Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ocak Fiyatları Neye Göre Değişir? En Ucuz Ocak Hangisidir?

Uygun Fiyatlı Ocak Modellerini Nereden Bulurum?

Her mutfağın baş tacı ocaklar, ankastre, tüplü ve doğal gazlı olarak pek çok çeşide sahip. Burada ihtiyacı belirlemek ve doğru ocak modelini almak çok önemli. Çünkü her ocağın pişirme konforu, kalitesi ve olanakları farklı. Kimi ocak tek gözlü pişirme seçeneği sunarken kimi ocak isteğe göre ayarlanabilen gözleri ile inisiyatifi kullanıcıya bırakır.

Bu yüzden ocak fiyatlarını araştırmadan önce mutfağınız için uygun ocak türünü belirlemeniz gerekir. İhtiyacınızı belirledikten sonra aramanızı tüplü ocak fiyatları, ankastre ocak fiyatları ve set üstü ocak fiyatları olarak güncelleyebilirsiniz. Dilerseniz ilk olarak hangi ocak türü, beklentilerinizi karşılıyor ona bir bakalım.

Ocak Modelleri Nelerdir? Ocak Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Mutfağınızda ocak için hazırlanmış bir bölüm varsa ve ocağınızı, tezgahınızla bir bütün olacak şekilde kullanmak istiyorsanız ankastre ocak modelleri sizin için ideal bir seçenek olabilir. Aynı şekilde ankastre davlumbaz ve ankastre fırınlı mutfaklarda da ocak için ayrılan alanları ankastre ocak modelleri ile çok daha şık bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ankastre ocak fiyatları ortalama olarak 3 bin TL’den başlamaktadır.

Çoğu kişinin evinde olan klasik set üstü ocaklar, bir diğer adıyla doğal gazlı ocaklar da 2,3,4 ve 5 gözlü modelleri ile kullanıcılara ihtiyaca uygun farklı kullanım olanakları sunmaktadır. Daha küçük evler, ofisler ve dükkanlar için 2 gözlü ocak modelleri yeterli gelebilir. Aynı şekilde daha kalabalık, sıklıkla yemek pişen yaşam alanları için de standart olan 4 veya 5 gözlü ocak modelleri idealdir. Set üstü ocak fiyatları, 3 bin TL’den başlamaktadır. Doğal gazlı en ucuz ocak fiyatı ise daha az yakıcıya sahip modellerde 2 bin 500 TL bandındadır.

Tüplü ocaklar her ne kadar biraz arka planda kalmış gibi olsa da çoğu yazlık evde halen tercih edilmektedir. Özellikle doğal gaz bulunmayan evlerde, bir nevi zorunlu olarak tüplü ocak modelleri tercih edilmektedir. Tüplü ocak fiyatları 2 bin TL’den başlamaktadır.

Ocak fiyatlarını etkileyen faktörlere değinecek olursak; marka, ocağın tipi, bölmesi ve yüzeyinin cinsi önemli bir etkendir. Electrolux, Siemens ve Bosch gibi dünya devi markaların ocak fiyatları, diğer markalara göre bir tık daha pahalıdır. Ancak kalite göz önüne alındığında bu pahalılık, doğal karşılanmalıdır.

Cam yüzeyli, siyah veya inox tasarımlı ocak modelleri de ortalama fiyatların biraz daha üzerindedir. Göz alıcı şıklığa sahip olan yeni nesil ocak modelleri, kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Bu durum da doğal olarak fiyatlara yansıtılmaktadır.

Uygun Fiyatlı Ocak Modellerini Nasıl Bulurum?

Ocak alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken en son kriterin, ocak fiyatları olduğunu söylemek daha doğru olur. Ocak, gaz ve ateş kombinasyonundan oluştuğu için yeterli kalitede ürün tercih edilmezse ailenizin güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz. Bu yüzden uygun fiyatlı ocak modellerini değil, en güvenlikli ve en sağlam ocak modellerini araştırmanız çok daha önemlidir.

Bu noktada bilinen ve güvenilen ocak markalarının ocak modellerini inceleyebilir, mutfağınıza ve ihtiyacınıza uygun olan bir ürünü satın alabilirsiniz. Ekstra bir güvenlik önlemi olarak çocuk kilidi ve otomatik olarak devre dışı kalma gibi fonksiyonlara sahip ocak modelleri ile çok daha rahat edebilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap