Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Bulaşık Makinesi" Kategorisindeki Ürünler

Beyaz Eşya Shop

Bulaşık Makinesi

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Enerji Sınıfı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ses Seviyesi (dBA)

Ağırlık (kg)

Renk

Program Sayısı

Su Tüketimi (Litre)

Ek Fonksiyonlar

Kapasite (Kişi)

Bulaşık Makinesi Fiyatları ve Modelleri – Makinenizi Bir Kez Alın Uzun Yıllar Kullanın

Mutfaklardaki önemi yadsınamaz olan bulaşık makineleri, en çok kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Özellikle kalabalık aileler ve iş yerleri için bulaşık makinesinin olmaması, adeta kabus gibi bir durumdur. Çünkü bulaşıkları elde yıkamak hem zor hem uzun zaman alan hem de oldukça masraflı bir iştir. Eski zamanlarda, bulaşıklar tek tek ve elde yıkanır, bir de üzerine yıkanan bulaşıklar saatlerce kurulanırdı.

Bulaşık makinesinin yaygınlaşması ile birlikte elde bulaşık yıkama, neredeyse tarih oldu denebilir. Hemen kullanılması gereken ya da bulaşık makinesine sığmayan bulaşıklar dışında artık kimse elde bulaşık yıkamamaktadır. Hal böyle olunca bulaşık makinesi üreticileri de kullanıcıları memnun edecek, kaliteli ve dikkat çekici bir bulaşık makinesi üretmek için adeta birbiriyle yarışmaktadır. Kısıtlı program seçenekleri ve oldukça büyük yer kaplayan ilk haline nazaran, şu an üretilen bulaşık makineleri oldukça kompakt, estetik ve kullanışlıdır. 

Bulaşık Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Bulaşık makinesi alışverişi yapmadan önce bulaşık makinenizden beklentinizin ne olduğunu belirlemeniz çok önemlidir. Az kişinin yaşadığı, fazla bulaşığın çıkmadığı evlerde gelişmiş teknolojili ve çok fonksiyonlu bulaşık makinesi modellerine pek fazla ihtiyaç olmayabilir. Dolayısıyla daha basit kullanımlı ve ekonomik bulaşık makinelerini tercih etmek daha doğru bir seçenek olabilir. Buna ek olarak program tercihiniz de bulaşık makinesi seçiminde önemlidir. Bulaşıklarınıza ön yıkama yapmıyor, daima ECO modu tercih ediyorsanız bulaşık makinenizin çok sayıda program bulundurup bulundurmaması sizin için pek bir anlam içermeyebilir.

Bulaşık makinesi seçerken dikkat edilecek kriterlerden bir diğeri de enerji sınıfı. Bulaşık makinenizi sürekli kullandığınız lokanta, kafe veya yemekhane gibi bir ortamdaysanız elektrik faturalarınızın yüklü gelmemesi için enerji verimliliği yüksek olan bir bulaşık makinesi bulmanız, sizin için çok daha faydalı olabilir. Ayrıca bulaşık makinesinde elektrik kadar su tüketimi de önemlidir. Makinenizi sık sık kullanıyorsanız su tüketimini en düşük seviyede tutan yeni nesil bulaşık makinelerini tercih ederek aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Bulaşık Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

Yıkama ve durulama özelliklerinin dışında son teknolojiyi içeren bulaşık makineleri artık kullanıcılarına pek çok teknolojik özellik ve konfor da sunmaktadır. Dokunmatik açılan kapaklar, hızlı yıkama programları, ekstra durulama özellikleri, çatal-kaşık çekmeceleri, bardak koruma sistemleri, yük sensörleri, zaman erteleme fonksiyonları, program takip göstergeleri, yere yansıtılan led ekranlar, kir sensörleri, katlanır teller ve su taşma güvenlik sistemleri gibi pek çok özellik, bulaşık makinelerinde aranan kriterlerden olmuştur. 

Çatal-Kaşık Çekmeceli Bulaşık Makinelerinin Avantajları Nedir?

Çatal-kaşık çekmeceleri Siemens’ten Beko’ya, Bosch’tan Electrolux’e kadar pek çok markada bulunan yeni bir özelliktir. Alt sepette tabaklara ayrılan bölümü daraltan çatal kaşık sepetleri yerine tercih edilen çekmeceler, bulaşık makinesinin içerisini çok daha verimli kullanabilmeyi sağlamaktadır. Ayrıca çatal kaşık sepetine birlikte konulan eşyalarla kıyaslandığında, çekmecede her biri ayrı sıraya dizilen çatal-kaşıkların çok daha iyi yıkandığı da söylenebilmektedir. Bu artılara ek olarak sepete koymakta zorlanılan uzun boylu spatula ve kepçe gibi servis setleri için de daha rahat kullanımlı geniş bir alan yaratılmaktadır. 

Bulaşık Makinesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bulaşık makinesi fiyatlarını etkileyen başlıca kriter, markadır. Siemens, Bosch, Beko, Miele, Electrolux, LG ve Gaggenau gibi seçkin markaların bulaşık makinesi fiyatlarının her biri değişiklik göstermektedir. Marka dışında bulaşık makinesi fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise bulaşık makinesinin program sayısıdır. Program sayısı arttıkça bulaşık makinesi, çok daha fazla işleve sahip demektir. Bu da fiyat artışının doğal bir sebebidir. 2 programlı bir bulaşık makinesi ile 5 programlı bir bulaşık makinesinin arasında fiyat farkı olması normaldir.

Bulaşık makinesi fiyatlarını etkileyen önemli bir etmen de fonksiyonel özelliklerdir. Örneğin bardak koruma sistemi, şişe, yağdanlık ve biberonlarda 5 kata kadar daha etkili yıkama sonuçları veren Deep Wash fonksiyonu, tuş kilidi, otomatik yarım yük yıkama, hızlı kurutma ve yere ışık yansıtma özelliğine sahip bulaşık makinelerinin standart bulaşık makinesi modellerine göre bir miktar daha pahalı olması normal olarak kabul edilebilmektedir.