Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Multi Klima Nedir?

Multi Split Klima İyi Mi? Neden Tercih Edilir ve Avantajları Neler?

Evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda ve çeşitli kalabalık yerlerde klima kullanımı son derece önemlidir. Özellikle sıcak havalarda ve yaz aylarında eksikliği hissedilen klimaların kullanım alanlarına göre birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Multi klima da bu çeşitlilikten sadece biri…

Bu yazıda sizin için multi klima nedir, multi split klima iyi mi, ortamların havasını değiştirecek özellikleriyle multi klima avantajlı mı ya da tavsiye ediliyor mu konularını açıklığa kavuşturacağız. 

Multi Klima Avantajlı Mı? Evim İçin Multi Split Klima İyi Mi?

Multi klima nedir diye soranlar için tek bir dış üniteye bağlanan birden fazla iç ünite klima sistemi desek uygun olur. Birden fazla klimanın iç ünitesinin tek bir dış üniteye bağlı olduğu bu tür klima sistemleri yüksek BTU değerleriyle ortamın ısısını ideal ayara getirebiliyorlar.

Ortamınız için en uygun klima sistemini aramanız en doğal hakkınız. Bu yüzden klima çeşitlerini incelerken avantajlarına ve dezavantajlarına da bakmak gerekir. Multi klima avantajlı mı değil mi diye merak etmeniz de çok doğal. Çünkü tek bir dış üniteye bağlanan klimaların performanslarının etkileneceğini düşünüyor olabilirsiniz. O halde sizin için multi split klima iyi mi yoksa değil mi onu anlatalım. Multi split klima avantajları şu şekilde:

  • Tek bir dış ünite ile bağlantılı birden çok iç üniteler bulunur ve çoklu bir klima yönetimi sağlanır. 

  • Mekanın büyüklüğü ne olursa olsun, multi klimalar sayesinde istenilen klima türleri iç mekanı süsleyebilir.

  • Multi klima modellerinin kurulumları ve bakımları da bir hayli basittir. 

  • Multi klima nedir diye soranlar ve avantajlarını öğrenmek isteyenler en çok sessiz çalışma özelliğine bayılacaklar. Sessiz çalışan yapıları da multi klima modellerinin en önemli avantajıdır.

  • Multi klima tavsiye eden kişilerin genel olarak bahsettiğiyse multi klima modellerinin A sınıfı enerji tasarrufu sağlamasıdır.

  • Tasarım esnekliği sebebiyle her mekana kolayca monte edilebilir, zor alanlara basitçe yerleştirilir. 

  • Bireysel ve merkezi kontrol sistemine sahip yapıları bulunur.

Multi split klima iyi mi diye soruyorsanız yukarıdaki avantajların dışında fiyat olarak bireysel split klimalardan pahalı oldukları, bir ünite soğutma yaparken diğerinin ısıtma yapamayacağı gibi dezavantajlarını da bilmeli, kararınızı buna göre vermelisiniz. 

Multi Klima Nerelerde Kullanılır?

Çeşitli mekanlarda kullanılabilen multi split klima modellerini nerelerde tercih etmeniz gerektiğini net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız sizin için bu konuya da açıklık getirmek istedik. Multi klimalar, kalabalık binaların dairelerinde, ofislerde, AVM’lerde, restoranlarda, kafelerde, mağazalarda, spor komplekslerinde, düğün salonlarında, konferans salonlarında, bilgi işlem odalarında, okullarda, hastanelerde veya kliniklerde, dış ünite için geniş alanların bulunmadığı yerlerde kullanılmaktadır. 

Birden fazla mekanın aynı anda klima sistemleriyle döşenmesinin istendiği durumlarda, kalabalık dış ünitelerin görüntü kirliliğine sebep olduğu yerlerde çoğunlukla multi split klima modelleri kullanılır. Böylece tek bir dış ünitenin yerleştirilmesi yeterli olacaktır. 

Havanızı En İdeal Sistemlerle Yenileyin!

Multi klimalar tek bir dış ünite gücü kullanarak iç mekanlarınızda hoş bir hava dolaşımı sağlama özelliğine sahiptir. Özellikle dış ünite bolluğundan sıkıldıysanız ve alanınız buna müsait değilse birden fazla cihazı multi klimalar sayesinde birbirine bağlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Siz de mekanlarınız için bu sistemi kullanmak istiyorsanız multi klima fiyatları da seçiminizi belirleyebilir. BTU değerlerine göre farklı multi klima fiyatları görmeniz mümkün. Ayrıca seçeceğiniz multi klima modelinin markası da fiyat konusunda belirleyici olabilir. Sizin için en doğru klima sistemine ve türüne karar verdiğinizde ve kaliteli cihazlar kullandığınızda iç mekanlarınızdaki hava değişimini fark edeceksiniz.

[widget-133]

Yorum Yap