Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Derin Dondurucu" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Derin Dondurucu

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Toplam Hacim (L)

Enerji Sınıfı

Dondurucu Yeri

Soğutma Sistemi

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ses Seviyesi (dBA)

Ağırlık (kg)

Renk

Bölme Sayısı

Derin Dondurucu Fiyatları ve Modelleri – Yiyecekleriniz Dört Mevsim Aynı Tazelikte!

Buzdolaplarının no-frost bölmeleri yeterli gelmemeye başlayanlar, ilk iş olarak derin dondurucu arayışına girmektedir. Özellikle yazın meyvelerinden yapılan kompostalar, reçeller, kışın sebzelerinden pişirilen yemekler ve domates sosları, derin donduruculardaki yerini her zaman korumaktadır. Et, tavuk, balık ya da hazır gıdaları, sağlıklı ve taze bir şekilde saklamaya imkan veren derin dondurucular, farklı formlarıyla da mutfaklardaki yerini almaktadır. 

Eskiye nazaran çoğu evde derin dondurucu artık daha sık görülmektedir. Özellikle sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme akımlarının son dönemde çok daha gündemde olması, zamanında yenen, doğal ve organik gıdalara olan talebi artırmıştır. Hal böyle olunca da işlenmiş ya da konserve gıdalarla ailesinin sağlığını riske atmak istemeyen birçok insan kendi sosunu, salçasını, marmelatını ve yemeğini kendisi yapmaya başlamıştır. 

Derin Dondurucularda Hangi Gıdalar Saklanabilir?

Derin dondurucunuzda paket olarak aldığınız ısıt-ye formatındaki yiyecekler, çabuk bozulabilen sebze ve meyveler, hemen yemeği düşünmediğiniz yemekler, taze otlar, tereyağı ve peynirler, pişmiş börekler, tavuk ve et suları saklanabilmekte ve 6 aylık süre içerisinde ürünler, ilk günkü tazeliğinde, sağlıklı ve doğal bir şekilde tüketilebilmektedir.

Derin dondurucuda gıda saklamayı düşünenler için bir küçük önerimiz de; ürünleri tek kullanımlık hale getirmektir. Örneğin kıymanızı 1 kg olarak saklamak yerine yemeklerinize yetecek kadar az az poşetleyip saklamanız daha verimli olacaktır. Ya da makarna soslarını ve et sularını buz kalıplarında dondurarak tek kullanımlık hale getirmeniz, mutfaktaki işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Buzluğunuz yeterli gelmediği için derin dondurucu alıyorsanız önceliğiniz, dondurucunuzdan maksimum seviyede verim almak olmalıdır. Yani küçük iç hazneli, kullanışsız veya kalitesiz bir ürün almak, ihtiyacınızı karşılayamayacağı için gereksiz bir alışveriş yapmanıza neden olacaktır. 

İkinci ve en önemli bir diğer kriter ise derin dondurucunun enerji sınıfıdır. Derin dondurucunuzun sürekli olarak aktif şekilde çalışacağını düşünün, eğer cihazınız enerji tasarrufu yapmazsa bir müddet sonra elektrik faturalarınızın arttığını görmeniz doğaldır. Bu yüzden pek çok kalitesiz markada da bulunan C ve D sınıfı enerji tüketimli derin dondurucuları almak yerine Bosch, Siemens, Beko ve Electrolux gibi büyük firmaların A sınıfı enerji tasarruflu derin dondurucularını deneyimlemekte fayda vardır.

Son olarak da derin dondurucu alırken cihazın elektrik kesintilerine karşı aldığı önlemleri bilmeniz önemlidir. Özellikle derin dondurucunuzda et ve balık gibi hem kolay bozulabilen hem de çeşitli sağlık problemlerine yol açabilen gıdalar saklayacaksanız cihazın elektrik kesintilerinde ne kadar süre ile soğuk tutmaya devam ettiğini öğrenmeniz şarttır. Ortalama bir derin dondurucunun elektrik kesintisi yaşanmasının ardından 24 saate kadar gıdaları çözülmeden saklaması gerekmektedir. Daha az süre saklayan derin dondurucuların veriminden ve performansından mutlaka emin olunmalı, aksi takdirde farklı modeller araştırılmalıdır.

Derin Dondurucu Fiyatları

Derin dondurucu fiyatları; marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Şöyle ki Beko, Bosch, Siemens ve Electrolux gibi kaliteli markaların, tanınmamış markalara oranla fiyatlarının bir miktar pahalı olması normaldir. Bu aslında, markaya değil, kaliteye verdiğiniz değerdir. Çünkü ikinci seçenekteki derin donduruculardan birini aldığınız takdirde kısa süre içerisinde tekrardan derin dondurucu arayışına gireceğiniz ve paranızı çöpe atacağınız bellidir. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için derin dondurucu fiyatlarını sorgulamadan önce kalitesiyle başarısını ispat eden seçkin markalardan hangisini tercih edeceğinize odaklanmanız daha doğrudur.

Markadan sonra derin dondurucu fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise derin dondurucunun tipidir. Sandık tipi derin dondurucularla farklı kapasitelere sahip olan dikey dondurucuların arasında fiyat farkı olması, çok doğaldır. İlaveten, derin dondurucunun hacmi, dondurucu özelliği, ses seviyesi, rengi, ebatları ve günlük dondurma kapasitesi de derin dondurucu fiyatları üzerinde etkilidir.