Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Derin dondurucu Modelleri – Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

Buzdolabınızın dondurucu bölmesi yeterli gelmiyorsa kendinizi yeni bir derin dondurucu ile ödüllendirebilirsiniz. Artık çoğu evde bulunan derin dondurucular, harici bir eşya olmaktan çıktı ve gerçek bir ihtiyaç haline geldi. Özellikle de sağlıklı ve doğal yaşama daha fazla önem verilen günümüzde, derin dondurucu modelleri de herkesin ilgi odağı olmaya başladı.

Yazdan eriğinizi, çileğinizi, incirinizi ve kayısınızı atıp kışın çıkarıp reçel, marmelat ve komposto yapabileceğiniz; mis gibi kokan domateslerden salçalar ve soslar hazırlayıp kışın yiyebileceğiniz derin dondurucu modelleri, evlere sağlıklı ve dengeli beslenmenin kısa yolunu getiriyor… Siz de hala derin dondurucu almadıysanız ya da mevcut derin dondurucunuzu değiştirmeyi planlıyorsanız yazımıza göz atıp derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Derin Dondurucu Modellerinden Hangisi Daha İyi?

Derin dondurucu alışverişine ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi ve bütçenizi belirleyerek çıkarsanız çok daha doğru ve hesaplı bir alışveriş yapabilirsiniz. Derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilerek yiyeceklerinizi emanet edebileceğiniz çok daha güvenilir bir derin dondurucu alabilirsiniz. Peki, derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli - Boyut: Derin dondurucu modellerini incelemeye başlamadan önce ne kadar kullanım yapacağınızı ve ortalama olarak ne kadarlık bir ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bu esnada buzdolabınızda ufak da olsa bir dondurucu bölmesi olduğunu unutmayın. 2-3 kişilik bir aile misiniz, 4-5 kişilik kalabalık bir aile mi? Derin dondurucunuzu iş yeriniz için mi almak istiyorsunuz? Et, tavuk ve balık gibi gıdaları saklayacak mısınız? Yazlık meyve ve sebzeleri ne derece stoklamayı düşünüyorsunuz? Bu sorulara cevap verdikten sonra derin dondurucu modellerinden sandık tipi ya da dikey olanları tercih edebilirsiniz.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli – Bütçe: Bu sürecin en başından derin dondurucu için kendinize bir miktar bütçe ayırın. Dikey derin dondurucu modelleri genellikle sandık tipi derin dondurucu modellerinden daha pahalıdır. Çünkü genel olarak sandık tipi dondurucular iş yerlerinde, dikey dondurucular da evlerde tercih edilmektedir. Belirlediğiniz minimum ve maksimum bütçeyi, özellikler dahilinde tekrar düşünün. (Derin dondurucu için 5000 TL ayırdım ama hızlı dondurma, bigBox çekmecesi gibi özellikler olursa 7 bin TL’ye kadar çıkabilirim gibi.)

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli – Enerji Sınıfı: Derin dondurucunuz aktif olarak çalışacaktır. Bu yüzden fazla elektrik tüketimi yapan tasarrufsuz derin dondurucu modelleri, hem bütçenizi zorlayacak hem de elektrik faturası maliyetlerinde gözle görülür bir değişiklik yaratacaktır. Bu yüzden A sınıfı enerji tasarrufuna sahip derin dondurucu modellerini araştırmanız gerekmektedir.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli – Gürültü Seviyesi: Bulaşık makinesinden çamaşır makinesine derin dondurucudan buzdolabına kadar evlerdeki pek çok teknolojik alet gürültü yapmaktadır. Ancak çoğu kişinin dikkat etmediği gürültü seviyesi, ürünlerin hem kataloglarında hem de üretim bilgilerinde yazmaktadır. Sessiz bir ortam yaratmak için gürültü seviyesi daha düşük olan derin dondurucu modellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Otomatik buz çözen cihazlar, buz kırma sesi çıkarmakta ve gürültüye yol açmaktadır. Dolayısıyla derin dondurucu modellerini incelerken gürültü seviyesi, göz önüne alınması gereken önemli bir kriterdir.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli – Elektrik Kesintisi Performansı: Derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi, aslında bu maddedir. Derin dondurucunuzda sakladığınız et, tavuk, balık, meyve ve sebze gibi gıdaların olası bir elektrik kesintisinde ne kadar süre çözülmeden kalacağını ve soğukluğunu koruyacağını bilmeniz gerekir. Ortalama olarak 10 saatten daha az sürede çözülen derin dondurucuları asla satın almayın. Artık teknoloji çağında yaşıyoruz, bu kadar uzun süreli elektrik kesintileri yaşanmaz demeyin. Siz önleminizi alın ve gıdalarınızın güvenli bir şekilde saklandığından emin olun.

Derin Dondurucu Statik mi No Frost mu?

No frost derin dondurucu modelleri, statik derin dondurucu modellerinden çok daha az enerji harcar. Dolayısıyla no frost derin dondurucuları tercih etmeniz, özellikle devamlı kullanımda önemli kazançlar sağlar. No frost derin dondurucuların fiyatının statik modellere göre daha yüksek olmasının sebebi de budur. Bir diğer artı olarak da no frost derin dondurucu modellerinin buzlanma ve karlanma yapmaması verilebilir.

Derin Dondurucu Tavsiyelerine Kulak Verin!

Her ne kadar derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilseniz de bir alışveriş yaparken –özellikle beyaz eşya gibi büyük bütçeli bir alışveriş yaparken- kullanıcı yorumlarını görmezden gelmeyin. Bir ürünü en iyi tanıtacak kişi, kullanan kişidir. Yalnız derin dondurucu tavsiyelerine kulak verirken bilindik, güvenilir ve kaliteli markalardan da şaşmayın.

Yalnızca ucuz olduğu için düşük kaliteli bir markayı seçerseniz birkaç yıl içinde derin dondurucunuzdan aldığınız performanstan memnun kalmayabilir, yeni bir derin dondurucu arayışına girerek aynı masrafı iki kez karşılamak durumuna düşebilirsiniz. 

[widget-131]

Yorum Yap