Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Su Sebili Kullanmak Sağlıklı mıdır?

Su Sebili Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hayatımızda en önemli içecek, sudur. Hatta insan saatlerce aç kalabilirken susuz kalma süresi çok daha azdır. Yaşamımızda bu denli hayati öneme sahip olan suyu doğal, sağlıklı ve temiz bir şekilde içmek de elbette çok önemlidir. Hem kullanım kolaylığı hem de estetik açıdan avantajları bulunan su sebilleri, çoğu ev ve iş yerinde mutfaklardaki yerini korumaktadır.

Su sebili kullanımının artmasıyla birlikte çoğu kişinin aklına su sebili zararlı mı, su sebili temizliği yapılmazsa ne olur gibi sorular gelmektedir. İçtiğimiz suyla doğrudan teması bulunan su sebillerinin sağlığa zararlı olmaması, elbette üstünde durulması gereken önemli bir konudur. Gelin, su sebili kullanımı hakkında bilinmesi gerekenlere tek tek değinelim.

Su Sebili Zararlı mı Yoksa Su Sebili Kullanmak Sağlıklı mı?

İlk olarak su sebiline dair kafaları en çok kurcalayan soruyla başlayalım; su sebili zararlı mı? Damacananın görüntüsünden hoşlanmayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği su sebili modelleri, tabii ki zararlı değildir. Su sebili kullanımını zararlı haline getiren su sebili temizliği yapılmamasıdır. Bunu en iyi şöyle anlayabilirsiniz. Evinizi temizlemezseniz o evin, sizin için sağlıklı bir ortam yarattığını iddia edebilir misiniz? Aynı şey su sebili için de geçerlidir. Nasıl ki bulaşık makinemizi ya da çamaşır makinemizi temizleyici ürünlerle temizliyor ve düzenli olarak bakımını yaptırıyorsak su sebili temizleme işlemini de aksatmamamız gerekir. Düzenli su sebili temizliği yapıldığında, su sebili kullanmak asla zararlı değildir. 

Su Sebili Faydaları Nelerdir?

Su sebili kullanmanın avantajları oldukça fazladır. Özellikle üç musluklu su sebili modellerinde dilediğiniz zaman çayınız ve kahveniz için anında kaynar su temin edebilir dilediğiniz zaman da sıcak havalarda içinizi ferahlatan buz gibi bir su içebilirsiniz. Sizleri ekstra olarak kettle kullanma zahmetinden kurtaran su sebilleri ile tek bir makine kullanarak sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca hızlı kullanım gerektiren zamanlarda (mama hazırlama, yemek suyu koyma vs.) sebilinizin kaynar, ılık ve soğuk suyunu verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Su sebili kullanmanın avantajlarından bir diğeri de haznesidir. Damacananızdaki su bittikten sonra yeni su almak için dışarı çıkmaya üşendiniz diyelim. Su sebiliniz sizi asla susuz bırakmaz ve 4 litreye varan haznesi ile belli bir süre daha sizi idare edebilecek kadar suyu haznesinde depolar. Bu da yeni damacananız gelene kadar size önemli bir artı sağlar.

Su sebili faydalarından bir diğeri tasarruftur. Su sebiliniz varken kettle kullanmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca buzdolabına soğuk su yetiştiremediğiniz için para verip soğuk su almaz, tek bir tuşla soğuk su ihtiyacınızı anında karşılarsınız.

Su Sebili Temizleme İşlemini Aksatmayın!

Su sebili kullanmak sağlıklı mı diye soranlar için su sebili kullanımının temizliğin düzenli yapılmasına bağlı olarak sağlıklı veya zararlı olabileceğinden bahsettik. Su sebili faydalarını sağlamak için önemli olan sebilinizin hortumunu ve bardağa koyduğunuz suları sık sık kontrol etmek, tozlanma ve kir gördüğünüzde yetkili servise su sebili temizliği yaptırmaktır.

Temizlik, aynı şekilde diğer beyaz eşyalar için de geçerlidir. Tambur temizliği yapılmayan bir çamaşır makinesi nasıl giysileri istediğiniz gibi temizleyemezse içi düzenli temizlenmeyen su sebili de içtiğiniz suların temizlik oranını düşürür. Bu yüzden sağlıklı su içmek için su sebili temizleme işlemini düzenli olarak yaptırmayı unutmayın…

[widget-131]

Yorum Yap