Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Multi Klima" Kategorisindeki Ürünler

Klima Shop

Multi Klima

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Renk

Soğutma Kapasitesi (BTU)

Inverter

Enerji Sınıfı (Isıtma)

Enerji Sınıfı (Soğutma)

Isıtma Kapasitesi (BTU)

Bu kategoride gösterilebilecek bir ürün bulunamadı.

Multi Klima Fiyatları ve Modelleri – Tasarruflu İklimlendirme Teknolojileriyle Konforun Tadını Çıkarın!

Teknolojinin gelişimiyle birlikte en çok ilerleyen alanlardan biri de hiç kuşkusuz iklimlendirmedir. Tek tuşla hem ısıtma hem de soğutma sağlayabilen bu sırada havadaki parçacıkları temizleyerek daha kaliteli bir havayı solumamıza imkan veren klimalar; hiç kuşkusuz günlük yaşamımıza konfor katan en önemli gelişmelerden biridir. Nitekim klimalar da kullanım alanları ve ihtiyaçlara göre farklı modellere ayrılarak mekanlarımız için en uygun çözümleri üretmemize imkan vermektedir. Bu açıdan en tasarruflu iklimlendirme sistemlerinden biri olan multi klima modelleri, birden fazla iç ünitenin olduğu ısıtma ve soğutma sistemlerinde tasarruflu ve yüksek performansı ile tercih edilen başlıca modellerdendir.

Hem konutlarda hem de iş yerlerinde karşımıza çıkan multi klima modelleri, bir merkezi sisteme aynı anda birden fazla iç ünitenin bağlanmasıyla oluşur. Bu şekilde gerek kurulum gerek multi klima fiyatları gerekse enerji maliyetleri açısından çok daha bütçe dostu bir deneyim vadeden multi klimalar, çoklu yönetim ve oryantasyon mekanizmaları sayesinde her iç ünitenin kendi sıcak-soğuk ayarlamasını yaparak kişisel bir konfor elde etmesine de imkan vermektedir. Bu yönüyle giderek yaşamlarımızda vazgeçilmez hale gelen multi klima modelleri mono klimaların yerini hızla almaya devam etmektedir.

Multi Klima Nasıl Çalışır?

Multi klimalar temel olarak bir dış üniteye bağlı birden çok iç üniteden oluşan iklimlendirme sistemleridir. Dış ünite genellikle yapının dışına iç ünite ise ısıtma ve soğutmanın yapılması istenen odaya kurulur. Bunun başlıca nedeni dış ünitenin çalışma sırasında çıkartabileceği gürültünün yaşam ve çalışma alanlarınızdan uzak kalmasıdır. Bina dışındaki dış ünite; sokaktaki ortam gürültüsü tarafından kolaylıkla emilerek sönümlenir. Bunun daha zor olduğu gece saatleri içinse multi klima modelleri genellikle bir gece modu barındırmaktadır. İç ünite ise zaten ses yüksekliği olarak iç mekanlardaki ortam sesine göre kalibre edilmiştir ve bu nedenle çalışma sırasında herhangi bir rahatsızlık uyandırmaz.

Multi Klima Modelleri ve Özellikleri

Multi klimalar; günlük yaşam standartlarımızın sıcak ve soğuk havalardan etkilenmemesi için geliştirilmiş tasarruflu iklimlendirme sistemleridir. Tek bir iç ünite için bir dış ünite kullanmak yerine birden çok iç üniteyi tek bir dış üniteye bağlayan multi klima modelleri; böylelikle çok daha çevre dostu ve düşük maliyetli bir çözüm getirmektedir. Bu durum hem multi klima fiyatları açısından hem de kullanım sırasında ortaya çıkan enerji masrafları açısından geçerlidir. Dolayısıyla multi klimaların en önemli özelliklerinden birinin sağladıkları enerji tasarrufu olduğunu vurgulamak gerekir. Bununla birlikte multi klima modelleri; performans bakımından da mono klimalarla aynı ve hatta daha fazla ısıtma ve soğutma aralıklarını yakalayabilmektedir.

Merkezi sisteme sahip olması multi klima sistemlerinin tek bir kullanıcı paneli olduğu anlamına gelmez. Aksine çoklu yönetim sistemine sahip olan multi klima modelleri sayesinde her kullanıcı kendi yaşam ve çalışma alanlarına en uygun iklimlendirme ayarını belirleyerek mekanları için ideal sıcaklığa kavuşabilmektedir. Son dönemde akıllı teknolojilerle entegre kullanım imkanı da veren multi klima modellerini klima kumandası üzerinden yapabileceğiniz gibi telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız üzerinden de kolayca kullanmanız mümkündür.

En İyi Multi Klima Markaları Nelerdir?

Geleneksel klimalara kıyasla daha uzun vadeli ve kalıcı bir iklimlendirme çözümü olan multi klimalar için kullanıcıların en güvenilir tercihleri yapmak istemesi son derece doğaldır. Nitekim multi klima markaları arasında uzun yıllardır gerek ev gerekse iş yerlerinde kullanıcıların güvenle kullanabilecekleri teknolojiler üreten seçkin markalar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bosch, Siemens, Mitsubishi, Beko, Sharp, Sigma gerek ülkemiz gerekse Avrupa’da pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen, güvenilir multi klima markaları arasında yer almaktadır.

Geniş ürün portföyleri ve üstün teknolojilerinin yanı sıra multi klima markaları açısından güvenilirlik sağlayan bir diğer husus da hiç kuşkusuz servis ve yedek parça desteğidir. Uzun yıllardır yüksek bir kullanıcı memnuniyeti ile hizmet veren multi klima markaları; zengin yedek parça temini olanakları ile olası bir arıza durumunda da klimanız için maliyetler çözümler üretmenize imkan vermekte, konforunuzu kaldığınız yerden sürdürmenizi sağlamaktadır.

Multi Klima Fiyatları Neye Göre Değişir?

Multi klima fiyatları her ne kadar mono klimalara kıyasla ilk bakışta daha yüksek gözükse de tek bir dış üniteye bağlı birden çok iç ünitenin daha fazla alanı daha yüksek performansla ısıtabileceği ve soğutabileceği göz önüne alındığında aslında iklimlendirme açısından en bütçe dostu çözümlerden biri olduğu kolaylıkla fark edilecektir. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer nokta da multi klima fiyatları açısından avantajlı olduğu kadar enerji tüketimi açısından da son derece tasarrufludur ve bu da çok daha düşük enerji tüketimini beraberinde getirir. Öyle ki mono klimalardan geçiş yaptığınızda faturalarınızın yüzde 50’den daha fazla azaldığını görebilirsiniz. Buna ek olarak merkezi bir sistem olmasına rağmen iç üniteye bağlı ölçüm yapmak da mümkündür.

Ayrıca multi klima fiyatları hakkında konuşurken klimanın markası, modeli, BTU kapasitesi, kaç iç üniteye sahip olacağı, filtre teknolojisi, ısıtma ve soğutma aralığı gibi faktörler de hesaba katılmalıdır. Tüm bu faktörler mekanlarınız ve ihtiyaçlarınız için en uygun klimayı oldukça ekonomik multi klima fiyatları ile almanıza imkan verecektir.