Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Çıraklıktan Mağaza Zinciri Sahipliğine

Gürbüz Grup’un İlham Verici Başarı Hikayesini H. Şaban Gürbüz Anlatıyor!

Dünyaca ünlü elektronik, beyaz eşya markalarının distribütörlüğünü yapan Gürbüz Grup’un sahibi Şaban Gürbüz, “20 metrekarelik dükkanda işe başlayıp 50 şubeli mağaza zincirine ulaştık. 38 yıldır sektörde olmamız da başarımızın kanıtıdır” dedi.

1980'li yılların başlarında 20 metrekarelik bir dükkandan başlayıp 50 şubelik bir mağaza zincirine uzanan başarı hikayelerini Gürbüz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gürbüz Yeni Asır'a anlattı. Dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan Gürbüz Grup'un hikayesi 1982 yılına dayanıyor. Gürbüz, çırak olarak çalıştığı yılların ardından babasının bir arkadaşından borç aldığı parayla 20 metrekarelik bir dükkanda işe başladığını söyledi. Çalışan insanın şansa ihtiyacı olmadığını belirten Gürbüz, "Her sabah 6'da uyanır, akşam 10'a kadar çalışırım. Başarı asla tesadüf değildir. 38 yıldır sektörde olmamız ise başarımızın kanıtıdır" dedi. Gürbüz Grup 50 şube ve 450 çalışanıyla 38 yıldır sektörde fark yaratıyor. İstanbul'un dört bir yanındaki satış ve satış sonrası şirketleri ve bayiliğini üstlendiği dünyanın seçkin markalarıyla (Bosch, Siemens, Miele, Gaggenau, LG, Electrolux, Philips, Mitsubishi Electric Klima) vatandaşlara hizmet veriyor. Elektronik, beyaz eşya, ankastre, küçük ev aletleri, klima sektörlerinde satış, sevkiyat, servis ve bakım faaliyetlerini sürdürüyor.

Çıraklık Günlerimi Özlüyorum

Çıraklık yıllarını özlediğini söyleyen Gürbüz, "Çocukluk yıllarında beyaz eşyaların servis hizmetlerini yapan mağazada çıraklık yapmaya başladım. Askere gidene kadar çırak olarak çalışmaya devam ettim. İşin inceliklerini küçük yaşlardan öğrenmeye başladım. Her zaman çok çalıştım. Ben de 600'ün üzerinde kişiyi sektöre kazandırdım. Meslekte onları yetiştirdim. Bunu da en az işim kadar seviyorum. İşe ilk başladığım yıllarda öğrendiğim en önemli şey şuydu; bakarak 10 işin 2'sini öğrenebilirsin yaparak 10 işin 8'ini öğrenirsin. Ben hep arkadaşlarıma yaparak öğrettim. Her zaman onlara da söylerim, başarı tesadüf değildir. Başarılı olmak için çok çalışmak gerekir. Sağ olsunlar onlar da hala bizi sever sayar. İletişimimiz devam ediyor" diye konuştu.

Her Açılan İlk Şubemiz Gibi

1982'de askerlik dönüşü ilk tamirhaneyi açtığına dikkat çeken Gürbüz Grup'un sahibi Şaban Gürbüz, " Babamın bir arkadaşından borç aldığım bir miktar para ile ilk tamirhane diyebileceğimiz dükkanımızı açtık. Küçücük, 20 metrekare bir yerdi. Beyaz eşya servisiyle işe başladık. Beyaz eşyaların tamir ve bakım hizmetlerini yapıyorduk. Her zaman hedeflerim arasında beyaz eşyaların satışını yapmak da vardı. 2000 yılında satışa da başladık. Kardeşlerim de işe dahil olduktan sonra aile şirketi olduk diyebiliriz. Her şubemizi tek tek kontrol ediyorum. İçime sinmeyen durumlarda hemen değişiklik yapıyoruz. Duvar renginden tutun da stant düzenlenmesine kadar en küçük detaylarla dahi ilgileniyorum. Her yeni şubemiz ilk şube gibi oluyor. İlk günkü özen ve heyecanla açıyoruz" diye konuştu.

Yorum Yap