Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Salon Tipi Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofislerinizi ve İş Yerlerinizi Ferahlatmak İçin Salon Tipi Inverter Klima Kullanın!

Klima denince ilk akla gelen ürün, evlerin her odasına uyum sağlayan duvar tipi klima modelleridir. Fakat klimalar hayatımızın her alanında yer alıyor. Bindiğimiz otobüsten girdiğimiz otel lobisine, restorana kadar her yerde klimaların güçlü motorlarıyla serinliyoruz. Salon tipi klima modelleri girdiğimiz birçok büyük ve geniş ortamların vazgeçilmez klima modeli diyebiliriz. 

Genellikle ofislerde, mağazalarda, otellerde, restoranlarda, kafelerde salon tipi, kaset tipi ya da kanallı klima modelleri kullanılıyor. Bu modeller içinden salon tipi klima modelleri, çok geniş konferans ya da düğün salonlarında, hastanelerde, restoranlarda, otel lobilerinde, tatil köylerinde ve buna benzer geniş alanlarda tercih ediliyor.

İşletme sahibiyseniz ve soğutmanız ya da ısıtmanız gereken aşırı geniş alanınız varsa salon tipi klima seçimi yapabilirsiniz. Seçiminizi yapmadan önce sizin için hazırladığımız bu yazıyı okumanızı, salon tipi klima seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylara hakim olmanızı tavsiye ederiz. Öyleyse gelin, salon tipi klima alırken nelere dikkat edilmeli, birlikte göz atalım. 

Salon Tipi Klima Özellikleri 

Kalabalık ortamlarda bile temiz bir hava kalitesi oluşturan salon tipi klima modelleri çok geniş salonların vazgeçilmez klimalarıdır. Dikey bir formda üretilen salon tipi klimalar mekanın her bölgesinde havayı dolaştırabilme özelliklerine sahiptirler. 

Güçlü motorları ve düşük enerji tüketimi sağlayan inverter özellikleri sayesinde hem geniş alanınızın üstün şekilde soğumasını sağlar hem de bütçenizle dosttur. Salon tipi klima alırken nelere dikkat edilmeli diye soruyorsanız sizin için öncelikle önermemiz gereken konu salon tipi inverter klima modelleri arasından seçim yapmanız. Inverter klimalar her zaman çok daha fazla tercih edilirler ve enerji tüketiminde tasarruflu bir yol izlerler.

Ortamda kaç kişi olursa olsun, salon tipi inverter klima modelleri tüm havayı tazeleyebilecek güçlü ve kaliteli filtrelere sahiptir. Bu yüzden birçok işletmede kolaylıkla tercih edilebilen bir klima türüdür. Ayrıca dikey formda olması ve kanatlarının 360 derece hareket kabiliyeti sağlaması, hava dolaşımını olumlu yönde etkiler, en ferah havayı sağlar. 

Salon Tipi Klima Evde Kullanılır Mı?

Evlerinizde kullandığınız duvar tipi klimaların gücü bir odanın tamamen istenilen ideal sıcaklığa gelebilmesini sağlar. Salon tipi klimalarsa geniş mekanlar için aynı özelliği gösterir. Fakat bazen insanlar araştırma yaparken salon tipi klima evde kullanılır mı diye sorarlar. 

Salon tipi klimalar gerek tasarımları gerekse motor ve üfleme güçleri dikkate alındığında evlerde kullanıma uygun değildirler. Ev salonlarında değil, daha çok konferans, düğün, aşırı büyük hastane ya da muayenehane bekleme salonlarında kullanıma daha çok uygundur. Evlerde kullanmaya çalışırsanız gereksiz enerji tüketimi görülebilir.

Salon Tipi Klima Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Geniş alanlarınız ve işletmeleriniz için klima alırken bir salon tipi klima seçebileceğinizi artık biliyorsunuz. Salon tipi klima alırken nelere dikkat etmeli bilirseniz en doğru kararı verebileceğinizden şüphemiz yok. Zaten salon tipi klima seçerken dikkat edilmesi gerekenler aslında çok temel bilgiler. Doğru klimayı seçebilmeniz için bu temel bilgileri öğrenmeniz yeterli olabilecektir. 

Öncelikle salon tipi klima seçimi yaparken inverter sisteme sahip olanları tercih etmeli, sonra mekanınızdaki konumuna uygun bir seçenek belirlemelisiniz. Hava kanallarının, mekanınızın dört bir yanına erişebilecek güçte çalıştıklarından emin olmalısınız. Motor gücüne dikkat etmeli, mekanınız için en uygun hava üfleme mesafesini belirlemelisiniz. Teknolojik özelliklerini de dikkate alarak sizin için en iyi salon tipi inverter klima modelini bulmalısınız. 

[widget-133]

Yorum Yap