Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Narenciye Sıkacağı" Kategorisindeki Ürünler

Küçük Ev Aletleri Shop

Narenciye Sıkacağı

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Güç (W)

Kapasite (L)

Hazne Malzemesi

Narenciye Sıkacağı Fiyatları ve Modelleri – Mutfakta Geçirdiğiniz Zamandan Tasarruf Edin!

Sıcak bir yaz gününde lezzetli ve soğuk bir meyve suyu içmek hepimiz için hiç kuşkusuz oldukça ferahlatıcıdır. Ancak söz konusu hazır ürünler olduğunda elbette bu ürünlerin sağlıklı bileşenlere sahip olduğundan emin olmak her zaman kolay değildir. Ancak doğal meyvelerin lezzetini mutfaklarınıza taşımanın en pratik yolu narenciye sıkacağı modelleridir. Katı meyve sıkacağı olarak da isimlendirilen narenciye sıkacağı modelleri; mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin vazgeçilmez yardımcılarından biridir. Eğer vitamin değerlerini yitirmemiş, sağlıklı ve ferah meyve suları içmek istiyorsanız narenciye sıkacağı modelleri kendi meyve suyunuzu kolaylıkla hazırlamanıza olanak tanımaktadır.

Üstelik narenciye sıkacağı modellerinin mutfaklarınıza kattığı tek avantaj bu da değildir. Lezzetli sofralar hazırlamak için de kullanabileceğiniz katı meyve sıkacağı modelleri, mutfak işlerinizi çok yönlü bir biçimde kolaylaştırmayı vadetmektedir. Salatanıza limon sıkmak, yiyeceklerinizde kullanacağınız meyve ve sebzelerin posasını ayırmak istediğinizde de narenciye sıkacağınızın fonksiyonel özelliklerinden yararlanabilir, son derece işlevsel olmasına rağmen mutfaklarınızda neredeyse hiç yer kaplamayan bu pratik ev aletinin avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Narenciye Sıkacağı Modelleri ve Özellikleri

Narenciye sıkacağı modelleri en başta manuel ve elektronik olmak üzere ikiye ayrılır. Manuel tasarımlara sahip narenciye sıkacağı modelleri genellikle meyve veya sebzenizi elinizle sıkabilmeniz için pratik bir kullanıma sahiptir. Ufak bir kuvvet uygulayarak gıdaları baskılayabildiğiniz manuel narenciye sıkacağı modelleri mekanik bir işleyişe sahiptir ve sıkma işlemini kolaylaştırmak için uzun metal veya dökme demir gibi iç materyallerden yararlanır. Ayrıca meyvenin parçalanmasını önlemek için tasarlanan iç haznesi sayesinde meyve suyunu tek seferde zahmetsizce hazırlamanıza imkan vermektedir. Bunun dışında elektronik katı meyve sıkacağı modelleri söz konusu olduğunda ise meyvenizi hazır hale getirmek için tek tuşa basmanız yeterlidir. Hız ve basınç ayarı gibi fonksiyonların da bulunduğu elektronik narenciye sıkacağı modelleri, saniyeler içerisinde meyve suyunuzu içmeye veya servise hazır hale getirebilmektedir.

Bunun dışında narenciye sıkacağı modelleri arasında endüstriyel kullanım için üretilen ürünlerden de bahsetmek gerekir. Ev tipi katı meyve sıkacağı modellerine kıyasla daha fazla motor gücü ve baskılama yapabilen endüstriyel narenciye sıkacağı modelleri aynı zamanda daha geniş iç hazneleri ve aynı anda birden fazla kupaya dolum yapmanıza imkan veren tasarımları ile çok kişiye daha hızlı servis yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Narenciye Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Narenciye sıkacağı modellerinin kullanımı ürünün teknolojisine ve tasarımına göre değişkenlik göstermektedir. Manuel katı meyve sıkacağı modelleri kullanım için fiziksel bir güç gerektirir. Standart narenciye sıkacağı modellerinde meyve veya gıda ürünü tam ortasından kesilerek üst bölümdeki sivri kısma yerleştirilir ve yukarıdan baskı uygulanır. Bu şekilde kısa sürede meyve suyu hazırlanmış olur. Kollu narenciye sıkacağı modelleri içinse baskıyı oluşturmak için kolu aşağı çekmek gerekir. Meyvenin standart katı meyve sıkacağı modelleri için olduğu gibi üst bölümdeki sivri kısma yerleştirilmesi yeterlidir. Meyve suyunun geleceği bölüme bir bardak veya kap yerleştirilir ve sıkma kolunun çekilmesiyle birlikte narenciye sıkacağı çalışmaya başlar. Elektronik katı meyve sıkacağı modelleri içinse ekstra bir fiziksel güce gerek yoktur. Meyve, sebze veya diğer gıda ürünlerini besleme borusuna yerleştirdikten sonra hız ayarı yapılarak başlat tuşuna basmak yeterlidir.

Narenciye Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğal ve ferahlatan içeceklerinizi kısa sürede hazırlayabilmek veya lezzetli tariflerinizde kullanacağınız yardımcı gıdaları hazır hale getirmek için yararlanacağınız narenciye sıkacaklarının gerçekten verimli bir kullanım sunması için dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Bunların başında hiç kuşkusuz motor gücü ve hazne kapasitesi gelmektedir. Eğer daha yoğun bir kullanım gerçekleştirecekseniz motor gücü yüksek narenciye sıkacağı modelleri çok daha güvenli bir kullanım sağlayacaktır. Benzer şekilde kalabalık aileler ve endüstriyel kullanım söz konusu olduğunda iç haznesi geniş modellerin de mutfakta işinizi kolaylaştıracağı bir gerçektir.

Bununla birlikte narenciye sıkacağı markaları arasında tercihte bulunurken de güvenilir markalardan şaşmamak, kesintisiz ve memnuniyet veren bir deneyim için son derece önemlidir. Bosch, Siemens, Electrolux, Beko, Philips, Fakir, Dualit, Xiaomi gibi narenciye sıkacağı markaları hem uzun ömürlü kullanımları hem de bir arızayla karşılaşılması durumunda verebilecekleri servis ve yedek parça desteği ile çok daha uzun vadeli bir deneyim vadetmektedir.

Narenciye Sıkacağı Fiyatları Ne Kadar?

Narenciye sıkacağı fiyatları açısından bakıldığında son derece bütçe dostu mutfak aletlerindendir. Ancak elbette narenciye sıkacağı fiyatları hakkında konuşurken ürünün modelinin, sahip olduğu özelliklerin, boyutlarının, motor gücünün ve ekstra fonksiyonlarının da etkili olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Eklenen her yeni özellik doğal olarak narenciye sıkacağı fiyatları bakımından ürünün etiketini yükseltecektir. Bu nedenle narenciye sıkacağı fiyatları hakkında araştırma yaparken ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hareket etmeniz en akıllıca çözümlerden biridir. Bu şekilde kullanmayacağınız özellikler için para ödemek yerine tam da kendinize ve mutfağınıza uygun ürünü, bütçe dostu narenciye sıkacağı fiyatları ile satın alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan ürünlere göz atarak narenciye sıkacağı fiyatları ve ürünlerimizin özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.