Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Kaset Tipi Klima Nedir?

Kaset Tipi Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle sıcak havalarda doğan klima ihtiyacı büyük işletmelerde ısıtma için de gündeme geliyor. Büyük ortamları etkili bir şekilde soğutmak ya da sıcacık yapmak için kullanılan klima tipleri arasında kaset tipi klimalar mutlaka birçok yerde karşınıza çıkmıştır. İnsanların yemek yediği, kahve içtiği mekanlarda ya da hastane, ofis, mağaza gibi yerlerde kullanılan kaset tipi klimalar hava kalitesini başarılı bir şekilde arttırıyorlar. Peki siz kaset tipi klima nedir biliyor musunuz?

Kaset tipi klima nedir diye soruyorsanız temel olarak tavana yerleştirilen, büyük motoru içe gömülü şekilde sabitlenen, dekorasyonunuzu bozmayacak bir klima modelidir diyebiliriz. Evlerde ve küçük odalarda pek tercih edilmeyen kaset tipi klimalar çoğunlukla işletmelerde, hastanelerde ve buna benzer halka açık yerlerde daha fazla kullanılıyor.

Kaset tipi klima nedir diye araştırırken bu yazıya denk geldiyseniz büyük ihtimalle işletmeniz için bir klima arayışı içindesinizdir. Eğer tüm detayları öğrenip, kaset tipi klima nedir sorusuna net bir cevap alıp kaset tipi klima avantajları hakkında bilmeniz gereken her şeye hakim olursanız, işletmeniz için en tasarruflu ve kullanışlı modeli seçebilirsiniz. Öyleyse kaset tipi klima kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgileri vermeye başlayalım. 

İşletmeniz İçin Kaset Tipi Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaset tipi klima alırken cihazın motor gücüyle mekanınızın genişliğini karşılaştırmalı, doğru bir değerlendirme ile yeterli soğutma ya da ısıtma yapabilen bir modeli seçmelisiniz. Ayrıca enerji tasarruf özellikleri bulunan cihazları tercih ederseniz bütçe dostu cihazınızla uzun yıllar boyunca serinleyebilirsiniz.

Kaset tipi klima kullanımı sadece etkin soğutmalar ve ısıtmalar elde etmek için değil, işletmenizde şıklık arıyorsanız da önemlidir. Çünkü dikey yapıdaki hantal salon tipi klimalardansa tavan içerisine gömülebilen kaset tipi klimalar alan kaplamaz ve dışarı çıkıntı oluşturmaz. Kaset tipi klima avantajları arasında en önemlisi belki de budur.

Kaset tipi klima alırken nelere dikkat edilmeli sorunuza bir diğer yanıt da mekanınızın genişliğidir. Ortamınızın metrekaresi kaset tipi klima kullanımı için uygun olmalıdır. Mümkünse seçeceğiniz modelin alan kapasitesini sorgulamalısınız ve tercihinizi ona göre yapmalısınız. Ayrıca bu tip klimalar en yüksek performanslarını sergilerken bile düşük enerji kullanımlarıyla bilinirler. Seçiminizi yaparken bunu da aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Kaset tipi klima alırken özel modlarının varlığına da dikkat etmeli; uyku modu, sessiz çalışma özelliği, zamanlayıcı, dijital göstergeler, nem alma fonksiyonları, defrost teknolojileri gibi özelliklere sahip modeller seçmelisiniz.

Kaset Tipi Klima Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kaset tipi klimalar geniş alanlarınızın havasını değiştirirken size en iyi cihazı aldığınız hissini de verirler. Yüksek performansları esnasında harcadıkları düşük enerjilerle dikkat çeken kaset tipi klima modellerinin fiyatları da sağladıkları yararların yanında çok yüksek diyemeyiz. Ücretinin hakkını veren kaset tipi klimalar tasarruflu kullanımlarıyla bütçenizin dostudur.

Duvar tipi klimalara göre çok daha büyük motorları bulunan kaset tipi klima modelleri güçlü etkileriyle ve ortamın büyüklüğüne göre yükselebilen ısı dereceleriyle daha pahalıdırlar. Duvar tipi klimaların evde kullanıma daha uygun olduğunu düşünürsek bu çok normal. Kaset tipi klima fiyatları belirlenirken ısı aralıkları, motor güçleri, havalandırma yönleri, odanın her yanında eşit hava dolaşımı sağlama becerileri göz önünde bulundurulur. 

Kaset Tipi Klima Kullanarak Geniş ve Ferah Alanların Tadını Çıkarın!

Dikkat, üşüyebilirsiniz! Güçlü ısıtma veya soğutma yetenekleri sayesinde kaset tipi klima modelleri sizi üşütecek ya da ekstra ışıtacak güce sahiptirler. Doğru ısıyı ayarladığınızda konforu elde edebilirsiniz. Kaset tipi klima modellerinin ısı aralıklarının fazla olması, kocaman mekanların bile eşit düzeyde ısıya ulaşabileceğini ifade eder. Böylece ortamdaki herkesin keyifli bir havayı solumasını ve konfor kazanmasını sağlarlar. Mekanınızın olması gereken ideal ısısını tutturduğunuzda rahat edersiniz ve tekrar ayarlama yapmak zorunda kalmazsınız. 

Kaset tipi klima nedir, kullanım avantajları ve fiyatları hakkında verdiğimiz bilgiler ışığında kendi işletmeniz için iyi bir model seçebilir, terlemeye ya da üşümeye son verebilirsiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap