Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Tavan Tipi Klima Modelleri ve Özellikleri

Evlerin ve Ofislerin Fark Yaratan Seçenekleri Tavan Tipi Klima Avantajları Neler? 

Klimalar yazın en sıcak zamanlarında nefes almamızı kolaylaştıran, kışınsa sıcacık ortamlar yaratan, elektrikle çalışan özel cihazlardır. Bu cihazların birçok çeşidi olduğu gibi en dikkat çekici çeşitlerinden biri de tavan tipi klima modelleri olmaktadır.

Tasarımsal açıdan duvar tipi klasik klimalardan farklı bir şekilde tavana yerleştirilen tavan tipi klima modelleri birçok farklı odada ve mekanda konumlandırılabiliyor. Modern ve minimal bir çizgide tasarlanan tavan tipi klima avantajları bakımından da tercih sebebi olabiliyor. Peki ama bu avantajları neler?

Kompakt tasarımlarıyla oldukça rahat bir kullanım imkanına sahip olan tavan tipi klima modelleri çok daha fazla avantajıyla evlerinizi, ofislerinizi, mağazaları, eğitim kurumlarını, toplantı ve konser salonu gibi mekanları ferahlatıyor. O halde tavan tipi klimanın avantajları neler, daha detaylı bir şekilde anlatalım…

Tavan Tipi Klimanın Avantajları

Evinizde, iş yerinizde ya da farklı bir mekanda gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tavan tipi klima modelleri geniş kullanım alanına sahip olması, her ortama özel bir hava yaratabilmesi ve bunu yaparken modern görünmesi sebebiyle tercih edilirler.

  • Alandan Kazanma

Tavan tipi klima avantajları arasında belki de ilk sıralarda yer alması gereken madde alan tasarrufudur. Küçük bir mekanınız varsa tavan tipi klima modelleri ile alanınızı daraltmak zorunda kalmazsınız. Klimanız tavanda yer alacağından çok fazla görünmeyecek, hantal bir duruş sergilemeyecektir. 

  • Sessiz Çalışma

Tavan tipi klima özellikleri arasında en çok dikkat çekeniyse ultra sessiz çalışma sistemine sahip olmalarıdır. Ortamda hiçbir şekilde gürültüsünü duymazsınız, ister uyursunuz isterseniz rahatça çalışırsınız. Bir süre sonra klimanızın varlığını bile unutabilirsiniz. Klima seçimi yaparken gürültü veya içten içe çıkardığı homurtular sizin için önemli bir detaysa, bu seslerin minimize edilmesini istiyorsanız tavan klima modelleri arasından bir tercih yapabilir, bütçenize en uygun markanın tavan tipi klima modelini seçebilirsiniz.

  • Yüksek Tasarruf

Tavan tipi klima avantajları arasında belki de en önemlilerinden biri de tasarruflu sistemlere sahip olmalarıdır. A++ özellikleriyle VRF tavan tipi klima modelleri işletmelerin vazgeçilmez klima türü oluyor. Çünkü ortamda sağladıkları enerji verimlilikleri sayesinde hem iyi bir iklimlendirme sunabiliyorlar hem de bütçe dostu özellikler sergiliyorlar. 

  • Güvenli ve Otomatik Kullanım

Özellikle işletmelerde sıklıkla tercih edilen tavan tipi klima modelleri konforlu bir kullanıma sahip oluyorlar. Sizden uzakta olduğuna aldırmayın, otomatik flap kontrolleri sayesinde her mevsim güvenli bir şekilde kullanılıyorlar. Ayrıca sessiz motor gücü ve ekstra dinamik fanlarıyla etkiliyor. 

  • Kendini Temizleme

Tavan tipi klima modelleri arasından seçebileceğiniz iyi bir klimanın kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tavan tipi klima özellikleri arasında en çok tercih edilen özellik tam da bu. Çünkü bu özellik sayesinde hem mekanınızın hava kalitesi sürekli artar hem de klima bakımı yaptırma sıklığınız belirgin ölçüde düşer. 

Sizin İçin Bütçe Dostu Tavan Tipi Klimayı Seçin!

Ortamlarınızı ferahlatacak hoş tasarımlı ve becerikli bir klima arayışınız varsa tasarruf özellikleriyle ön plana çıkan, hem doğayı hem de cebinizi koruyan yüksek performanslı tavan tipi klima modelleri arasından bir tercih yapmanız gerekiyor. Çoğunlukla işletmelerde  tercih edilen bu tür klimaların fiyatlarını da iyi bilmeli, tercihinizi yaparken bütçenize uygun bir seçenek belirlemelisiniz. Bunu yaparken uzun vadede sizi mutlu edecek seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Tavan tipi klima fiyatları, çoğunlukla evlerde kullanılan duvar tipi modellere göre daha yüksektir. Bunun nedeni de yukarıda bahsettiğimiz üstün performanslar ve motor güçleridir diyebiliriz. Yine de farklı bütçelere hitap edebilen tavan tipi klima modelleri bulmak mümkün. Mesela 30 bin TL’ye de bulabileceğiniz tavan tipi klima modelleri, farklı özelliklerin de eklenmesiyle ve marka farkıyla 70 bin TL’yi de bulabiliyor. Burası tamamen seçeceğiniz modele ve markaya göre değişiklik gösterecektir. 

Hangi marka veya modelde VRF tavan tipi klima seçerseniz seçin, bütçe dostu bir enerji verimliliğine sahip olacağını aklınızdan çıkarmayın ve seçiminizi yaparken en çok dikkat edeceğiniz konu bu olsun. Aksi takdirde işetmenizin yararını düşünmüş olmazsınız. Öncelikle bu detayı göz önünde bulundurun.

[widget-133]

Yorum Yap