Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En Sık Karşılaşılan Buzdolabı Arızaları

Buzdolabınız Sürekli Sorun Mu Çıkarıyor? Kaynağını Birlikte Arayalım!

Buzdolabınız hem taze yiyecekler hem de donmuş ürünler için geniş saklama alanı sağlayarak aileniz ve arkadaşlarınız için sevilen yemekler ve lezzetli yeni tarifler yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri depolar. Düzgün çalışan bir buzdolabı, herhangi bir mutfakta temel bir unsurdur, ancak diğer tüm ev aletlerinde olduğu gibi, buzdolabı arızaları da zaman zaman başınızı ağrıtabilir.

Yetkili servisler ve profesyonel teknisyenler tarafından kısa sürede çözülebilen çeşitli yaygın buzdolabı arıza çeşitleri vardır. Buzdolabı arızaları ve nedenleri hakkında bilgi edinmenize ve yaşadığınız soruları teşhis ederek kısa sürede çözüme kavuşturmanıza yardımcı olmak için en yaygın buzdolabı arızası türlerinden bazılarını ele alıyoruz.

Buzdolabım Çok Fazla Çalışıyor, Çok Ses Çıkarıyor! – Buzdolabı Arıza Türleri

Her ne kadar soğutma için bir sorun olmasa da kullanım konforu açısından şikayetler yaratan bu buzdolabı arızası, yiyeceklerinizden daha çok kulaklarınız için bir sorundur. Yiyeceklerin ömrünü korumak için sağlıklı ortamı yaratmak üzere buzdolabınızın çalışması gerekir ancak sürekli çalışan bir buzdolabı çok gürültülü olabilir. Ayrıca bu tür buzdolabı arızaları, elektrik faturanız açısından da ciddi bir karşılık bulacaktır.

Buzdolabının çok fazla çalışmasının en yaygın nedeni, ünitenin kondenser serpantilerinin çevresinde toz veya çeşitli kalıntıların birikmesidir. Bu bölgenin deneyimli bir teknisyen tarafından kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir. Bahsettiğimiz buzdolabı arızası için bu kolay çözümdür, ancak sorun devam ederse başta kondenser ünitesi olmak üzere farklı parçaların verimliliği test edilmelidir.

Buzdolabım Su Sızdırıyor! – Sık Karşılaşılan Buzdolabı Arızaları

Su sızıntısı yaygın ancak endişe verici bir buzdolabı arızası kabul edilebilir. Bu sorun genellikle tıkanmış bir defrost tahliyesinden veya donmuş bir su besleme hattından kaynaklanır. Ünitenizin buz çözme tahliyesi, yiyecek parçacıkları veya diğer kalıntılar tarafından engellenebilir. Bu arızanın onarımı için tahliye hortumunun temizlenmesi ve içerisindeki toz ve diğer kalıntıların giderilmesi gerekir.

Dondurucunun Fazla Buz Oluşturması – Buzdolabı Arızası Çeşitleri

Buzdolabınızın dondurucusu, buz için mükemmel bir saklama alanıdır, ancak önemli ölçüde buz birikimi içermemelidir. Dondurucuyu çok uzun süre açık bırakmak, dondurucu içindeki nem seviyesini yükselteceğinden buz birikmesine neden olabilir. Bu nedenle nem seviyesinin fazla yükselmesinin önüne geçmek için işiniz bittiğinde dondurucunun kapağını kapattığınızdan emin olmanız gerekir. Dondurucunuzda ayrıca, nemi artırmak için dışarıdaki havanın içeri girmesine izin veren hatalı bir conta olabilir. Bu tür bir buzdolabı arızası; deneyimli bir uzmanın contayı bularak değiştirmesiyle çözülebilir.

Buzdolabım Soğutmuyor! - Sık Karşılaşılan Buzdolabı Arızaları

Çalışıyor görünmesine rağmen buzdolabı soğutmuyor ise bunun birkaç nedeni olabilir. En başta kompresörün, kendisini periyodik aralıklarla açıp kapatıyor olması mümkündür. Bu durumda genellikle kompresörü onarmak mümkün olmadığı için değişim gerekebilmektedir. Ancak buzdolabım soğutmuyor diyorsanız tek neden bu olmayabilir.

Sıcak bir buzdolabı, ayrıca kondenser bobinlerindeki sorunlardan kaynaklanabilir. Bunun için buzdolabının yoğuşturucu serpantinleri temizlenmeli, aynı zamanda yoğuşturucu fan motorunun düzgün çalıştığından emin olunmalıdır.

Aynı Gün Servis Hizmetlerimizden Yararlanın, Sorununuzu Hemen Geride Bırakın!

Modern bir mutfak, düzgün çalışan bir buzdolabı olmadan tamamlanmış sayılmaz. Ancak zaman zaman buzdolaplarımızın da bizi yarı yolda bırakabilmesi mümkündür. Yine de buzdolabı arızaları ile kendi başınıza başa çıkmak yerine uzman bir teknisyen tarafından tamir edilmesini sağlayarak mutfak standartlarınızı tekrar eski düzeyine taşıyabilirsiniz. 

Gürbüz Grup mağazalarından satın aldığınız buzdolabı modelleri için satış sonrasında da yanınızda olmayı sürdürüyor, aşçılık maharetlerinizi konuşturabilmeniz için buzdolabınızın mükemmel bir performans göstermesinin şart olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.

[widget-135]

Yorum Yap