Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Kurutma Makinesi" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Kurutma Makinesi

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Enerji Sınıfı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ses Seviyesi (dBA)

Ağırlık (kg)

Renk

Kurutma Kapasitesi (kg)

Tambur Hacmi (L)

Kurutma Makinesi Fiyatları ve Modelleri – Evinize Konforu Taşıyın!

Asrın icadı olan kurutma makineleri, özellikle geniş aileler için oldukça verimli bir beyaz eşyadır. Çamaşır asmak için gerekli alana sahip olmayan evlerde gerçek bir kurtarıcı rolündedir. Çünkü evin içerisine asılan nemli çamaşırlar, ortamdaki oksijeni tüketmekte, nem ve bakteri oluşumuna yer hazırlamaktadır. Bu durum da başta solunum rahatsızlıkları olmak üzere çeşitli akciğer, göğüs ve kalp hastalıklarını tetiklemektedir.

Ailesinin sağlığını her şeyden üstün tutanlar için kurutma makineleri, oldukça konforlu ve faydalı bir beyaz eşyadır. Peki, bir kurutma makinesine neden ihtiyacınız olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı? Elbette var. Balkonlu bir evde oturmuyorsanız çamaşır asacak bir dış alanınız yok demektir. Aynı şekilde balkonlu evlerde de dışarıya çamaşır asmak için sürekli olarak hava durumunu takip etmeniz, yağmurlu havalarda çamaşırlarınızın yeniden ıslanmaması, rüzgarlı havalarda da tozlanmaması için giysileri toplamanız gerekmektedir. Yoğun ve yorucu yaşamda, tüm bu işlerinizi tek bir tuşla halletmenizi sağlayan kurutma makineleri ise sizleri, çamaşır asma ve toplama zahmetinden kurtarmaktadır.

Kurutma Makinesi Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kurutma makinesi modellerini araştırmaya başlamadan önce kurutma makinenizi koyacağınız alanı belirlemenizde fayda var. Bu alan illaki banyo olmak zorunda değil, eğer banyonuzda yeterli bir alan yoksa kurutma makinenizi çamaşır odası, ütü odası veya giyinme odasına da koyabilirsiniz. Bu noktada önemli olan, kurutma makinenizi koyduğunuz alanın iyi havalanması. Kurutma makinesi için mekan seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, enerji tüketimi. Kurutma makineleri her zaman çok fazla elektrik tüketen cihazlar olarak görülmüştür. Halbuki doğru marka ve doğru özellikler seçilirse kurutma makinelerinin bir çamaşır ve bulaşık makinesinden hiçbir farkı yoktur. 

En İyi Çamaşır Kurutma Makinelerinin Özellikleri

Çamaşır kurutma makinelerinin sensör teknolojisi, elektrik tüketimini azaltan ve kullanıcıları rahatlatan bir yenilik olmuştur. Programın başlangıcından itibaren tamburdaki nemi izleyen sensörler, kurutma işlemi biter bitmez makineyi otomatik olarak kapatmakta, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlamaktadır. Çoğu kurutma makinesinde giysileriniz için genellikle üç farklı ayar bulunmaktadır. Bunlar; ütü kuruluğu, ekstra kuru ve dolap kuruluğudur. Bu üç ayardan ihtiyacınıza ve giysinizin türüne göre bir program seçerek kurutma işlemini başlatmanız gerekmektedir. Ütü kuruluğu, gömlek ve kumaş pantolonlar için özellikle tercih edilen bir ayardır. Bu ayar, ütülemeyi kolaylaştırmak için çamaşırları hafif nemli bırakmaktadır.

Dolap kuruluğu, çamaşırların katlanıp gardroplara yerleştirilebilecek kadar kurulanmasını sağlamaktadır. Bu programda yaptığınız kurulama işleminden sonra giysilerinizi hiçbir işlem uygulamaya gerek kalmadan direkt olarak askıya asabilirsiniz. Ekstra kuruluk ise çamaşırların tamamen kupkuru olmasını sağlamaktadır. Özellikle, kuruması zaman alan ve güç olan yorgan, yastık, battaniye ve nevresim takımı gibi eşyalar için fonksiyoneldir.

Ayrıca tambur boyutu da en iyi kurutma makinelerinin özelliklerindendir. Özellikle biriktirilerek çamaşır yıkanan, parça parça işlem yapılmayan evlerde tek seferde tüm çamaşırların kurutulması için geniş tamburlu kurutma makineleri çok daha ideal bir seçimdir. Genel olarak kurutma makinesini yalnızca tişört ve gömlek gibi giysilerde kullanmayı düşünen kişiler için 7-8 kg’lık kurutma makineleri yeterli iken yastık, yorgan, nevresim ve kazak gibi çamaşırları kurutmayı düşünenler için 9-10 kg’lık kurutma makineleri çok daha uygundur.

Hangi Çamaşırlar Kurutma Makinelerinde Kurutulabilir?

Çoğu kumaş türü, kurutma makinesinde kurutulmaya uygundur ancak yine de kurutma işlemine başlamadan önce çamaşırların üzerindeki etiketleri kontrol etmekte fayda vardır. Bakım etiketinde özellikle belirtilen bir durum yoksa giysilerinizin tamamını, kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Buna ek olarak bebek çamaşırları, çarşaflar, masa örtüleri, eşofmanlar, ipek, kadife ve keten giysiler de kurutma makinesi kullanımına uygundur. Çamaşır makinesinde kurutulamayacak kumaş türleri; boncuklu, taşlı, işlemeli, dantelli, likralı, pelüş, süet ve yün ürünlerdir. Ayrıca kurutma makinelerine asla ayakkabı atılmamalıdır.

Kurutma Makinesi Fiyatları

Kurutma makinesi fiyatlarında öncelikli olarak marka ve model etkilidir. Bosch, Siemens, LG, Beko, Electrolux ve Miele gibi dünya devi markalar arasından seçeceğiniz kurutma makinesi modellerinin her birinin fiyatı farklı olacaktır. Aynı şekilde model ve fonksiyon da kurutma makinesi fiyatları üzerinde etkilidir. Şöyle ki yük miktarını tespit ederek ona göre enerji harcayan ve enerji tasarrufu sağlayan ya da nem sensörü ile günlük giysilerin dokusunu ve canlılığını koruyan kurutma makinelerinin fiyatlarının bir miktar daha fazla olması normaldir.

Sonuçta kurutma makineleri, teknolojik bir cihazdır. Ve çok daha fazla teknolojik fonksiyona sahip olan bir ürün elbette ki bu durumu fiyat farkına yansıtacaktır. Burada önemli olan, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir kurutma makinesini bulmaktır. Ucuza kaçıp verim alamayacağınız bir kurutma makinesine sahip olmaktansa bir kez güzel bir markaya para verip uzun ömürlü bir kullanım sağlamak daha karlıdır. 

Kurutma makinesi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise kurutma kapasitesidir. Aynı anda 7 kg’lık bir çamaşırı kurutmanıza imkan tanıyan kurutma makinesi ile 10 kg çamaşır kurutabilen bir markanın arasında fiyat olarak fark olması normaldir. Ayrıca, enerji sınıfı da kurutma makinesi fiyatları üzerinde önemli bir etkileyicidir. A sınıfı enerji tasarruflu bir makine ile C veya D sınıfı, fazla enerji tüketen bir makinenin fiyatının aynı olmaması çok doğaldır.