Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Klima Onarımı Nasıl Yapılır?

Mekanlarınızda İlk Günkü Ferahlığın Tadını Çıkarın! – Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Gün içinde neredeyse sürekli çalışan birçok beyaz eşyaya sahibiz ancak muhtemelen hiçbiri klima kadar yoğun bir çalışma göstermek zorunda kalmıyordur. Yalnızca bu bile klimalarımızın zaman zaman arızalar nedeniyle bizi konforumuzdan ödün vermeye zorlaması anlaşılabilir, ancak güvenilir bir yetkili servisten alınacak klima onarımı desteği ile bu sorunu da son derece kısa bir sürede aşmak mümkündür.

Peki klima onarımı nasıl yapılır? Siz de klima tamiri sırasında yapılan işlemleri merak ediyor, klimanızın ilk günkü performansına kavuşması için hangi işlemlerden geçmesi gerektiğini öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atın, sizin için farklı klima arızaları ve çözümleri hakkında bilgi verdik!

Servise İhtiyaç Duyduğunuzu Nasıl Anlarsınız? – En Çok Karşılaşılan Klima Arıza Çeşitleri

Klima arızası denildiğinde çoğu insan olarak klimasının eskisi kadar soğutma veya ısıtma performansı gösteremediğinden ya da hiç çalışmadığından bahseder. Klima tamiri için genellikle servis merkezlerine başvurulmasının başlıca nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Isıtma ve soğutmada performans sorunları,

 • Bazı fonksiyonların yeterince çalışmaması,

 • İklimlendirmenin eskisine göre daha yavaş gerçekleşmesi,

 • Cihaz açıldığında havaya kötü koku salınması,

 • İşlev gücünün düşmesi,

 • Cihaz çalışmaya başladığında fazla gürültü çıkması,

 • Kendiliğinden kapanma.

Ancak bu tür sorunların tamamı aslında farklı klima arıza çeşitleri nedeniyle gerçekleşmiş olabilir. Dolayısıyla klima onarımı için bulunması gereken çözümler de farklıdır. Yukarıda saydığımız sorunların altında yatan nedenler;

 • Fan arızaları,

 • Fan motoru arızaları,

 • Kompresör arızaları,

 • Voltaj arızaları,

 • Elektronik kart arızası,

 • Alıcı gözün çalışmaması,

 • Gaz kaçağı gibi klima arızaları olabilmektedir. Bu nedenle uzman teknisyenlerin arızayı incelemesi ve çözüm hakkında kullanıcıyı bilgilendirmesi şarttır.

Arızanın Tespiti ve Sonrasındaki Süreç – Klima Onarımı Nasıl Yapılır?

Klima onarımı nasıl yapılır sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle klimanın sorun yaşamasının arkasındaki nedenler analiz edilmelidir. Bunun akabinde uzmanlar; kullanıcıyı bilgilendirerek talepler doğrultusunda onarım işlemlerine başlar. Klima onarım işlemleri için klimanın servis noktasına transfer edilmesi gerekebileceği gibi çözümü daha basit arızalarda yerinde müdahale de yapılabilir. Arızalı parçanın tamiri mümkün olmadığı klima onarım hizmetleri kapsamında yedek parça ile değişimi yapılabilir. Bu noktada orijinal yedek parça takıldığından emin olmak için yetkili servislerden klima tamir hizmeti almanız büyük önem taşır.

Periyodik Bakımını Yaptırın, Dönülmez Arızalarla Karşılaşmayın!

Klimanızın performansını uzun yıllar boyunca koruyabilmesini sağlamak ve başınızı ağrıtan arızalarla konforunuzun önüne geçmediğinden emin olmak için yetkili servis güvencesi ile periyodik bakımlarını yaptırmaya önem vermelisiniz.

Periyodik bakım klima arızaları nedeniyle sorun yaşamanızın önüne geçeceği gibi klima onarımı mümkün olmayan geri dönüşsüz arızalar gerekçesiyle yeni bir klima almak zorunda kalma riskinizi de azaltarak sizi ekstra maliyetlerden kurtarır.

Gürbüz Grup olarak ürünlerimizin arkasında durmayı satış sonrasında da sürdürüyoruz. Klimanızın bakım ve onarımı için destek hattımıza dilediğiniz zaman ulaşabilir, servis talebinizi telefon veya e-mail aracılığıyla bize iletebilir, aynı gün servis hizmetlerimizden yararlanarak kesintisiz konforunuzu sürdürebilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap