Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Su Sebili" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Su Sebili

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Renk

Soğuk Su Tank Kapasitesi (L)

Su Sebili Fiyatları ve Modelleri – Yaşam Alanlarınıza Pratiklik Katın!

Çay demlemek için pratik bir şekilde kaynar su ihtiyacınızı gideren, yazın bunaltıcı havalarda buz gibi suyunuzu hazır eden su sebilleri, her ev için gerekli olan bir beyaz eşyadır. Özellikle bebekli ailelerde hızlıca mama hazırlanması için ılık ve kaynar suyun her an hazır olması, oldukça önemli bir avantajdır. Ayrıca kahve içerken, bitki çayı demlerken ya da yemeklere koymak için kaynar suyun, elinizin altında olması mutfaktaki işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Sıcak havalarda fazlaca tükettiğimiz soğuk su da su sebili modellerinin bir diğer avantajıdır. Özellikle kalabalık ailelerde şişe şişe buzdolabına yerleştirilen sular, su ihtiyacının fazla olması dolayısıyla yeterli olmayabilir ve bu durum da konforunuzu bozabilir. Halbuki su sebilleri ile içinizi ferahlatacak soğuk suları anında içebilirsiniz.

Gizli Damacanalı Su Sebili mi Üstten Yüklemeli mi?

Su sebili alırken araştırılan ve üzerine en çok düşülen konu, su sebili tipidir. Gizli damacanalı su sebillerinin de üstten yüklemeli su sebillerinin de fazlasıyla rağbet görmesinden dolayı seçim yapmak daha da zor olmaktadır. Su sebili tipine karar vermek için ilk adımınız, su sebilinizi kullanacağınız alanı belirlemek olmalıdır. Örneğin, eviniz için su sebili almayı düşünüyorsunuz diyelim. Su sebili mutfakta duracaksa mutfağınızın dekorasyonu bu konuda önemlidir. 

Eğer sade ve ferah bir mutfağınız varsa üstten yüklemeli su sebili modelleri, ortamınıza bir renk katabilir. Çok daha karışık, detaylı ve renkli bir mutfağınız varsa gizli damacanalı su sebili modelleri, ortamdaki ağırlığı yumuşatabilir. Eğer su sebili alışverişini iş yeriniz için yapacaksanız bu noktada da iş alanınız önemlidir. Çok sayıda kişi su sebilini kullanacaksa ve su, sık sık bitecekse damacana değişiminin çok daha kolay olduğu gizli damacanalı su sebili modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Aynı şekilde hastane, klinik ve eczane gibi üst düzeyde hiyenik olması gereken mekanlarda da gizli damacanalı su sebili modelleri daha verimlidir. 

Su Sebili Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Su sebilleri, dekoratif ve zarif görünümleri ile mutfaklarınıza şıklık katmaktadır. Ayrıca dayanıklılığı ve verimliliği ile kısıtlı alanlar için uygun bir beyaz eşya türüdür. Buna ek olarak sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı zahmetsizce karşılamakta ve dışarıda duran damacanalara göre çok daha hijyenik ve sağlıklı bir su içmenizi sağlamaktadır. Neticesinde bağımsız olarak duran damacanalarda toz ve kir birikimi olabilir, bu da suyunuzu kirletebilir. Ayrıca iş yeri gibi ortamlarda bardaklık fonksiyonları ile kağıt bardaklarda su içilmesine ve çok daha pratik bir ortam yaratılmasına da imkan tanımaktadır. Tüm bunlara ek olarak su sebilinin en önemli avantajı, sizi asla susuz bırakmamasıdır. Damacananızdaki su bitse bile haznesinde biriktirmiş olduğu 2-3 litre su ile sizlere belirli bir süre daha kullanım imkanı sunmakta, kullanıcılarını asla yüzüstü bırakmamaktadır.

Su Sebili Temizliği

İş yerlerinde ve evlerde kendine yer bulan su sebillerinin temizliği de her zaman merak konusudur. Çünkü su sebili eğer doğru zamanda ve yeteri kadar temizlenmezse bağırsak enfeksiyonlarına yol açabilmektedir. Mikrop ve bakteri oluşumuna elverişli bir ortam yaratmamak adına, su sebili temizliği ve su sebili bakımı, markaların kendi yetkili servisleri tarafından yapılmakta ve kullanıcılara tertemiz bir su sebili sunulmaktadır. 

Su sebili temizliğini evde halletmek isteyenler için de şöyle bir önerimiz bulunmaktadır. Yaklaşık bir litre kadar suya yarım limon sıkın ya da yarım çay bardağı kadar beyaz sirke koyun. Ardından temiz bir bez veya sünger yardımı ile hazırlamış olduğunuz karışımla, su sebilinizin damacananın iç kısmına gelen hortumunu temizleyin. Sirke kokusunun ve tadının kalmaması için her bir adımda silme işleminden sonra duru su ile üstünden geçin. Ardından hortumun üst kapağını çıkarın ve karışımı, alttan hortumun içine döküp çalkalayın. Bu sayede hortumun içerisinde biriken toz ve kirlerden kurtulun.

Su Sebili Fiyatları

Evinizde veya ofisinizde kullanabileceğiniz su sebili fiyatları; markaya ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bosch, Beko ve Electrolux gibi kaliteli markaların su sebili modellerinin, daha önce adını dahi duymadığınız markalara kıyasla daha farklı fiyatlar vermesi normaldir. Ayrıca, damacana tipi de su sebili fiyatlarında etkilidir. Yani alttan damacanalı su sebili modelleri ile üstten yüklemeli su sebili modellerinin fiyatlarının birbirinden farklı olması doğaldır. Aynı şekilde su sebilinin fonksiyon sayısı da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Yalnızca ılık su veren ya da ılık-sıcak, ılık-soğuk su veren su sebili modelleri ile kaynar, ılık ve soğuk suyu aynı anda veren 3 musluklu su sebili modellerinin fiyatlarının aynı olmaması normaldir.

Ayrıca su sebili fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de ölçü, renk ve hazne litresidir. Sizi, damacanadaki su bittiğinde susuz bırakacak, yeterli deposu olmayan su sebili modelleri ile 2 litreye kadar su depolayan su sebillerinin arasında fiyat farkı olması kabul edilebilir bir ayrımdır. Buna ek olarak inox ve siyah renkli su sebili modellerinin, klasik beyaz renkteki su sebillerine göre bir miktar daha pahalı olması, nomaldir.