Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır Makinesi Modellerine Karar Verirken Hangi Faktörler Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

Eviniz için yeni bir çamaşır makinesi almaya karar verdiyseniz çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmeniz, doğru bir adım olacaktır. Elbette bu noktada çamaşır makinenizi neden değiştirdiğiniz önemlidir. Çamaşır makineniz su almıyor, su boşaltmıyor ya da sarsıntıyla mı çalışıyor? Aynı olumsuz deneyimleri yaşamamak için bilindik ve güvenilir markalardan şaşmamak ve en kaliteli çamaşır makinesi modellerini bulmak gerekmektedir.

Şimdi dilerseniz doğru ve hesaplı bir alışveriş yapabilmeniz için çamaşır makinesi alırken nelere dikkat edilmeli, en uzun ömürlü çamaşır makinesi markası hangisi ve çamaşır makinesi modellerinin özellikleri nelerdir, göz atalım…

Çamaşır Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler kişinin ihtiyacına ve beklentilerine göre değişebilir. Ancak temel olarak bir çamaşır makinesini en iyi yapan bazı özellikler vardır.                           

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli: Enerji Tasarrufu

Çamaşır makinesini haftada en az 2 veya 3 kez kullanacağınızı düşünürseniz enerji tasarruflu olmayan ve verimlilik sınıfı C,D,E,F veya G olan çamaşır makinelerinin elektrik faturalarınızı oldukça yükselteceğini daha iyi anlarsınız. Bu yüzden enerji verimlilik sınıfı A, A+, A++ ve A+++ çamaşır makinesi modellerini tercih etmeniz gerekir.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli: Devir Hızı

En tasarruflu çamaşır makinesini bulduktan sonra bir diğer kriteriniz, maksimum devir hızı. Çamaşır makinesi devir ayarı ne kadar yüksek olursa giysileriniz makinenizden daha kuru olarak çıkar. Yani 1000 devirlik bir çamaşır makinesi, yogan veya battaniye gibi kalın eşyaları ıslak bırakabilirken 1400 devirli bir çamaşır makinesi ile istediğiniz gibi sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli: Uzun Ömür

Beyaz eşyaların ortalama fiyatlarının yüksek olması, alınabilirliği güçleştirir. Bu yüzden çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi beyaz eşyalar hatta tüm elektronik cihazlar, iyi düşünülerek alınmalı, tekrar tekrar aynı harcama yapılmamalıdır. Bu noktada yapılacak en doğru adım, en uzun ömürlü çamaşır makinesi modellerini satan kaliteli markalara yönelmektir.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli: Kapasite

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi, kapasitedir. Çamaşır makinenizin kapasitesi, kullanımınızdan günlük yaşamınıza kadar pek çok konu üzerinde etkilidir. Örnek verecek olursak geniş bir ailenin 6 kg’lık bir çamaşır makinesine sahip olması, çamaşır makinesinin haftada 4-5 kez kullanılması demektir. Bu da hem elektrik hem de su faturalarında artış yaratacak hem de kullanıcılara her seferinde kurutma zahmeti çıkaracaktır. Ancak 10 veya 12 kg kapasiteli bir çamaşır makinesi tek seferde 2 katına yakın çamaşır yıkayacağı için maliyetlerinizi ve günlük temponuzu azaltacaktır.

Çamaşır Makinesi Modellerini Araştırmadan Alışverişe Çıkmayın!

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Bunlara ek olarak elbette ki renk, kullanım tipi ve tasarım gibi özelliklere de dikkat edebilirsiniz. Ancak ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse çamaşır makinesi fiyatları, her zaman en son kriteriniz olsun. Sırf ucuz olduğu için bir çamaşır makinesi almak, sizi olumsuz geçecek bir alışveriş deneyimine sürükleyebilir.

Bu yüzden ideal çamaşır makinesi devir ayarı olan, enerji tasarruflu, geniş iç hacimli ve kaliteli bir markanın çamaşır makinesi modellerini tercih etmeli, bir kez para harcayarak çamaşır makinenizi uzun yıllar hiç sorun yaşamadan kullanmalısınız.

[widget-131]

Yorum Yap