Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

"Ankastre Ocak" Kategorisindeki Ürünler

Ankastre Shop

Ankastre Ocak

Filtreleri Göster

Markalar

Fiyat Aralığı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Ocak Yüzeyi

Renk

Ocak Tipi

Ocak Göz Sayısı

Wok Ocak Gözü

Kontrol Tipi

Ankastre Ocak Modelleri ve Fiyatları - Yeni Nesil Teknolojik Özelliklere Sahip Ocaklar!

Evinizde yepyeni özelliklere sahip ocak ihtiyacınızı karşılamak için binlerce model ve çeşitlilikte ankastre ocak bulunuyor. Dünyanın en iyi markaları tarafından üretilen birbirinden şık ankastre ocak modelleri hakkında detayları öğrenip sizin için en doğru ocak modeline karar vermeniz çok önemli. Çünkü binlerce çeşit ankastre ocak modelinin sizin mutfağınızı ne derece tatmin edebileceği, işlerinizi gerçekten kolaylaştırıp kolaylaştıramayacağı önemli konulardandır.

Ankastre ocaklar şık ve modern tasarımları, teknolojiye entegre sistemleri sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor ve beğeniliyor. Görsel avantajları daha fazla gibi zannedilse de ankastre ocak modellerinin esasen teknik özellikleri ve ekstra gelişmiş yapıları önemli ve özeldir. Diğer ocaklara göre çok daha fazla özelliği bir arada barındırabilen ankastre ocaklar modern mutfakların vazgeçilmez tasarımlarıdır. O halde bir ankastre ocak türüne mutfağınızda yer verecekseniz üstün teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmalısınız.

Ankastre Ocak Modelleri Nelerdir?

Çağdaş mutfaklarda en güzel özellikleriyle yer alan ankastre ocak modelleri sizin de mutfağınızda konumlandırılabilir. Üstelik ister evinizdeki isterseniz ofisinizdeki mutfağınızı şenlendirebilir. Gerek renkleri ve malzemeleri gerekse üstün özellikleri sayesinde ankastre ocak modelleri yepyeni bir dünya yaratmanızı sağlar.

Mutfağınızda sıklıkla yemek pişiyorsa, en özel tariflerin hazırlandığı bir pişirme alanı yarattıysanız ve sıra iyi bir ankastre ocak almaya geldiyse ankastre ocak modelleri hakkında bilgiler edinerek işe koyulabilirsiniz. Ankastre ocak modelleri temelde kompakt bir tasarımla tezgahlarınızda ve ankastre ürünlerinizin üzerinde yer bulan cihazlardır. Sistemleri klasik gazlı, elektrikli, indüksiyonlu, davlumbaz entegreli olabilir. Hatta bir gözü Wok özellikte olan ankastre ocak modelleri oldukça profesyonel mutfakların vazgeçilmez formlarıdır.

Tasarımları gereği alan kaplamayan, şık mutfaklar için hoş bir görünüm sunan, teknolojik özellikleriyle etkileyen ankastre ocaklar birbirinden hoş modelleriyle sizi de etkisi altına alıyorsa mutfağınızda bu özel cihazlara mutlaka yer vermelisiniz.  

İşleri Kolaylaştıran Ankastre Ocak Özellikleri

En leziz yiyecekleri, profesyonel bir şekilde ekstra özelliklere sahip bir ocakta mı pişirmek istiyorsunuz? O halde mutlaka ankastre ocak modellerinden birini kullanmalısınız. Çünkü en özel yemekler ve birbirinden farklı tarifler tamamen ankastre ocak modelleri ile pişirilebiliyor. Ayrıca birçok yemeği aynı anda ve farklı sistemlerle pişirebilmeniz de ankastre ocak modelleriyle mümkün.

Ankastre ocak özellikleri arasında yer verebileceğimiz en önemli özellik Wok gözlü olmalarıdır. Her ankastre ocak modelinde olmasa da bazı modellerde bulunan Wok göz özelliği sayesinde ocağınızda pişirdiğiniz yemeklere bir yenisini ekleyebilir, tencere yemeğiniz diğer bir gözde pişerken siz sebzelerinizi veya etlerinizi soteleyebilirsiniz. Wok gözler sebzelerin vitamin değerlerini koruyan, etleri kurutmayan, her tarafı eşit düzeyde pişirebilen yüksek ateş sağlayabilen sistemlere sahiptir.

Evinizde yepyeni bir görünüme fırsat tanıyan ankastre ocaklar ayrıca çok şık tasarımlarıyla büyülerler. Ankastre ocak özellikleri arasında bahsetmemiz gereken bu şık görünümü üretildikleri malzemeden alırlar. Bazı ankastre ocak modelleri cam yüzeyli olabilirken diğerleri emaye olurlar ve her bir malzemenin farklı renkleri de olabilir. Ankastre mutfakların en çok tercih ettiği model genellikle siyah cam ankastre ocak modelleri oluyor. Renk ve çeşit bakımından ankastre ocaklar tamamen mutfağınızın tasarımına uyum sağlamak üzere geliştiriyorlar. 

