Bir Yaşama Teşvik Edecek Tartı Modellerini Keşfedin!

Hiç kuşkusuz sağlıklı bir yaşam sürmek ve formda kalmak için sıklıkla kilo kontrolü yapmak büyük önem taşır. Vücut kitle endeksini istenen oranlarda tutabilmek için fazla kilolarınız olup olmadığını kontrol etmeli, yaşam tarzınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı buna göre düzenlemelisiniz. Bu noktada evinizin bir köşesinde yer ayırarak kolayca kullanabileceğiniz baskül modelleri, sağlıklı yaşam yolunda atacağınız adımları destekleyen pratik araçlardan biridir. Üstelik yeni nesil teknolojilerle desteklenen fonksiyonları sayesinde güncel baskül modelleri, kilonuzu en ayrıntılı şekilde öğrenmenizi sağlar. Akıllı teknolojiyi destekleyen baskül modelleri ile önceki tartılmalarınızın kaydını tutmanız ve buna göre yaşam alışkanlıklarınızın kilonuzu ne yönde etkilediğinizi sürekli takip edebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Son yıllarda gelişen tartı modelleri ile hayatımıza giren artılardan biri de ağırlık ölçümünün yanı sıra vücudumuz hakkında ek bilgileri de kolayca öğrenebilmemizdir. Son derece uygun baskül fiyatları edinebileceğiniz dijital baskül modelleri; vücudunuzdaki yağ ve kas oranı hakkında size bilgi vererek istediğiniz kondisyona ve vücut ölçülerine sahip olmanız için neler yapmanız gerektiğine dair daha fazla fikir edinmenizi sağlayabilmektedir. Nitekim günlük olarak bile değişkenlik gösterebilen vücut ağırlığı, yiyecek tüketiminden bağırsak hareketlerine, egzersiz ve hareketlerden yaşam tarzına kadar pek çok faktörden etkilenebilmektedir. Bu noktada baskül modelleri; hiç kuşkusuz sağlığınız hakkında doğrudan bir şey söylemese de vücut kitle endeksiniz ve yağ oranınız hakkında bilgi edinerek daha doğru dönemsel değerlendirmeler yapmanıza imkan verecektir.

Analog Baskül Modelleri ve Özellikleri

Geleneksel tartı modelleri olarak kabul edebileceğimiz analog basküller, temel olarak üzerine binen ağırlığa tepki veren bir ölçüm kadranı ile çalışır. Ağırlık, kadranı sıkıştırarak iç yayın hareket etmesini sağlar ve sıkışma oranının karşısına yazılan sayı değerleri de gram veya kilogram cinsinden ağırlığın miktarını ifade eder. Son derece pratik bir kullanıma sahip olan analog baskül modelleri için vurgulanması gereken en büyük avantaj, yeni nesil tartı modelleri için geçerli olduğunun aksine pil veya elektrik bağlantısı gerektirmemesi, tamamen mekanik enerjiyle çalışabilmesidir. Aynı şekilde elektronik bir devre içermediğinden dolayı analog tartı modelleri, dijital tartılara kıyasla çok daha uzun ömürlüdür ve çok daha zor arızayla karşılaşmanıza neden olur.

Dijital Baskül Modelleri ve Özellikleri

Dijital veya elektronik tartı modelleri, her ne kadar analog basküllerin bazı avantajları mevcut olsa da söz konusu hassas ve doğruluğundan emin olacağınız bir ölçüm olduğunda çok daha doğru bir tercihtir. Ayrıca dijital basküllerin yalnızca kilonuz hakkında değil; vücudunuzdaki yağ ve kas kütlesinin oranı, kemik kütlesi ve hatta kalp atış hızınız hakkında dahi bilgi edinmenizi sağlayarak sağlıklı bir yaşam için vücudunuzu yakından takip etmenize imkan vermektedir. Yaptığınız egzersizlerin ve beslenme düzeninizdeki değişikliklerin vücudunuz üzerindeki etkilerini kapsamlı olarak periyodik bir biçimde takip etmenize imkan veren dijital baskül modelleri, her zaman doğruluğundan emin olabileceğiniz ölçümleri ile yanılmanızın da önüne geçer.

