Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Su Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfaklarınızın En Pratik Yardımcısını Dikkatli Seçin! – Kettle Alırken Bunları Göz Ardı Etmeyin!

Mutfakta neredeyse her zaman ihtiyaç duyacağınız bir şey varsa o da muhtemelen sıcak sudur. Yine de suyu kaynatmak için beklemek, hele ki daha acil yapmaya başlamanız gereken bir şey varsa veya sevdiğiniz TV programını kaçırmak istemiyorsanız pek de istenilen bir durum değildir. İşte tam da bu noktada su ısıtıcı modelleri hayatımızı kolaylaştıran en önemli mutfak aletlerinden biri olmaktadır.

Yine de hayatınızı kolaylaştırmak için alacağınız su ısıtıcının gerçekten beklentilerinizi karşılamasını istiyorsanız su ısıtıcı alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu da unutmamalısınız. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte su ısıtıcı modelleri, size yardımcı olacak pek çok özelliği de beraberinde getirmekte, ayrıca sağlıklı bir tüketim yapmanıza da imkan vermektedir. Ama dediğimiz gibi tüm bunlar su ısıtıcı seçerken özelliklerine ve size sunduğu kaliteye dikkat etmenize bağlıdır.

Kaynatma Sürelerine Göz Atmayı İhmal Etmeyin! – Su Isıtıcı Alırken

Her ne kadar oldukça hızlı olsalar da kettle modelleri arasında suyu kaynatma süresi açısından önemli kabul edilebilecek farklar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ev tipi kullanım için genellikle 12 volt kettle modelleri tercih edilmektedir ve bu ürünlerin suyu kaynatma süresi 3 ile 4 dakika arasında sürmektedir. Ancak bu süreyi fazla buluyorsanız daha güçlü su ısıtıcı modelleri ile bir veya bir buçuk dakika içerisinde suyu ısıtacak ürünlere de sahip olabilirsiniz. En azından su ısıtıcınızın fırınınız veya ocağınızdan daha hızlı bir kaynatma gerçekleştireceğinden emin olmalısınız.

Daha Sağlıklı Bir Kullanım İçin Malzemeye Dikkat Edin! – Su Isıtıcı Seçerken

Su ısıtıcı fiyatları açısından genellikle plastik materyale sahip su ısıtıcı modelleri daha uygun olsa da suyun lezzetini ve doğallığını korumak için plastiği tercih etmemek açıkçası doğru bir karardır. Nitekim günümüzde plastik kettle modelleri hızla azalmakta, bunların yerini ise cam ve paslanmaz çelik almaktadır. Cam ve paslanmaz çelik hem suya maruz kalmalarından ötürü aşınmaya uğramamakta hem de suyun mineral yapısını koruyan besin değeri yüksek ve kaliteli bir içim vadetmektedir.

Akıllı Teknolojiler İlginizi Çekebilir! – Su Isıtıcı Alırken

Yeni nesil teknolojilerin mutfaklarımızda ne kadar fazla alana sahip olmaya başladığını görmek sizin için şaşırtıcı olabilir. Söz konusu su ısıtıcı modelleri olduğunda da akıllı teknolojilerin mutfak işlerimizin bir parçası olduğunu görmekten mutluluk duyuyorsanız kettle alırken bu tarz bir ürüne yönelmeyi düşünebilirsiniz. Böylelikle ürününüzü akıllı cihazlarınız üzerinden kontrol edebilir, suyun kaynama ve hazır olma durumunu cihazınız üzerinden takip ederek çok daha konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu saydıklarımız dışında kettle seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kısaca değineceğimiz bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Alt ve üst bölümleri ayrı kettle modellerini tercih etmeniz, sıcak suyu farklı kaplara doldurmak istediğinizde kablo derdinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

  • Kettle seçerken göz önünde bulundurmanız bir diğer husus da Watt gücüdür. Genellikle ev tipi için 2200 Watt gücüne kadar su ısıtıcı modelleri yeterli olmaktadır. Ancak daha yoğun kullanımlar için 3000 Watt’a kadar çıkan kettle modelleri de bulunmaktadır.

  • Tek seferde ne kadar su ısıtmayı planladığınıza bağlı olarak su haznesi de önem taşımaktadır. Yine genellikle ev tipi kullanımda 1.3 litrelik su ısıtıcı modelleri tercih edilmektedir, ama fazlası için bunun üstüne çıkmanız da mümkündür.

  • Su ısıtıcı seçerken ağız kısmının geniş ve kullanışlı olduğuna da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde su doldururken kapağı tamamen açmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da kullanım açısından hem konforsuz hem de tehlikelidir.

Su Isıtıcı Modellerimize Göz Atın!

Günümüzde neredeyse her şey için onlarca model ve özellik söz konusuyken seçim yapmanın son derece zorlaşabildiğini kabul ediyoruz. Ancak yukarıda saydığımız hususlara dikkat ettiğiniz ve ihtiyaçlarınızı iyi analiz ettiğiniz takdirde beklentilerinizi karşılayacak su ısıtıcı modelini seçebileceğinize inanıyoruz.

Eğer ürünler ve özellikleri üzerinden ilerlemek, farklı ürünleri birbirleriyle kıyaslayarak avantajları ve dezavantajları hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız hemen Shop sayfamıza göz atabilirsiniz. Gürbüz Grup’ta birbirinden farklı özelliklere sahip su ısıtıcı modelleri, sürpriz fiyat avantajları ile sizleri bekliyor!

[widget-134]

Yorum Yap