Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ev Tipi Klima Nasıl Seçilir?

Klima Seçimi Yaparken Ev İçin En İdeal Klima Modellerini Bulun!

Evlerde kullanılmak üzere klima seçimi yapmak aslında diğer seçeneklere göre çok daha kolaydır. Doğru seçimi nasıl yapmanız gerektiğini bilirseniz ev tipi klima nasıl seçilir düşünmez, seçiminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

“Ev için hangi klimayı almalıyım”, “ev tipi klima nasıl seçilir”, “ev için en ideal klima hangisi” soruları aklınızda dönüp duruyorsa sizin için doğru klimayı nasıl seçebileceğinizden bahsedeceğiz. Ev tipi klima çeşitleri arasından yapacağınız tercihlerinizde pişman olmamanız için doğru yöntemlerden bahsedecek, kullanım ömrü aşırı derecede uzun klima modelleriyle tanışmanıza vesile olacağız. O halde ev tipi klima nasıl seçilir, bundan bahsedelim.

Ev tipi klima çeşitleri arasından seçim yapmadan önce üç kriteri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bunlar oda genişliğine göre klima seçimi, dekorasyona göre klima seçimi ve enerji ttasarruflarına göre klima seçimidir. Öncelikle bu kriterlerin ne olduğundan bahsedip sonra ev için en ideal klima nasıl seçilir konusunu konuşalım…

Oda Genişliğine Göre Klima Seçimi

Ev tipi klima nasıl seçilir sorunuza “oda genişliğinizi bilerek” diye cevap verip ilk girişi yapmak istiyoruz. Sizce odanızın metrekaresini bilmek ev için klima seçiminde ne gibi katkılara sebep olabilir? Cevabını hemen verelim ve vakit kaybetmeden doğru klimanızı seçmenize yardımcı olalım. Odanızın metrekaresi, klimaların BTU  değerlerinin hesaplanması için bir ölçüttür. İyi bir enerji modu istiyorsanız, doğru klimanızı saçmak ve en iyi  ev için klima tavsiyesi ya da tavsiyelerini almak istiyorsanız BTU değerinden şaşmamalısınız.  

Dekorasyona Göre Klima Seçimi

Ev için klima tavsiyesi almadan önce dekorasyonunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Dekorasyonunuzu önemsemeden ev için hangi klimayı almalıyım diye sorarsanız skala biraz daha geniş olacaktır. Dekorasyonunuz için en doğru çözümü seçerek evinizde klimanızla birlikte hoş bir atmosfer meydana getirebilir, hantal bir klima görüntüsü olmadan inanılmaz derecede güzel yaşam alanları yaratabilirsiniz. 

Klima BTU Değerleri Kaç Olur?

Ev için en ideal klima modelini seçmeye BTU değerlerinden başlamalısınız. Bunun için odanızın metrekaresini bilmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Klimanızı yerleştireceğiniz odanın büyüklüğü ve alanı klimanın BTU değerini ortaya koyacak, böylece en ideal enerji sağlayan klimayı seçebileceksiniz. 

Oda genişliğinize göre BTU değerlerinden de kısaca bahsedelim; 10-18 m² büyüklüğünde odalar için ortalama BTU değeri 9.000, 18-26 m² büyüklük için ortalama BTU değeri 12.000, 26-40 m² büyüklüğündeki alanlar için ortalama BTU 18.000, 40-52 m² alanlar için ortalama BTU ise 24.000 olmaktadır. Ev tipi klima nasıl seçilir bilmiyorsanız bu değerleri mutlaka aklınızda tutmalısınız.

Ev İçin En İdeal Klima Markalarını Bulun!

Klimalar model ve kapasite bakımından çok fazla çeşitliliğe sahiptir. İdeal klimanızı seçebilmeniz için biraz araştırma yapmanız, tüm özelliklerine bakmanız ve hatta en iyi markaları değerlendirmelisiniz. En iyi klima markalarının sunduğu birbirinden özel imkanların neler olduklarını öğrenmelisiniz. Düşük kalitedeki markalardan ne kadar uzak durursanız o kadar etkili bir soğutma gücü elde edebilirsiniz. Üstelik uzun vadece bütçenizi koruyarak enerji tasarrufu da sağlarsınız. 

Mitsubishi, Beko, Sharp, Sigma, Bosch, Siemens, Electrolux gibi markalardan tercih edeceğiniz birbirinden özel klimalar ve modeller tüm odalarınız için uyum sağlayacak şekilde geliştirirler. Sessiz çalışma özellikleri, uyku modları, zamanlayıcıları, sensörleri ve daha birçok özellikleriyle ev için en ideal klima çeşidini seçmek aslında hiç de zor değil. Tüm seçenekler mağazalarımızda sizleri bekliyor, ürünlerimizi ve markalarımızı inceleyebilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap