Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Klima Servisi Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Mekanlarınızı Güvenilmez Ellere Emanet Etmeyin! – Klima Servisi Seçerken Dikkat Edilecekler

Pek çok insan klima seçerken özelliklerine, BTU kapasitesine, akıllı teknolojilerle uyumlu olup olmadığına bakar. Elbette bunlar da son derece önemlidir, ancak bunlarla birlikte unutulmaması gereken bir konu da klimanızla birlikte servis hizmeti de satın aldığınız gerçeğidir. Bu nedenle klima servisi seçerken değil, daha en başta dikkatli olmanız ve klima yetkili servis desteği olan ürünleri tercih etmeniz son derece önemlidir.

Peki klima servisi seçerken dikkat edilecekler nelerdir? Klima servis seçimi hususunda gösterdiği titizlik, çok daha düşük maliyetlerle klimanızın ilk günkü performansına kavuşmanızı sağlayabileceğiniz için son derece önemlidir. Gelin, bir yetkili klima servisi nasıl olmalı, en iyi klima servisi için nelere dikkat etmelisiniz gibi sorulara birlikte yanıt verelim.

Teknisyenleri Yeterince Uzman Mı? – Klima Servisi Seçerken

Klima servisi seçimi için hiç kuşkusuz en dikkat etmeniz gereken konulardan biri, klimanızın bakım ve onarımını gerçekleştirecek teknisyenlerin nitelikleridir. Elbette bu konuda klima servisi seçerken bilgi sahibi olmak zordur, çünkü hem işin teknik kısmından anlamanız hem de çalışanları iş başında denetleyebilmeniz pek mümkün değildir. Ancak servis hizmeti almayı düşündüğünüz yetkili klima servisi hakkında araştırma yapmak, internette daha önce yapılmış yorumlara yapmak, teknisyenlerin ve firmanın uzmanlığı hakkında size fikir verebilir.

Referanslarını İnceleyin! – Klima Servis Seçimi

Aynı şekilde servis firması hakkında bilgi almak için klima servisi seçerken izlenebilecek yollardan biri de referanslarına göz atmaktır. Ülkemizin büyük çaplı firmalarına klima yetkili servis desteği vermiş merkezler, klima servis hizmetlerinde uzmanlaşmış kurumlardır. Ancak elbette bu referansların gerçek olup olmadığını teyit etmeniz de son derece önemlidir.

Orijinal Yedek Parça Desteği Veriyorlar Mı? – Klima Servisi Seçerken Dikkat Edilecekler

Onarılması mümkün olmayan parçalar söz konusu olduğunda klimanızın eski performansına kavuşabilmesi için bu parçaların değişmesi gerekir. Bu nedenle klima servisi seçerken orijinal yedek parça garantisi veren servis merkezlerini tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Orijinal olmayan parçalar; ürününüzün diğer parçalarına zarar verebilir ve onarılması mümkün olmayan arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Elbette klima servisi seçerken dikkat edilecekler yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Özellikle vurguladığımız bu hususlarla birlikte klima servisi seçerken aşağıdaki noktaları da göz ardı etmemelisiniz:

  • Servis merkezinin TSE belgesi var mı?

  • Servis ağları yeterince geniş mi, bölgenize hızlı hizmet sağlayabiliyorlar mı?

  • Fatura kesme yetikleri var mı?

  • Sektörde bilinen bir kurum mu?

  • Yedek parça değişiminde garanti veriyorlar mı?

  • Çağrı merkezleri var mı?

  • İş güvenliğine göre çalışıyor mu?

  • Taleplerinize uygun, ekonomik çözümler üretebiliyor mu?

Yetkili Servis Dışındakilere Güvenmeyin!

Adını bile duymadığınız amatör klima servisleri ile çalışmak, klimanızın yaşadığı ufak bir sorunu gerçek bir handikaba dönüştürebilir ve bu süreç yeni bir klima almanız ve servis maliyetinden kaçarken daha büyük bir masrafa girmenizle sonuçlanabilir. Benzer bir durumla karşılaşmamak ve en iyi klima servis hizmetini aldığınızdan emin olmak için yetkili klima servisi merkezlerinden şaşmayın!

Gürbüz Grup mağazalarından ve Shop sayfamızdan satın aldığınız klima modellerinde yetkili servis desteğimizle yanınızdayız! Satış sonrasında montaj, bakım, onarım ve orijinal yedek parça desteği ile sizlere kesintisiz bir hizmet sunuyor, klimanızı uzun yıllar boyunca memnuniyetle kullanmanızı sağlıyoruz.

[widget-135]

Yorum Yap