Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Çamaşır Makinesi Servisini Aramanız Gerektiğini Gösteren 5 Neden

Makineniz Eskisi Kadar Güven Vermiyor Mu? Sık Karşılaşılan Çamaşır Makinesi Arızaları ve Nedenlerine Birlikte Bakalım!

Çamaşır makinenizde bir şeylerin ters gittiğini anlamak çoğu zaman zor değildir. Görevi, kıyafetlerinizin temiz ve bakımlı görünmesini sağlamak olan bu makine arızalar çıkarmaya başladığında gerçekten ev işlerinizin yükünü omuzlarınızda çok daha fazla hissetmeye başlarsınız ve bu son derece doğaldır.

Çamaşır makinesi servis ve onarım hizmetlerinden yararlanmanızın artık vaktinin geldiğini gösteren birkaç basit işaret vardır. Sık karşılaşılan bu türden çamaşır makinesi arızaları çok geç olmadan servisi aramanız gerektiği anlamına gelir. Gelin, çamaşır makinenizin arızalar yoluyla size ne söylemek istediğine birlikte bakalım.

1. Çamaşırlarınız Eskisi Kadar Temiz Değil Mi? 

Çamaşır makinesi servisi aramadan önce deterjan gözünü kontrol etmeyi denediniz mi? Yeterli miktarda deterjan koyuyor musunuz? Buna rağmen çamaşır makineniz çamaşırlarınızı yeterince temizlemiyorsa belki de deterjan haznesinden istediği oranda tablet çekemiyordur. Birkaç yıkamadan sonra deterjan miktarının azalmadığını fark etmeniz çamaşır makinesi servisi aramanız için iyi bir gerekçe olabilir.

2. Yıkama Bitmesine Rağmen Tamburda Su Mu Kalıyor?

Yıkama, durulama ve sıkma döngülerinden sonra sırılsıklam olan ıslak çamaşırlarınızı almak için kapağı açtığınızda tamburda hala su dolu olduğunu, suyun tahliye edilemediğini görüyorsanız çamaşır makinesi servis ve onarım hizmetleri ile profesyonel bir destek almanızın zamanı gelmiş demektir.  Profesyonel olmayan birçok kişi, yükün bir kısmını çıkarmayı ve suyun tahliyesini sağlamak için döngüyü tekrarlamayı önerecektir. Bu kısa vadede işe yarayabilir, ancak çamaşır makinesinde bir sorun varsa bu tür bir deneme hasarlı parçalara daha fazla baskı yapacaktır. Bu da onarılmaz bir arızayı beraberinde getirebilir.

3. Daha Önce Duymadığınız Sesler Mi Çıkarmaya Başladı?

Yeni sesler çıkarmaya başlayan bir çamaşır makinesi teknik servis için her zaman bir alarm nedenidir. Yeni makinelerde ufak gıcırdamalar duymanız doğaldır, ancak daha önce hiç duymadıysanız buna dikkat etmelisiniz. Bundan daha yüksek olan gürültü, çarpma gibi sesleri ise söylemeye bile gerek duyuyoruz. Bu tür durumlar söz konusuysa bir şeyler ciddi oranda yanlıştır ve çamaşır makinesi yetkili servis noktalarını arayarak servis talebi oluşturmalısınız demektir.

4. Beklenmedik Hata Kodlarıyla Mı Karşılaşıyorsunuz?

Çamaşırlarınızı yıkamak için başlat tuşuna bastığınızda veya toplamak için yanına gittiğinizde kendinizi sıklıkla bir hata koduyla karşılaşmış bulmaya mı başladınız? İnternet bulabildiğiniz resetleme kodları ile çoğu zaman bu tür çamaşır makinesi arızaları çözülebilir ama geçici olarak. Bu türden bir çamaşır makinesi arızası genellikle altta yatan daha önemli bir nedene işaret eder düzeltilmediği takdirde çamaşır makineniz için bir tehdide dönüşebilir. Bu nedenle en iyisi bir çamaşır makinesi servisi ile iletişime geçmektir.

5. Yıkama veya Sıkma Döngüsü Sonlanmıyor Mu?

Çamaşır makineniz yıkamadan sıkmaya geçemiyor veya sıkmayı bitirerek programı tamamlayamıyor mu? Yoksa bu iki mod sürekli birbirini takip ediyor ve program en baştan mı başlıyor? Çamaşır makinesi arızaları açısından hayati noktada olan bu tip hatalar; kart veya elektronik kodlarla ilgili olabildiği gibi yazılımsal da olabilir. Ancak unutmamalısınız ki uzun süre bu döngüye sıkıştığında çamaşır makineniz ciddi zararlara uğrayabilir.

Hemen Servis Talebinizi Oluşturun, Aynı Gün Sizi Ziyaret Edelim!

Çamaşır makinenizde neler olup bittiğini anlamaya çalışmak yerine makinenizi güvenilir ellere emanet etmeye ne dersiniz? Gürbüz Grup olarak dijital ve fiziksel mağazalarımızdan satın aldığınız Bosch, Siemens, Electrolux, Profilo çamaşır makineleri için sizlere satış sonrasında da kapsamlı bir hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Çamaşır makinenizin bakım, onarım, yedek parça değişimi gibi tüm ihtiyaçları için hemen bize ulaşın, ona yeni bir yaşam süresi kazandırmak için teknik ekiplerimiz vakit kaybetmeden harekete geçsin, makineniz eski performansını aratmayacak kusursuzlukta ev işlerinizin yükünü omzunuzdan almaya devam etsin.

[widget-135]

Yorum Yap