Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Televizyon Modelleri – Hangi Televizyonu Almalıyım?

Televizyon Modelleri Karşılaştırması Nasıl Yapılır?

Teknoloji her geçen bizi biraz daha hayrete düşürüyor. Her an yeni bir özellik, bizleri şaşırtan bir fonksiyon daha yaşam alanlarımızdaki elektronik aletlere yerleşiyor. Tüm bu durumlar nasıl çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, araba ve cep telefonu için geçerliyse yeri, hiçbir teknolojik aletle doldurulamayan televizyonlar için de geçerlidir. Televizyon modelleri, sahip oldukları teknolojiler ile bizlere yalnızca dizi ve film keyfini tattırmaktan çok daha fazlasını sunmaktadır…

Yeni bir televizyona ihtiyacınız varsa siz de teknolojinin evinizdeki varlığını daha net hissedebileceğiniz en yeni televizyon modellerini ve özelliklerini keşfedebilir, evinizdeki dizi keyfinin tadını artırabilirsiniz. Smart tv modellerini, full HD televizyon modellerini ve LED tv modellerinin karşılaştırmasını yaparak yaşam alanlarınız için ideal olan tv’yi bulabilirsiniz.

Tv Modelleri – Hangi Televizyon Ne Gibi Özellikler Sunuyor?

Tv modellerinin sayısı sürekli olarak artmakta ve kullanıcılara farklı farklı deneyimler yaşatmaktadır. Son dönemde en çok tercih edilen televizyon modelleri; OLED, QLED, LED ve Smart Tv’dir. Bu televizyon modelleri, ekran ve üretim özeliklerine göre birbirinden ayrılmaktadır.

Televizyon Modelleri-OLED TV: Gerçekçi görüntü kalitesi ile benzerlerinin arasından sıyrılan OLED tv modelleri, %100 canlı piksellerle kalite kaybı olmadan görüntüyü yansıtır. Arkadan aydınlatma gerektirmeyen OLED teknolojisi, her pikseli mükemmel renge ulaştırabilmek için birebir aydınlatır. Özellikle belgesel tarzı programlarda kalitesini daha çok ispatlayan OLED tv modelleri, görüntüyü gerçeğe en yakın renklerde ve ince ayrıntılı olarak gösterir. Aynı zamanda oyun, spor programları ve aksiyon sahnelerindeki hızlı tepki süresi ile de kullanıcıların dikkatini çeker. 

  • OLED TV fiyatları 55” ürünlerde ortalama 15 bin ila 30 bin TL aralığındadır.

  • 65” ürünlerde OLED TV fiyatları ortalama olarak 30 bin ila 45 bin TL bandındadır.

Televizyon Modelleri-QLED TV: QLED etiketine sahip bir televizyon, her ne kadar LED tv’ye benzese de aslında yerleşik bir kuantum nokta katmanına sahiptir. Kullanıcılar için heyecan verici bir yenilik olan QLED TV modelleri, ekranın hem rengini hem de kontrastını geliştirmek için metalik bir kuantum nokta filtresi kullanır. Bu sayede daha derin siyahlar, daha iyi renkler ve daha geniş görüş açıları oluşur. QLED VE OLED televizyon modelleri karşılaştırması yapacak olursak konu parlaklık olduğunda QLED TV'ler önemli bir avantaja sahiptir.

  • QLED TV fiyatları 55” ürünlerde ortalama 13 bin ila 17 bin TL aralığındadır.

  • 65” ürünlerde QLED TV fiyatları 30 bin ila 50 TL bandındadır.

Televizyon Modelleri-Smart TV: Wi-Fi bağlantısı ve ethernet kablosu aracılığıyla internete bağlanabilen, bu sayede de kullanıcılarına Youtube’dan video izleme, Netflix’ten dizi seyretme, tarayıcıdan sörf yapma gibi ayrıcalıklar sunan smart tv modelleri, son dönemde her geçen gün satışlarını artırmaktadır. Akıllı telefonlara da bağlanabilen smart tv modelleri, ayrıca telefondaki sosyal medya keyfinizi, büyük ve geniş bir ekranda yapabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca akıllı televizyon modellerindeki oyunlar, istenildiği zaman da farklı bir eğlence olarak değerlendirilmektedir.

  • Smart TV fiyatları 55” ürünlerde 10 bin ila 20 bin TL aralığındadır.

  • 65” ürünler Smart TV fiyatları 15 bin ila 25 bin TL bandındadır.

Televizyon modelleri karşılaştırmaları yaparken en çok tercih edilen smart, QLED ve OLED gibi televizyonlara, full HD televizyon modelleri ile teknolojisi biraz daha gerilerde kalan plazma tv modellerini de ekleyebilirsiniz.

Televizyon Kampanyalarını Takip Etmeyi İhmal Etmeyin…

Televizyon fiyatlarını araştırmaya başlamadan önce alacağınız tv modeline ve özelliklere karar vermeniz daha doğru olur. Çünkü televizyon modelleri fiyatları doğru orantılı olarak etkiler. Televizyonun ekran boyutu, görünürlük teknolojisi ve çözünürlüğü ne kadar gelişmiş olursa bu televizyon modelleri fiyatlarının da aynı şekilde yüksek olması normaldir.

Dilerseniz Gürbüz Grup’a gelerek LG ve Bosch gibi prestijli markaların televizyon modellerini ve televizyon fiyatlarını inceleyebilir, televizyon modelleri karşılaştırması yapabilirsiniz. Dilerseniz de hiç yorulmadan Gürbüz Grup’un online mağazasına girerek tek bir tuşla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap