Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ankastre Ocak Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Mutfağınız İçin Seçeceğiniz Ankastre Ocaklar Pahalı Mı?

Enfes yemekleri anında mideye indirmek çoğu insan gibi sizi de mutlu hissettiriyor mu? Bir de en özel ankastre ocak modellerini kullanarak bu birbirinden lezzetli yiyecekleri pişirmek keyif veriyorsa ankastre ocak fiyatları hakkında öğrenmeniz gereken ne varsa öğrenmelisiniz. 

Ankastre ocak fiyatları neye göre belirlenir bilirseniz en özel yiyeceklerin hangi maliyetlerle ortaya çıkabileceğini de kestirebilirsiniz. Çünkü sanılanın aksine, iyi bir yemek pişirmek için sadece gıda malzemelerinin fiyatlarını bilmek maliyeti ortaya koymaz, kullanılan ocaktan tencereye kadar tüm gereçlerin değerini maliyet masraflarının içine eklemelisiniz. Ankastre ocaklar sayesinde hazırlanan bir yemeğin değerinden bahsederken ocağın hakkını da vermek gerekir. 

Ankastre ocaklar bütçenize uygun ya da daha pahalı olabilirler. Bu tamamen özelliklerine, tasarımlarına, renklerine, ebatlarına, türlerine ve hatta markalarına göre değişiklik gösteren bir konudur. Ankastre ocak fiyatları bin TL’den başlayıp 25 bin TL’ye kadar çıkabilir. Bu tamamen seçeceğiniz ürüne bağlı olarak değişebilecek bir konudur. Öyleyse ankastre ocak fiyat aralıkları nasıl ortaya çıkar, ankastre ocak fiyatları neye göre belirlenir birlikte göz atalım. 

Ankastre Ocak Fiyat Aralıklarını Belirleyen Faktörler

Yemek pişirmenin tadını çıkarmayı seviyorum diyorsanız, yemek kadar pişirmek ve sunmak da sizi iyi hissettiriyorsa mutfağınız için yepyeni, şık ve kullanışlı bir ankastre ocak seçmenizin zamanı gelmiş olabilir. İşte tam da bu yüzden ankastre ocak fiyatları neye göre belirlenir bilmelisiniz. Ankastre ocak fiyatları şu faktörlere bağlı olarak değişebilir:

  • Üretildikleri malzemelere göre fiyatları değişir.

  • Gazlı mı, elektrikli mi, indüksiyonlu mu? Türlerine göre değişiklik gösterir.

  • Markalarına ve modellerine göre değişiklik gösterir.

  • Teknolojik fonksiyonlarına göre değişir.

  • Ebatlarına göre değişiklik gösterebilir, göz sayıları da önemlidir.

  • Düğme tipleri, renkleri gibi tasarımsal özelliklerine göre değişebilir.

Ankastre ocak fiyatları yukarıdaki özelliklerin tümünün değerlendirilmesi sonucunda belirlenir. Her marka kendine göre bir ankastre ocak fiyat aralığı belirler fakat diğer özelliklerini de göz önünde bulunur, aynı markanın farklı modelleri arasında da fiyat farkları oluşur.

Malzemeye Göre Ankastre Ocak Fiyatları – Ankastre Cam Ocak Fiyatları Uygun Mu?

Modern mutfakların birbirinden farklı tasarımları olabilir. Kimi modern mutfaklar paslanmaz çelik tasarımların kalitesini yansıtırken kimileri camın mutfaktaki minimal duruşunu ortaya koyar. Bu yüzden ankastre ocak modelleri ve fiyatları da değişkenlik gösterebilir. 

Ankastre cam ocak fiyatları emaye ocaklara göre daha mı pahalıdır yoksa paslanmaz çelik malzemeden üretilen ocaklar uygun fiyata da bulunabilirler mi? Her fiyatta model ve marka olabilir, ancak klasik tipteki emaye ocaklar çok daha uygun fiyatlara bulunabilirler. Üstelik bu modeller her mutfağa uyum sağlayabilme özelliğine de sahiptirler. Ancak çoğunlukla modern mutfakların tercihi olmazlar. Eğer modern, şık ve aynı zamanda da sade bir mutfak arıyorsanız bütçenizi biraz yüksek tutup ankastre cam ocakları tercih edebilirsiniz. Yine de ankastre cam ocak fiyatları da her bütçeye hitap edebiliyor. Bu tamamen modelin işlevselliğine de bağlı. 

Türlerine Göre Ankastre Ocak Fiyatları - Ankastre Gazlı Ocak Fiyatları Şaşırtır Mı?

Ankastre ocak fiyatları neye göre belirlenir sorusunun belki de en önemli cevabı “türlerine göre” olmalıdır. Ankastre gazlı ocak fiyatları diğerlerine göre daha uygun olarak bulunabilirler. Çünkü gazlı ocakların çok fazla çeşidi bulunur ve her mutfakta kullanılabilir bir tarzı yansıtır. Bu sebeple uygun fiyatlı da yüksek fiyatlı da bulunabilir. 

Ankastre gazlı ocak fiyatları konusunda fikir veren bir diğer konu da Wok gözünün olup olmamasıdır. Wok gözlü ve gazlı ocak fiyatları, Wok gözü bulunmayanlara göre daha yüksektir. En sık merak edilen indüksiyonlu ocak fiyatları da teknolojik özellikler barındırması, ısıtma konusunda ustalaşması ve inovatif yapısı nedeniyle gazlı ocaklara göre daha pahalıdır. 

Fonksiyona Göre Ankastre Ocak Fiyatları

Ankastre ocak deyip geçmeyin! Onlarca çeşit model ve fonksiyon ankastre ocaklarda da bulunabiliyor. Pişirme türünüze göre belirleyebileceğiniz ve bu yönde seçiminizi yapabileceğiniz ankastre ocak modelleri Wok gözlü özelliklerinden dokunmatik fonksiyonlarına, zamanlayıcıdan pişirme ısısının dijital olarak belirlenebilmesine, düğmesiz tasarımlardan ankastre davlumbaz modelinizle entegre edebileceğiniz wifi özelliğine kadar birçok fonksiyonu barındırabiliyor. Bu durum ankastre ocak fiyat aralıklarının neden geniş olduğu konusunda da fikir veriyor.

Çok özel modeller ve fonksiyonlar haliyle çok daha pahalıya gelebiliyor. Profesyonel bir mutfak tarzı yaratmak istiyorsanız yüksek fiyatlı ankastre ocak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

[widget-132]

Yorum Yap