Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bulaşık Makinesi Kaç Programlı Olmalı?

Bulaşık Makinesi Almayı Düşünenler Mutlaka Okusun!

Yeni bir bulaşık makinesine mi ihtiyacınız var? Bulaşık makineniz su kaçırıyor veya kurutmuyor olabilir. Çalışırken uğultu çıkarıp sizi rahatsız da edebilir… Bu ve bunun gibi birçok sorun baş göstermeye başladıysa bulaşık makineniz değişim sinyalleri veriyor demektir… Yeteri kadar kullandıysanız bir noktadan sonra bulaşık makinesinin bozulması normaldir. 

Tüm beyaz eşya modelleri gibi bulaşık makinelerinin de belli bir ömrü vardır. Elbette makine hor kullanırsa bu süre kısalır ancak makinenin bakımları düzenli yapılırsa kullanım ömrü biraz daha uzar. Peki, bozulan bulaşık makinelerinin yerini alacak bir üründe ne gibi özellikler olması gerekir? Bulaşık makinesi alışverişine çıkmadan önce bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlere göz atmanızı öneririz. Gelin, birlikte en iyi bulaşık makinesi nasıl bulunur, inceleyelim.

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşyaların tümü, pahalı ürünlerdir. Ne kadar uygun, kampanyalı ya da avantajlı olursa olsun, sürekli olarak alınması güçtür. Bu yüzden bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilerek en iyi bulaşık makinesini bulmak, çok daha faydalıdır. İsterseniz ilk olarak bulaşık makinesi almayı düşünenlerin en çok sorduğu, ikilemde kaldığı ve araştırdığı konulara ve cevaplarına değinelim:

Bulaşık Makinesi Hangi Sınıf Olmalı? 

Bulaşık makinesi hangi sınıf olmalı diye merak ediyorsanız bu sorunuzun cevabı tabii ki A sınıfı. Ancak A sınıfı bulaşık makineleri bile kendi içinde A+, A++ ve A+++ diye ayrılıyor. Bu noktada önemli olan, bulaşık makinesini kullanma sıklığınız. Geniş bir aileniz varsa ya da bulaşık makinesini iş yeriniz için düşünüyorsanız makinenizin daha sık kullanılacağını ve enerji tüketiminin fazla olacağını öngörerek A++ veya A+++ sınıfı bulaşık makinelerini tercih etmeniz daha doğru olur.

Hangi Bulaşık Makinesini Alayım?

Bulaşık makinesi ne alayım diye düşünüyor düşünüyor, onlarca markanın yüzlerce ürün seçeneği arasından bir türlü karar veremiyorsanız sizlere önerimiz, bulaşık makinesi modellerini araştırmaya başlamadan önce ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize karar vermeniz. Örneğin, bulaşık makinemi ne kadar sıklıkla kullanacağım, 2 program yeterli olur mu, ankastre mi solo mu istiyorum, diğer beyaz eşyalarımda memnun olduğum markalar var mı, gibi soruları kendinize sorarak genel bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kaç Programlı Olmalı?

Bulaşık makinesi kaç programlı olmalı diye araştırmaya başlamadan önce programların türünü bilmek daha doğru olur. Ön yıkama, yoğun, eko ve az kirli gibi seçeneklerin detaylarını bilerek program sayısını belirlemenizde fayda vardır. 3 programlı bulaşık makinesi ile 4 programlı bulaşık makinesi arasındaki farkı da bu şekilde daha iyi anlayabilir ve ihtiyacınıza en uygun kararı verebilirsiniz. Eğer yoğun programlara ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız ya da ön yıkama yapmayı tercih etmiyorsanız program sayısını daha da düşük tercih edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenleri Aklınızdan Çıkarmayın!

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli diyenler için bulaşık makinesinin program sayısı, markası ve enerji sınıfı üzerine belirttiğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak en iyi bulaşık makinesini bulabilir, hesaplı ve kazançlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Bulaşık makinenizin fazla elektrik ve su tüketmemesi için A sınıfı enerji tasarruflu ürünleri tercih edebilir, aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Aslında bulaşık makinesi hangi sınıf olmalı, bulaşık makinesi kaç programlı olmalı ya da bulaşık makinesi ne alayım diye düşünmeden önce ilk iş, ihtiyacınızı belirlemek olursa hem karar verme süreciniz hem de en iyi bulaşık makinesine ulaşmanız daha kolay olabilir.

[widget-131]

Yorum Yap