Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yetkili Servisten Hizmet Alın, Mağdur Olmayın! – Klima Yetkili Servis Avantajları

Kesintisiz Bir İklimlendirme İçin Güvenilirlikten Ödün Vermeyin! – Yetkili Servis Nedir?

Yetkili servis, genel tanımı itibariyle üretici tarafından ürünlerinin bakımı, onarımı ve parça değişimi için yetkilendirdiği servis noktalarıdır. Diğer servis hizmetleri veren servis merkezlerinden de farkı buradadır. Bir servis merkezi, aynı ürün gamından her markanın yetkili servis belgesine sahip olmayabilir. Çünkü servis merkezi ile üretici yetkili servis kapsamında bir araya geldiğinde karşılıklı bir bilgi paylaşımı ve iş birliği söz konusudur.

Eğer siz de klimanız için servis desteği almayı düşünüyor, ancak hangi servis merkezinden alacağınızdan emin olamıyorsanız, klima yetkili servis merkezleri ile diğer servislerin ne farkı olduğuna dair pek fikriniz yoksa yazımızı incelemeye devam edin. Yetkili klima servisleri ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerine yanıt vereceğiz.

Üretici, Yetkili Servis ile Bilgi Paylaşır! – Neden Yetkili Servis Hizmeti Almalısınız?

Yetkili servis nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre artık klima yetkili servis avantajları hakkında konuşmaya başlayabiliriz. Yetkili klima servisi merkezlerinin diğer servislere kıyasla en büyük avantajı doğrudan doğruya üreticinin kendisinden ürün hakkında bilgi almasıdır. Örneğin; üreticinin yeni bir özelliğe sahip yeni bir klima modelini piyasaya sürdüğünü düşünelim. Yetkili olmayan bir servis noktasındaki teknisyenlerin klimadaki bu özelliği anlamaları, bakımını ve onarımını yapmayı öğrenmeleri için deneme yanılma yapmaları gerekmektedir. Buna karşılık bir yetkili klima servisi, üreticinin mühendisleri tarafından bu yenilik hakkında bilgilendirilir ve farklı durumlarda ne yapmaları gerektiğini öğrenirler.

Orijinal Yedek Parça Değişimi Yaparlar! – Klima Yetkili Servis Avantajları

Neden yetkili servis sorusunun bir diğer yanıtı da hiç kuşkusuz yedek parça değişimi için doğrudan doğruya üretici tarafından üretilen orijinal parçaları kullanmalarıdır. Bu da ürünün hiçbir performans kaybı yaşamadan ilk günkü iklimlendirme performansına kavuşması anlamına gelir ki klima yetkili servis merkezleri bu nedenle parça değişimi yapmaları durumunda ilgili parça için, parçaya göre değişkenlik gösterse de genellikle 1 yıllık garanti süresi vermektedir.

Yetkili Servisler Daha Mı Maliyetli? – Klima Yetkili Servis Fiyatları

Kullanıcıların yetkili servis noktalarından destek alma yerine farklı özel servisleri tercih etmelerinin altında yatan en önemli faktörlerden biri hiç kuşkusuz ekonomik kaygılardır. Peki gerçekten de klima yetkili servis fiyatları özel servislere göre daha mı yüksektir? İlk bakışta bu soruya evet yanıtını vermek mümkün olsa da aslında bu durumun pek de gerçek olmadığını vurgulamak gerekir. Çünkü sadece günü kurtaran kısa vadeli çözümler yerine daha orta ve uzun vadeli bakıldığında klima yetkili servis fiyatları özel servisin yarattığı maliyetlere kıyasla çok daha düşüktür.

Orijinal yedek parçanın kullanılmadığı bir onarım ve değişim işlemi, amatör bir teknisyenin yapabileceği ufak bir teknik hata cihazınızın yaşadığı basit bir sorunu bile ciddi bir arızaya dönüştürebilir ve geri dönülemez sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu da arıza için çok daha yüksek bir onarım bedeli ödemeniz ve hatta yeni bir klima alma zorunluluğunun ortaya çıkması demektir.

Memnuniyetiniz Kesintisiz Olsun İstiyorsanız Bize Ulaşın!

Pek çok farklı sektörde olduğu gibi klima servis, bakım ve onarım dünyasında da güvenilmez ve amatör firmaların sayısı son derece fazladır. Bu nedenle güvenilir bir hizmet için ürününüzü yetkili servis hizmetlerinden ödün vermemeli, bakım ve onarımını daima yetkili servis desteği ile gerçekleştirmelisiniz.

Gürbüz Grup mağazalarından satın aldığınız klimalarınızın periyodik bakımı veya yaşadığınız muhtemel sorunlar için çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşarak teknik servis talebi oluşturabilir, yetkili servis teknisyenlerimizin aynı gün mekanlarınızı ziyaret ederek klimanızı incelemesini sağlayabilir, ferah mekanlarınızın tadını çıkarmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap