Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Kaset Tipi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Kaset Tipi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Kaset Tipi Klima Fiyatları ve Modelleri – Dört Mevsimden Dört Farklı Yöne Hava Üfleyen Klimalarla Korunun!

Yaşam ve çalışma alanlarının ideal ısıda kalmasını sağlamak, mevsimlerin sıcak ve soğuk etkilerinden izole mekanlar yaratmak söz konusu olduğunda kaset tipi klima modelleri hiç kuşkusuz en başarılı çözümlerden biridir. Tavana sabitlenerek kullanılan kaset tipi klimalar, 4 yöne hava üfleyebilme yetenekleri sayesinde mekanlarınızda çok daha dengeli ve yüksek performanslı bir soğutma ve ısıtma sağlar. Aynı şekilde havanın arındırılması söz konusu olduğunda da kaset tipi klima modelleri performansları ile fark yaratır.

Kurulumu son derece kolay olan kaset tipi klima modelleri için genelde geniş iç mekanlara uygun olduğu görüşü yanındadır. Ancak tam aksine 12000 BTU gibi düşük güç kapasitelerinde de üretilen kaset tipi klima modelleri; alana göre farklı BTU’lara sahiptir. Konutlar dışında mağazalar ve AVM’lerde de sıklıkla karşımıza çıkan kaset tipi klimalar; ticari alanlardan kafe ve restoranlara, hastanelerden okullara kadar farklı pek çok mekanda karşımıza çıkabilmektedir.

Kaset Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri

Duvar, salon ve döşeme tipi klimalara kıyasla en büyük farkı tavana montelenmesi olan kaset tipi klima modelleri için bunun nedeni hiç kuşkusuz 4 yöne de rahatlıkla hava üfleyebilmesini sağlamaktır. Diğer standart klima türlerinin yüzeyinde genellikle bir üfleme kısmı bulunurken kaset tipi klimalarda birbirlerine zıt şekilde konumlandırılmış 4 tane vardır. Farklı enerji sınıflarına ve BTU kapasitelerine sahip olan kaset tipi klima modellerinin buna göre enerji tüketim oranları ve iklimlendirme performansları da değişkenlik göstermektedir. Özellikle BTU kapasitesi söz konusu olduğunda mekanın genişliğine göre bir kaset tipi klima modeli seçmek son derece önemlidir.

Fan sayısına göre çalışma sırasında ortaya çıkardıkları ses değişse de kaset tipi klima modelleri genellikle 53 dB ile 70 dB arasındadır. Bu ses seviyeleri de aslına bakarsak yaşam alanları için ortam gürültüsünün biraz üstünde olmakla birlikte çalışma alanları içinse fark edilmeyecek kadar gürültüsüz bir kullanım vadeder. Ayrıca ısıtma ve soğutma için sıcaklık aralıkları da oldukça geniş olan kaset tipi klima modelleri; -15 derece ile 50 derece arasında bir kullanım vadeder.

Kaset tipi klima modelleri hakkında konuşurken unutulmaması gereken bir diğer husus da dekoratif tasarımlarıdır. Tavana monte edilerek kullanılan kaset tipi klimalar mekanın dokusuna stil katan bir görüntüye sahiptir. Ortamın havasını temizleyen filtreleri aynı zamanda son derece şık gözüken kaset tipi klima modelleri; kusursuz bir çözüm arayanlar için en ideal tercihtir.

Kaset Tipi Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kaset tipi klima modelleri konforlu yaşam ve çalışma alanları oluşturmakta son derece başarılı olsa da gerçekten verimli ve memnuniyet verici bir performans elde etmek için ürününüzü seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Her şeyden önce kaset tipi klimaların farklı genişlikte alanların iklimlendirilmesi için üretildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle özellikle kaset tipi klima seçerken BTU kapasitesi; mekanın büyüklüğüne göre belirlenmelidir. Kaset tipi klima modelleri arasında 9000, 12000, 24000 BTU gibi farklı kapasitelerde ürünler bulunmaktadır.

Bunun dışında kaset tipi klima seçerken hiç kuşkusuz dikkat edilmesi gereken başka bir husus da enerji tüketimidir. A+ bir kaset tipi klima tercih etmek; daha düşük enerji sınıfındaki ürünlere kıyasla %35 ile %90 arasında daha düşük enerji tüketimi sağlayacaktır. Bu da faturalarınız açısından neredeyse yarıya varan bir tasarruf demektir ki ayrıca enerji verimliliğinin çevre dostu bir kullanım için de son derece önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

En İyi Kaset Tipi Klima Markaları Hangileri?

Mekanlarınız için maksimum iklimlendirme performansı vadeden kaset tipi klimalar; havanın kapalı ortamda eşit oranda dağılmasını sağlayarak hem daha dengeli bir ısıtma veya soğutma sunabilmekte hem de içerideki havayı filtreleyerek sağlıklı bir solunuma imkan vermektedir. Elbette tüm bunlar için kaset tipi klima markaları arasında seçim yaparken performansı ve dayanıklılığı ile uzun ömürlü bir kullanım sunan ürünlere yönelmeniz gerekir.

Kaset tipi klima markaları arasında özellikle Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko ve Sharp gibi üreticilerin hem Türkiye’de hem de Avrupa’da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır. Uzun yıllardır piyasaya sürdükleri yüksek teknolojili ve uzun ömürlü ürünlerle saydığımız kaset tipi klima markaları; kullanıcılarda büyük bir güven oluşturarak oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

Kaset Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İklimlendirme performansı açısından baktığımızda gerek kaset tipi klima fiyatları gerekse enerji maliyeti açısından kaset tipi klimalar en bütçe dostu iklimlendirme uygulamalarından biridir. Son derece yüksek oranlarda hava değişimini kısa sürelerde sağlayabilen kaset tipi klimalar; enerji tüketimleri açısından sağladıkları tasarrufla kullanıcıların faturalarına bu konforun yansımadığından emin olmaktadır. Aynı şekilde kaset tipi klima fiyatları ile standart klima tipleri arasındaki farklar ürünün sağladığı performansın üstünlüğüne ve enerji verimliliğine bakıldığında görmezden gelmeye imkan vermektedir.

Yine de kaset tipi klima ücretleri hakkında net fiyatlar hakkında konuşabilmek için ürünün modeli, BTU kapasitesi, filtre kullanımı, akıllı teknoloji desteği, kullanıcı paneli, ısıtma ve soğutma aralığı gibi hususlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Nitekim hem kaset tipi klima fiyatları hem de enerji verimliliği açısından bütçe dostu bir seçimde bulunabilmek tüm özelliklerden hangilerinin işinize yarayıp yaramayacağını analiz etmeniz, mekanlarınızın genişliği için kaç BTU gücünde bir klimaya ihtiyacınız olduğunu bilmeniz büyük önem taşır. Bu şekilde tam da beklentilerinize uygun kaset tipi klima modellerine bütçenizi de ferahlatan kaset tipi klima fiyatları ile sahip olabilirsiniz.