Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Salon Tipi Klima Evde Kullanılır Mı?

Klima Meraklıları İçin Salon Tipi Klima Kullanım Alanları

Klimalar günlük hayatımızı kolaylaştırmak için üretilmiş elektrikli cihazlardır. Nefes almamızı kolaylaştıracak bir temiz hava akımı sağlarken aynı zamanda da havayı soğutmaya ya da ısıtmaya yarayan klimalar birçok çeşidiyle piyasaya sürülüyor. 

Klima çeşitlerini muhakkak duymuşsunuzdur. Hatta salon tipi klima modelleri de neymiş diye sorgulamış, salon tipi klima evde kullanılır mı diye merak duymuş olabilirsiniz. Biz de en çok sorulan klima sorularından biri olan eve salon tipi klima olur mu, salon tipi klima evde kullanılır mı sorularınızı yanıtlamak adına bu yazıyı yazmaya karar verdik. Öyleyse gelin, salon tipi klima evde kullanılır mı yoksa kullanılmaz mı, detaylarıyla öğrenelim.

Salon Tipi Klimanın Dikkat Çekici Özellikleri Neler?

Salon tipi klima modelleri birbirinden farklı özellikleriyle klima almayı düşünenlerin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Siz de salon tipi klima kullanım alanları hakkında henüz fikir sahibi değişseniz ve evde salon tipi klima olup olmayacağını bilemiyorsanız öncelikle bu klima türlerinin özellikleri hakkında biraz fikir sahibi olmalısınız.

Salon tipi klima modelleri öncelikle şekil itibariyle diğer klimalardan ayrılır. Çünkü salon tipi klimalar dikey bir yapıda üretilirler. Bu da çok geniş salonların hava kalitesi ve konforu için önemli bir detaydır. Bulunduğu tüm alanın hava kalitesini değiştirebilen, eşit miktarda hava dolaşımı sağlayarak rahat ettiren salon tipi klima modelleri, büyük mekan işletmeciler tarafından sıklıkla tercih edilirler. 

Eve Salon Tipi Klima Olur Mu?

Yüksek havalandırma ve soğutma performanslarıyla, güçlü motorlarıyla ve etkileyici BTU’larıyla ortamlarda serin rüzgarlar estiren salon tipi klima modelleri genellikle çok büyük mekanlarda tercih edilirler. Salon tipi klima evde kullanılır mı diye soranlara maalesef bu kötü haberi vermeliyiz. Çünkü ismi sebebiyle evlerin salonları için uygun olabileceği düşünülen bu cihazlar daha çok halka açık toplu kullanım alanlarında ve aşırı geniş mekanlarda kullanılıyorlar. 

Evde salon tipi klima olur mu diye sormakta ısrarcıysanız, şık ve dikey modeller arasından evinizin salonu için bir klima seçebilirsiniz, fakat bu salonunuzun metrekaresinin aşırı büyük olması, ortamın tamamen kare ya da dikdörtgen şekilde, kutuya benzer bir formda olması gerekir. Bu noktada belirtmemiz gereken en önemli nokta enerji tasarruf sistemidir.

Evinizde bir salon tipi klima kullanmakta ısrarcı olduğunuzda yüksek elektrik tüketimiyle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca hem iç hem de dış ünitelerden oluşan salon tipi klima modelleri için uygun bir yer ayırabilmeniz çok da mümkün olmayacaktır. 

Salon Tipi Klima Kullanım Alanları

Salon tipi klima modelleri genellikle adının hakkını düğün ve konferans salonlarında veriyor. Bu mekanlar dışında aşırı geniş ve düz yapıdaki açık ofislerde, fabrikalarda ve üretim tesislerinde, hastane bekleme alanlarında, tiyatro ve sinema salonlarında salon tipi klima modelleri kullanılır.

Salon tipi klima diğer klima tiplerine göre çok daha fazla enerji harcamasına rağmen büyük mekanları iyi derecede soğutabilme becerisi gösterir ve büyük kapalı alanlarda kullanılır.

Ev İçin Salon Tipi Klima Arayışında Olanlara Öneriler

Salon tipi klima evde kullanılır mı kullanılmaz mı detaylarıyla anlattık. Ancak yine de eviniz için güçlü bir klima sistemi arıyor olabilirsiniz. Öyleyse sizi üzmeyelim ve önerilerimize geçelim.

Salon tipi klima modelleri evde olmuyor diye illa duvar tipi klima modeli tercih etmeniz gerekmiyor! Ev için salon tipi klima modelleri aramak yerine, salon tipi klimaların gücüne ve BTU’suna yakın türdeki klimaları tercih edebilirsiniz. Bunlar tavan tipi klimalar, döşeme tipi klimalar, kanallı klimalar olabilir. Dilediğiniz güçte ve performansta bir klimayı evinizde konumlandırarak iyi bir etki sağlayın! 

[widget-133]

Yorum Yap