Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Klima Bakım Fiyatları – Ne Kadar Olmalı, Neler Dahil?

Periyodik Bakımlarını Yaptırın, Ekstra Maliyetlerin Önüne Geçin! – Klima Bakım Ücretleri

Pek çok insan klimalarını aldıkları ilk zamanlardaki ferahlık hissini sonradan özlediklerini, klimalarının bir daha o zamanki verimliliğiyle çalışmadığını söyler. Her ne kadar bundan şikayet etmekte haklılık payları olsa da biraz da kendi payları olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Çünkü periyodik klima bakımı, klimanızın performansını korumasını sağlamak ve onu gelecekte karşılaşabileceği arızalardan sakınmak için en iyi yoldur.

Genellikle kullanıcılar klima bakım fiyatları ile kendilerine ekstra bir maliyet yaratmak istemez. Halbuki gelecek zamanlarda karşılaştıkları sorunlar klima bakım fiyat ve maliyetleri ile kıyaslandığında çok daha ciddi rakamlara sahiptir. Öyle ki kimi durumlarda klimanın geri dönüşsüz bir şekilde arızalanması ve yeni bir klima satın alınması bile gerekebilir. Klima bakım fiyatı bu tür durumlarla kıyaslandığında hiç de gözde büyütülecek bir rakam değildir.

Klima Bakım Fiyatları Klimanızın Modeline Göre Değişir!

Klima bakım ücreti hakkında klimanızın kullanım tipini, ısıtma ve soğutma kapasitesini, modelini ve markasını bilmeden yorum yapmak kolay değildir. Ayrıca üründe karşılaşılabilecek olası küçük sorunlar veya arızalar ve bu kapsamda onarılması ya da değişimi yapılması gereken parçalar da klima bakımı fiyatları arasındadır. Bu noktada modelin özellikle önemli olduğunu vurguluyoruz, çünkü klima bakım fiyatları açısından gerek işçilik gerekse arıza olması halinde yedek parça gibi konularda klimanın modeli belirleyicidir. 

Örneğin; duvar tipi klimaların bakımını gerçekleştirmek çok daha kolay olduğundan ucuz klima bakım fiyatları ile karşılaşmanız mümkündür, ancak söz konusu kanallı tip klimalar olduğunda bütün bir mekanla bütünleşik havalandırma kanallarının varlığından bahsettiğimiz, buna bağlı olarak bakım sürecinin daha zor olacağı ve dolayısıyla klima bakım ücreti açısından da bir artış gerçekleşeceği kaçınılmazdır.

Klima Bakım Fiyatlarına Neler Dahil?

Klima bakım fiyat hesaplamasında klimanızın tüm iç ve dış aksamının kontrol edilmesine dair yapılacak işlemler, gerektiğinde demontaj ve yeniden montaj işlemleri göz önünde bulundurulmaktadır. Bu doğrultuda klima bakım fiyatları içerisine dahil olan işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Besleme gerilim ve akım ölçümlerinin yapılması,

 • Kontrol devresindeki alçak gerilim hattı voltaj ölçümlerinin yapılması,

 • Kompresör akım değerlerinin tespit edilmesi,

 • Elektronik devreler çalışır haldeyken akım kontrollerinin yapılması,

 • Alçak ve yüksek basınç devresi basınç ölçümlerinin manifoltlar aracılığıyla gerçekleştirilmesi,

 • Evaporatör filtrelerinin temizlenmesi,

 • Evaporatör ve kondenser yüzeyinin basınçlı su ile temizlenmesi,

 • İç ünite veya ünitelerin genel olarak kontrol edilmesi,

 • Drenaj hatlarındaki kaçak ve eğim kontrollerinin yapılması ve temizlenmesi,

 • Bağlantı noktalarının aşınma testinin yapılması,

 • Yüksek gerilim girişlerinin kontrol edilmesi,

 • Elektronik kartların kontrol edilmesi ve temizlenmesi,

 • Oda termostat ayarının kontrolü, çalışma testinin gerçekleştirilmesi,

 • Bakır boru hattının kaçak, ezilme ve izolasyon kontrolü ve onarımının yapılması.

Yetkili Servis Desteği ile Klimanızın Ömrünü Uzatın!

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi klima bakım fiyatları; klimanızın dönülmez arızalar yaşayarak çok daha büyük maliyetlerle konforunuzda kesintiye neden olmasıyla kıyaslandığında çok daha düşük rakamlardır ve yetkili servisten alacağınız güvenli bir klima bakım hizmeti; hem maliyet hem de klimanızın performansı açısından taleplerinize yanıt verecektir. Ucuz klima bakımı için güvenilmeyecek servis noktalarından destek alarak mağdur olmayın, klimanızı yetkili servise emanet edin!

Bu noktada Gürbüz Grup olarak satış sonrasında da ürünlerimizin arkasında durdurmayı sürdürdüğümüzü vurgulamak isteriz. Periyodik klima bakımı için bize ulaşabilir, servis talebinizi çağrı merkezimiz veya internet sitemiz üzerinden oluşturabilir, mekanlarınızı ziyaret eden teknisyenlerimizden güvenilir bir servis hizmeti alabilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap