Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Neden HEPA Filtreli Süpürge Modellerini Tercih Etmelisiniz?

Sağlıklı Yaşam Alanları Oluşturmanız İçin Doğru Tercih: HEPA Filtreli Süpürge Modelleri

Pandemi süreci başlamadan önce elektrikli süpürge modelleri için kullanılan filtreler çoğumuzun aklına takılan bir şey değildi. Ancak salgın sonrası birçok konuda olduğu gibi süpürge modelleri söz konusu olduğunda da biraz daha detaylara inmeye başladık. Seçeneklerimizi değerlendiriyor, ayrıntılara dalıyor ve daha dikkatli seçimler yapıyoruz. Kendimizi, sevdiklerimizi, çalışanlarımızı veya iş arkadaşlarımızı güvende tutmak için gerekli olan dikkati daha fazla gösteriyoruz.

Bu noktada hayatımıza giren kavramlardan biri de HEPA filtreli süpürge modelleri oldu. Elbette HEPA filtreli süpürgeler pandemi süreciyle birlikte doğmadı. Ancak pek çoğumuz HEPA filtrenin ev temizliği için sağladığı avantajların ve sağlığımızı korumakta ne kadar önemli olduğunun pandemi süreciyle birlikte farkına vardı diyebiliriz. Peki HEPA filtre nedir? Gelin isterseniz önce bu soruya yanıt vermeye çalışarak işe başlayalım.

HEPA Filtre Nedir? – Standart Filtreler ile HEPA Filtrenin Farkları

Önce HEPA filtre nedir sorusuna yanıt vermeye Türkçe çevirisini vererek başlayabiliriz. Bir kısaltma olan HEPA ifadesinin açılımı yüksek verimli hava parçacığıdır. Bu filtrelere genellikle yüksek verimli partikül emici ve yüksek verimli partikül tutucu (filtrenin havadaki sentetik tozu giderme yeteneğinin ölçüsü) adı verilir. Temel olarak amacı 0.3 mikrometre çapta büyüklüğe sahip tüm hava parçacıklarının %99.97’sini arındırabilmektir. 

HEPA filtreleri, parçacıkları onları tutan liflerden zorlayarak yüzeylerden ve havadan kirleticileri uzaklaştırır. Lifler tipik olarak fiberglastan yapılır. Filtreler arasında çok az hava boşluğu kaldığından en küçük parçacıkları bile yakalayabilirler. Bu sayede standart filtreli süpürge modellerine kıyasla rakipsiz bir filtreleme sağlarlar.

HEPA Filtreli Süpürge Modelleri ve Avantajları

HEPA filtreleri yüksek kaliteli arıtma sunar. Polen, evcil hayvan tüyleri, toz ve duman gibi parçacıkların giderilmesinde oldukça etkilidirler. Normal bir elektrikli süpürge, bu parçacıkları havaya geri döndürür. HEPA filtreli süpürge modelleri ise bunun yerine parçacıkları yakalar. Özellikle astımı, alerjisi veya solunum problemi olan kişiler için bu hava partiküllerini HEPA filtreli süpürge modelleri ile uzaklaştırmanın birçok faydası vardır.

Bu tür sağlık sorunlarına dair koşullar, standart filtrelere sahip süpürge modellerinin geride bırakacağı küçük parçacıklar tarafından tetiklenebilir veya kötüleşebilir. Ofisinizden veya yaşam alanınızdan uzaklaştırılan bu küçük parçacıklar ile iç mekan hava ve zemin kaliteniz büyük ölçüde iyileşir. HEPA filtreli süpürge modelleri ayrıca tozu, küfü ve bakterileri de temizleyebilir. Sadece alerji ve astım konusunda endişelendiğiniz yerlerde değil, her ortamda faydalıdırlar. HEPA filtreli süpürge modelleri, daha temiz ve sağlıklı bir ortam yaratmanın basit bir yoludur.

Bakımını Yapmayı Unutmayın! – HEPA Filtreli Süpürge Modelleri

Evde veya ofiste HEPA filtreli süpürge modelleri kullanıyorsanız, bunların bakımını yapmanız önemlidir. HEPA filtrelerini iki haftada bir kontrol edin. Ortalama olarak, HEPA filtrelerinin altı ayda bir değiştirilmesi gerekir. Ne sıklıkta kullandığınıza ve alanın ne kadar kirlendiğine bağlı olarak az ya da çok olabilir. En iyi yöntem, filtrenin rengi bozulmaya başlar başlamaz değiştirmektir.

Sağlığınız için tehdit oluşturabilecek parçacıkların mekanlarınızın zemininde ve havasında çoğalmadığından emin olmak için HEPA filtreli süpürge modellerimize göz atabilir, mekanlarınızda anti bakteriyel ve anti alerjik bir kullanım sağlamak için en küçük toz partiküllerini bile yakalayarak yok eden HEPA filtrelerinin standardından yararlanabilirsiniz.

[widget-134]

Yorum Yap