Ankastre ocak modellerinin üretildikleri malzeme, kolay temizlenebilir olmaları sebebiyle de seçilebiliyorlar. Ankastre ocak özellikleri arasında leke tutmayan formlar olsa bile her malzemenin kendine göre farklı bir temizlenme stili olabiliyor. Örneğin cam ankastre ocak modelleri nemli bir bezle silinerek kolayca temizlenebiliyor. Fakat hassas bir bakım gerektirmeleri de önemli detaylardan biri.

Ankastre Ocak Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Dekorasyonlarının tamamlayıcılarını arayan modern ve minimalist mutfaklar için geliştirilen özel ankastre ocaklar binlerce modelleri arasından seçim yaparken sizi zorlayabilir. Fakat bir ankastre ocak modelinin neye göre seçileceğini bilirseniz ve detaylara dikkat ederseniz süreci kolayca atlatabilir, mutfağınızda fark yaratan ankastre ocak modelinizi seçebilirsiniz.

Öncelikle ankastre ocak seçerken dikkat etmeniz gereken konu ölçülerdir. Çünkü farklı göz sayılarına sahip olabilen ankastre ocaklar 60 cm, 70 cm, 90 cm veya daha fazla olabiliyor. Mutfağın tarzına göre göz sayıları ve boyutları değişebiliyor. Örneğin profesyonel restoran mutfaklarında ebatlar yüksek olurken evlerin mutfaklarında 60 ya da 70 cm’lik ankastre ocak modelleri kullanılabiliyor. Ankastre ocak modelinizi seçerken mutfakta ocak için ayrılan bölümün ölçülerini almalısınız ve ocak seçiminizi bu ölçülere göre yapmalısınız. Yoksa ankastre fırınınızın üstünde konumlandıracağınız ocağınızın uzunluğu fazla gelebilir. 

Ankastre ocak modelleri birbirinden farklı teknolojik özelliklere ve sistemlere sahiptirler. Seçiminizi yaparken size pratiklik kazandıracak bir modeli belirlerseniz mutfakta çok daha hızlı bir pişirme süreci geçirebilirsiniz. Dokunmatik özelliklere sahip modelleri tercih etmek hızınızı arttırabilir ve daha hoş bir şıklık yaratabilirsiniz. Ayrıca tesisatınıza da önem vermelisiniz. Bu detay, seçiminizi yaparken gazlı mı yoksa elektrikli bir ankastre ocak mı seçeceğinizi belirleyecektir. 

Ankastre Ocak Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Ankastre ocak fiyatları malzemelerine, göz sayılarına, ölçülerine, kullandıkları sistemlere, ekstra özelliklerine, teknolojik tasarımlarına, davlumbaz entegreli olmalarına, ankastre set olarak tercih edilmelerine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda ankastre ocak markaları da fiyat konusunda belirleyicidir. Her marka ankastre ocaklar için aynı fiyatı vermeyebilir. Bir ankastre ocak seçeceğiniz zaman bütçenizi önceden belirlemeniz, yaptığınız seçimleri etkileyecek ve çok daha kolay seçim yapmanızı sağlayacaktır. 

1000 TL ve üzeri bir bütçeyle her kaliteden ocak bulabilirsiniz. Fakat iyi ve yeni bir ürün tercihinde bulunmak istiyorsanız ve kaliteden ödün vermeyen biriyseniz seçeceğiniz ankastre ocak için daha yüksek bir bütçe belirleyebilirsiniz. Çünkü en iyi ankastre ocak markaları fiyat olarak 2000 TL’den başlar ve daha üst modelleri biraz daha pahalıdır, her bütçeye uygun olmayabilir. Mutfağınızın modern tasarımı için iyi bir model arıyorsanız ankastre ocak fiyat aralıklarınızı geniş tutmalısınız. En iyi ankastre ocak markaları Bosch, Gaggenau, Beko, Siemens, Miele ve Electrolux olmaktadır ve bu markalardan aldığınız ankastre ocaklar kalite ve performans açısından sizi yanıltmazlar, verdiğiniz paranın hakkını verirler.

Yukarıda adı geçen markaların ankastre ocak modelleri arasında uygun fiyatlı olanları veya çok daha fazla özelliklere sahip olan ve farklı malzemelerle üretilen biraz daha pahalı olanları da bulunur. Yani tamamen kendi bütçenize göre bir ürün belirlemelisiniz. İdeal özelliklere sahip modern tasarımlı bir ankastre ocak için belirlemenizi önerdiğimiz en düşük bütçe 4000 TL’den başlamalı ve istediğiniz özelliklere göre bir üst fiyat belirlenmelidir.