Dijital basküller, analog baskül modellerinin aksine çalışmak için bir enerji kaynağına ihtiyaç duyar. Bu genellikle uzun ömürlü pillerdir. Baskül markaları genellikle ürünlerinde 18 aylık ömre sahip piller kullanır ve bu piller kısa sürede şarj edilerek yeniden kullanılabilir. Bu açıdan pil ömrünün analog baskül modellerine kıyasla herhangi bir dezavantaj oluşturmadığını vurgulamak gerekir. Ayrıca akıllı teknolojilerle desteklenen dijital baskül modelleri; farklı kullanıcı panelleri oluşturarak sizin ve tüm ailenizin kilo, yağ, kas ve kemik oranları gibi bilgileri kaydetmenizi ve böylelikle uzun dönemli izlemeler yapmanızı mümkün kılmaktadır. 

Baskül Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerçekten verimli bir deneyim sağlamak için baskül modelleri arasında tercihte bulunurken öncelikle nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz önemlidir. Eğer yalnızca genel bir kilo ölçümü için bir ürün arıyorsanız analog baskül modelleri işinizi görmenize yeterli olabilir; ancak daha hassas bir ölçüm istiyor, ayrıca kilonuzun yanı sıra yağ oranı, kemik ve kas kütlesi gibi bilgilere de sahip olmak istiyorsanız dijital baskül modelleri sizin için çok daha uygundur. Buna ek olarak eğer mobil cihazlarınızdaki sağlığa yönelik uygulamalarla senkronize kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız o halde sizin için en uygunu akıllı tartı modelleri olacaktır. Akıllı baskül modellerini mobil cihazınızla aynı Wi-Fi ağına bağlayarak bilgi paylaşımı yapmalarını sağlamanız son derece kolaydır.

Buna ek olarak baskül seçerken baskülünüzü nerede kullanacağınız ve üzerine ne kadar ağırlık bineceği gibi faktörleri de göz önüne almalısınız. Örneğin; bir banyo baskülü arıyorsanız ürünün neme dayanıklı olduğunuzdan emin olmalısınız. Aynı şekilde malzeme kalitesi sağlam olan; temperli cam gibi darbelere ve yüksek ağırlıklara karşı dayanıklı baskül modellerini tercih etmeniz olası aksaklıkların da önüne geçmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak dijital tartı modelleri arasında tercihte bulunurken dikkatli davranmanız gereken bir husus da pil ömrüdür. Düşük pil ömrüne sahip baskül modelleri, cihazınızı sürekli şarj etmekle uğraşmanıza neden olabilir. Kaliteli bir baskülün en azından 12-18 ay kullanılabilir lityum pillere sahip olması gerekir.

Son olarak hiç kuşkusuz baskül seçerken ürününüzün hangi markaya ait olduğuna da dikkat etmelisiniz. Küçük ev aletleri ve baskül üretiminde deneyimli, uzun yıllardır sektörde olan ve zengin ürün ağı sayesinde yedek parça temini ve onarım gibi hususlarda sorun yaşamayacağınız Bosch, Siemens, Electrolux, Beko, Philips, Fakir, Dualit, Xiaomi gibi baskül markaları sizlere çok daha kesintisiz ve konforlu bir deneyim sağlayacaktır. Saydığımız baskül markaları uzun yıllardır kullanıcılarına yüksek memnuniyetle destek vermeyi sürdürmekte, gerek ürün gerekse servis kalitesiyle fark yaratmaktadır.

Baskül Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Baskül fiyatları üzerinde etkili olan çok sayıda faktörden bahsetmek mümkündür. Yukarıda saydığımız baskül markaları; farklı ürün özellikleri ve satış stratejileri ile ürünlerinin fiyatlarını belirlemekte, buna göre pazarda yer almaktadır. Ayrıca baskül fiyatları; ürünün teknik özellikleri, tasarımları, ek fonksiyonları, ne kadar hassas ölçüm yapabildiği gibi hususlara göre de değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla ürüne eklenen her bir özelliğin baskül fiyatları açısından fark yarattığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada bütçe dostu baskül fiyatları için neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz ve buna göre hareket etmeniz son derece önemlidir. Eğer beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı analiz ederseniz hem performans hem de baskül fiyatları açısından size gerçekten en iyi deneyimi sunacak ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.