Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fırın Fiyatları – İndirimli Fırınlar Ne Kadar Olur?

Fırın Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Çeyiz alışverişi mi yapıyorsunuz?  Mutfakların olmazsa olmazı fırınları alırken neye dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? En iyi pişiren fırın hangisidir, ideal fırın kaç litre olmalıdır, güvenli bir fırının özellikleri nelerdir? Fırın almadan önce tüm bu sorulara cevap vermeniz ve bilinçli bir şekilde fırın alışverişine çıkmanız önemlidir.

Tüm beyaz eşyalar gibi fırın da dikkatle incelenmesi ve özenle seçilmesi gereken bir eşyadır. Alacağınız ürünün kalitesiz olması, sizleri ileride yeniden bir masrafa sokabileceği gibi aynı zamanda yemeklerinizde yanma, kurutma ve pişirmeme gibi sorunlar yaşamanıza yol açabilir. Bu yüzden fırın fiyatlarını incelemeden önce fırın modellerinde olması gereken özellikleri bilmek daha doğru olur.

Fırın Fiyatları Ne Kadardır? Hesaplı Fırın Modelleri Nereden Bulunur?

Fırın fiyatlarını belirlemeden önce hangi fırın türünü almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bir ankastre fırına mı ihtiyacınız var yoksa elektrikli bir fırın da işinizi görür mü? Mutfakta yeterli bir alanınız yoksa mini fırın almayı düşünür müsünüz? Aslında fırın fiyatları ne kadar diye düşünmeden önce ilk planda gereksinimleri belirlemek, her zaman daha doğrudur. Şimdi dilerseniz fırın modellerine birlikte göz atalım.

Fırın Modelleri - Mini Fırınlar: Küçük boy fırın olarak da bilinen mini fırınlar, genellikle fırın yerleştirmek için ekstra bir alan bulunmayan ufak mutfaklarda kullanılır. 12’den 42 litreye kadar mini fırın modelleri bulunmaktadır. Evde yapılacak kek, börek, poğaça ve kurabiye gibi yiyecekler için yeterlidir. Genellikle tek veya çift tepsilidir. Mini fırın fiyatları markadan markaya göre değişiklik göstermektedir. Ekstra özellikler ve ölçülerdeki farklılıklar göz önüne alınmadan ortalama mini fırın fiyatlarının 1000 TL civarında olduğu söylenebilir.

Fırın Modelleri – Ankastre Fırınlar: Ankastre davlumbaz, ankastre buzdolabı veya ankastre ocak gibi bütünleyici eşyalarla birlikte kullanılan ankastre fırınlar, mutfak dekorasyonunda kusursuz bir güzellik yaratır. Tezgah içine monte edilerek kullanıcılara ekstra kullanım alanı açar. Ankastre fırın fiyatları markaya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak belirtecek olursak ankastre fırın fiyatları 4 bin TL’den başlamaktadır.

Fırın Modelleri – Ocaklı Fırın: Ocaklı fırınlar, fırın ve ocak için iki farklı yer ayrılmasına gerek bırakmadığı için özellikle dar mutfaklarda sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca solo kullanım özelliğine de sahiptir. Ocaklı fırın modellerini, mutfağınızın dilediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Yakıcı bölmeleri ve ölçüleri daha fazla olan ocaklı fırın modelleri iş yerlerinde de kullanılmakta ve güzel pişirme sonuçları alınmaktadır. Ocaklı fırın fiyatları, hacmine ve fonksiyonuna bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama olarak ocaklı fırın fiyatları 4 bin TL bandındadır. Ancak bu fiyata hem ocak hem de fırın alacağınızı unutmayın.

Fırın Fiyatları En Ucuz Ne Kadara Olur?

Fırın fiyatları Siemens, Bosch, Lg, Electrolux, Miele, Gaggenau ve Beko gibi fırın markalarının her birinde değişiklik göstermektedir. Ancak kaliteli markalar dışında fırın fiyatları en ucuz olan, verim alamayacağınız ve paranızı israf edeceğiniz fırın modellerini almanız sizin zararınıza olacaktır. Bu noktada önemli olan enerji tasarruflu, geniş hacimli, güzel ve farklı pişirme fonksiyonları olan, ızgaralı ve hesaplı fırın modellerini bulmaktır.

Bu arada isterseniz hesaplı fırın modellerini araştırın isterseniz de indirimli fırınları, yine de mutfaktaki işlerinizi kolaylaştıracak çok fonksiyonlu bir fırın için minimum 4 bin TL’lik bir bütçe ayırmanız gerekir. 4 bin TL’den daha az tutarda bulduğunuz fırınlar, sizlere istediğiniz gibi ideal bir kullanım vadetmeyecektir. Elektrikli fırın fiyatları için 4 bin TL- 7 bin TL aralığında bir miktar normaldir.

[widget-131]

Yorum Yap