Çağrı Merkezi: 444 22 92 Destek Hattı: +90(533) 650 66 25
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Buzdolabı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Buzdolabı Fiyatları 2022 Yılında Nasıl Değişti?

Yeni bir buzdolabı almak isteyenler ilk iş olarak buzdolabı fiyatlarını araştırmaya başlar. Hatta öyle ki çoğu insan aradığı buzdolabının ne olduğunu bilmeden, marka kriteri belirlemeden ve ihtiyaçlarını gözetmeden buzdolabı fiyatlarını öğrenmek ve alışveriş yapmak ister. Eğer uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz bir buzdolabı almak istiyorsanız buzdolabı fiyatlarından önce ihtiyaç ve beklentilerinizi belirlemek daha doğru bir adım olur.

Hangi markanın buzdolabı alınır ya da hangi enerji sınıfı buzdolabı daha verimlidir, bu gibi temel bilgileri bilerek buzdolabı alışverişine çıkmak, sizlere daha kaliteli ve verimli bir alışveriş imkanı sunacaktır. Peki, buzdolabı fiyatlarından önce bilmeniz gerekenler ve buzdolabı fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir? Gelin, birlikte bakalım.

Buzdolabı Fiyatları Neye Göre Değişir? Buzdolabı Modelleri İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekir?

Buzdolabı fiyatları, genel olarak enerji sınıfı, litre, marka, dondurucu tipi, kullanım tipi ve ekstra fonksiyonel özelliklere bağlı olarak değişir. İlk olarak markayı ele alırsak Beko, Bosch, Siemens, Lg, Miele, Electrolux ve Gaggenau gibi dünya çapında başarısını kanıtlamış markaların buzdolabı fiyatlarının taban limitini 10.000 TL olarak düşünebilirsiniz. Ucuz buzdolabı modellerini, bu gibi seçkin markalarda bulmanız imkansız. Tabii, bu tutardan daha az bir meblağda buzdolabı arayışınız varsa başta kalite olmak üzere belli başlı şeylerden ödün vermeniz gerekir.

Buzdolabı fiyatları neye göre değişir diye merak edenler için ikinci olarak enerji sınıfını inceleyelim. Enerji tasarrufu A’dan G’ye doğru sıralanır. Yani A sınıfı enerji tasarrufuna sahip buzdolabı modelleri üst seviye verimliyken G sınıfı bir buzdolabının elektrik tüketimi fazladır. Dolayısıyla A sınıfı buzdolabı modellerinin fiyatlarının yüksek olması normaldir. Buzdolabının sürekli olarak elektrikte kalacağını ve devamlı enerji tüketimi yapacağını düşündüğünüzde enerji tasarruflu buzdolabı modellerinin faturanızı nasıl etkileyeceğini anlayabilirsiniz. A sınıfı buzdolabına ortalama olarak fiyat verecek olursak alt limit olarak 15 bin TL diyebiliriz.

Buzdolabı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise tasarım. Aralarında çok büyük bir fark olmamakla birlikte eski tip beyaz buzdolapları ile yeni nesil inox ve siyah tasarımlı buzdolabı modellerinin fiyatlarının aynı olmaması normaldir. Çift kapılı buzdolabı modelleri de hem genişliği hem de modern görünümüyle kullanıcılara önemli bir artı sağladığı için bu model buzdolabı fiyatları da bir miktar daha pahalıdır. Çift kapılı buzdolabı ortalama fiyatları ise 11-12 bin TL’dir.

Buzdolabının üstten mi yoksa alttan mı donduruculu olduğu da buzdolabı fiyatlarını etkiler. Çünkü alttan donduruculu yeni tip buzdolabı modelleri, kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle dondurucu bölmesinin çokça kullanıldığı ortamlarda, alttan donduruculu buzdolabı modelleri, çok daha kullanışlıdır. Ayrıca alttan dondurucu buzdolabı modelleri 2022 yılında da popülaritesini artırmıştır.

Buzdolabı fiyatları neye göre değişir sorusunun bir diğer yanıtı da litredir. Buzdolabının iç hacmi ne kadar geniş olursa elbette fiyatı da ayın oranda fazla olacaktır. 200-400 L, 400-600 ve 600 litrenin üstünde olan XL ve XXL buzdolabı fiyatları, hacimleriyle doğru orantılı olarak artmaktadır.

Buzdolabı Alırken Bir Kez Daha Düşünün! 

Buzdolabı alışverişine çıkarken tek kriteriniz buzdolabı fiyatları olmasın. Yalnızca ucuz olduğu için bir buzdolabını alarak birkaç yıl içinde tekrar aynı masrafa girmeyin. Uzun ömürlü, enerji tasarruflu, cebinize dost, geniş hacimli ve kompakt tasarımlı bir buzdolabı ile ihtiyaçlarınızı ideal şartlarda karşılayın.

Tanınan ve güvenilen bir markadan, A sınıfı enerji tasarruflu, kullanışlı ve son teknoloji bir buzdolabı alarak yiyeceklerinizi güvenli bir şekilde saklayın, paranızı çöpe atmayın. Az para verip birkaç yıl sonra kendinizi yeniden buzdolabı modellerini araştırırken bulmak istemiyorsanız bir kerede en iyisini alın.

[widget-131]

Yorum Yap