Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Duvar Tipi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Duvar Tipi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Duvar Tipi Klima Fiyatları ve Modelleri – Mekanlarınızda Konforu Yakalayın!

İnsanlık tarihi boyunca yaşam, verimli iklimlerin yaşandığı bölgelerde daha kolay alan bulmuştur. Günlük yaşamın apartmanlara ve iş yaşamının büyük çoğunluğunun ise ofislere ve atölyelere, yani iç mekanlara kapandığı günümüzde de bu verimli iklim koşullarını teknolojinin yardımıyla oluşturmak mümkündür. Klimalar, pratik kullanımları ve iklimlendirmeyi son derece basit bir işlem haline getirmeleri ile uzun yıllardır hayatımıza konfor katan teknolojilerindendir. Özellikle konut türü kullanımlar söz konusu olduğunda duvar tipi klima modelleri, verimli enerji kullanımı ve yüksek ısıtma-soğutma performansı ile konforlu yaşam alanları oluşturan en pratik araçlardandır.

Klimalar da hayatımızdaki diğer pek çok teknoloji gibi kullanım amaçlarına göre farklı türlere ayrılmaktadır. Hastanelerden okullara, işyerlerinden evlere kadar geniş bir kulanım alanı olan klimalar buna bağlı olarak farklı boyutlarda, kapasitede, özelliklerde üretilmektedir. Duvar tipi klima modelleri, konutlar ve küçük ofisler için son derece uygun bir kullanım sunar. İsminden anlaşılabileceği duvara monte edilerek hemen kullanılmaya başlanabilen duvar tipi klima modelleri; farklı ihtiyaçlara göre tip ve özellik değişimlerine uğrayabilmektedir.

Duvar Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri

Farklı mekanlar ve ihtiyaçlar için değişkenlik gösteren duvar tipi klima modelleri; böylelikle tam da beklentilerinize uygun bir kullanım elde etmenizi sağlar. Genel olarak duvar tipi klima modelleri arasında en büyük farkların dış ünite ve inverter motor olduğunu söyleyebiliriz. Dış ünitesiz duvar tipi klima modelleri genel olarak 10 ile 15 metrekare arası büyüklükteki mekanlar için yeterli bir soğutma ve ısıtma sağlayabilmektedir. Özellikle küçük ofislerin olduğu çalışma alanlarında bu tür duvar tipi klima modelleri ile sıkça karşılaşmak mümkündür.

Kullanılacak alanın biraz daha büyük olduğu durumlarda ise 12000 BTU kapasitedeki duvar tipi klima modelleri iyi bir tercihtir. Yaklaşık 30 metrekarelik bir alanı iklimlendirmede gayet yeterli olan bu sınıftaki duvar tipi klimalar, bina dışına monte edilmesi gereken bir de dış üniteye sahiptir. 

Duvar Tipi Klima Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Duvar tipi klima modelleri arasında ihtiyaçlarınıza en uygun seçimi yapabilmeniz için belli özelliklere dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bunların başında hiç kuşkusuz duvar tipi klimanızın iklimlendirme kapasitesi gelir. Duvar tipi klima modelleri için yeterli bir performans alabilmek istiyorsanız mekan büyüklüğünün yanı sıra mekandaki insan sayısına, çalışan elektronik aletlerin miktarına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca mekan fazla güneş ışığı alıyorsa veya ısı yalıtımı yeterince güçlü değilse de alana göre biraz daha güçlü bir duvar tipi klima modeli seçmeniz gerekebilir.

Klimanızın iklimlendirme kapasitesi kadar önemli bir diğer özellik de enerji sınıfıdır. Duvar tipi klima modelleri tıpkı diğer ev teknolojileri A+’dan G’ye kadar enerji sınıflarına ayrılmaktadır. G sınıfı yüksek enerji tüketimi anlamına gelirken A+ ise tasarruflu olduğuna işaret etmektedir. A+ bir duvar tipi klima seçmeniz duvar tipi klima fiyatları dışında klimanızın faturanıza ekleyeceği maliyeti de azaltarak çok daha bütçe dostu bir kullanım sağlayacaktır.

Duvar tipi klima modelleri arasında seçim yaparken konforlu bir kullanım elde etmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da çalışma esnasında çıkardığı sestir. Fazla gürültülü çalışan bir klima, mekanlarınızda istediğiniz soğutma veya ısıtmayı sağlasa da neden olduğu gürültü nedeniyle sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle klimanızın iç ünitesinin sesi ortam gürültüsünün fazla üstünde olmamalıdır. Dış ünite içinse özellikle gece daha fazla duyulabilir olacağı için gece modu özelliğine sahip bir duvar tipi klima seçmek akıllıca olabilir.

En İyi Duvar Tipi Klima Markaları Hangileri?

Çok daha pratik bir kurulum ve kullanım vadettiği için duvar tipi klima modelleri son yıllarda kullanıcılar tarafından giderek daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bu da duvar tipi klima üreticiliğine yeni başlayan pek çok firmayı beraberinde getirmiştir. Buna karşılık kullanıcıların uzun yıllar içerisinde güvenini kazanmış, sektörün öncüsü duvar tipi klima markaları olduğunu da unutmamak gerekir.

Ülkemiz ve dünyada birçok yaşam ve çalışma alanında Bosch, Siemens, Mitsubishi, Electrolux, Beko, Sharp, Sigma duvar tipi klima modelleri ile her an karşılaşmanız mümkündür. Yüksek kaliteleri, kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt veren özellikleri, uzun ömürlü kullanımları, enerji tasarruflu performansları ile saydığımız duvar tipi klima markaları geçmişten günümüze pek çok ev ve iş yerinde yerini almıştır.

Duvar Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Duvar tipi klima fiyatları iklimlendirme çözümleri açısından en ekonomik seçeneklerden biridir. Soğutma ve ısıtmayı bir arada sunabilen, buna ek olarak havanızı da filtreleyebilen duvar tipi klima fiyat bakımından diğer alternatiflere kıyasla oldukça düşük maliyetler vadeder. Duvar tipi klima fiyatları düşük olduğu gibi tasarruflu iklimlendirme imkanı sayesinde kullanım sırasında ortaya çıkabilecek enerji maliyetleri açısından da bütçe dostudur.

Elbette duvar tipi klima fiyatları hakkında konuşabilmek için öncelikle modelini, BTU kapasitesini, dış ünitesi olup olmayacağını, filtre kullanımını, akıllı teknoloji desteği barındırıp barındırmadığını, kullanıcı panelini ve diğer özelliklerini öğrenmek gerekir. Tüm bu farklardan ötürü bütçe dostu duvar tipi klima fiyatları ile memnuniyet verici bir alışverişi tamamlayabilmeniz için ihtiyaçlarınızı doğru analiz etmeniz ve seçeceğiniz ürüne buna göre karar vermeniz son derece önemlidir. Böylelikle fiyat-performans açısından istediğiniz dengeyi yakalayan duvar tipi klima ücretleri ile beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.